Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie maszyn wirtualnych:

1. Gdzie mogę znaleźć bardziej szczegółowe informacje niż: co to jest i jak uruchomić?

2. Czy maszyna wirtualna ma negatywny wpływ na działanie systemu i innych aplikacji jeśli jest wyłączona i nie używana?

3. Czy mógłby ktoś oszacować spadek wydajności systemu?

4. Od czego ten spadek wydajności jest zależny?

5. Jak wygląda dostęp do hardware'u laptopa? Mam tutaj na myśli ethernet, kartę sieciową i USB? Są z tym problemy/ograniczenia?

6. Czy da się przenosić maszynę wirtualną np. na nośnik pamięci a potem ponownie uruchomić?

7. Jaki darmowy program będzie najlepszy?

8. Czy da się ustanowić dostęp do normalnych partycji systemowych?

 

Jestem automatykiem i z tego względu używam dużej ilości różnego oprogramowania, które bardzo często nie działa na Windowsie 10. Kwestia hardware jest dla mnie o tyle ważna, że Ethernet i USB wykorzystuję do łączenia się ze sterownikami - często jest z tym problem nawet na normalnym systemie - nie chciałbym sobie tworzyć dodatkowego problemu, ale wiem, że część osób/firm pracuje w taki sposób.

Mój laptop: Lenovo IdeaPad Y700-15 80NV00DBPB

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

1. Google.

2, 3, 4. Maszyna wirtualna zajmuje zasoby hosta, im więcej zasobów dasz, tym bardziej host będzie obciążony.

5. Ethernet można bridge'ować lub NATować, normalnie wirtualka może mieć dostęp do internetu, lub nie - Twój wybór. USB również jest normalnie dostępne jeśli jej taki port udostępnisz.

6. Da się przenosić zapisane obrazy maszyn wirtualnych bez problemu.

7. VirtualBox

8. Da się mapować dyski, ale nie wiem czy w jakim darmowym oprogramowaniu udostępniają taką możliwość.

Link to post
Share on other sites

1. Google.

2, 3, 4. Maszyna wirtualna zajmuje zasoby hosta, im więcej zasobów dasz, tym bardziej host będzie obciążony.

5. Ethernet można bridge'ować lub NATować, normalnie wirtualka może mieć dostęp do internetu, lub nie - Twój wybór. USB również jest normalnie dostępne jeśli jej taki port udostępnisz.

6. Da się przenosić zapisane obrazy maszyn wirtualnych bez problemu.

7. VirtualBox

8. Da się mapować dyski, ale nie wiem czy w jakim darmowym oprogramowaniu udostępniają taką możliwość.

Dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że jak przydzielam miejsce na dysku to jest zajęte - mimo, że nic się tam nie znajduje na maszynie wirtualnej to jest zarezerwowane. Ale oprócz tego gdy jest wyłączona to tak jakby jej nie było? Przykładowo RAM, który na nią przeznaczyłem jest do dyspozycji dla hosta?

Link to post
Share on other sites

RAM i przestrzeń dyskową możesz zarezerwować dla VM bądź przydzielać ją dynamicznie - czyli albo dajesz dla przykładu 2GB RAM oraz 100GB dysku i to jest zarezerwowane dla VM i Host nie ma dostępu do tych zasobów lub ustalasz dynamicznie, więc VM pobiera przestrzeniu tyle ile potrzebuje i żre RAM tyle ile aktualnie używa - ale tego nie polecam bo czasem można zaciąć przez przypadek całego hosta i wywalić cały system.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...