Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gry, internet,

  • Maksymalna kwota : 1500

Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz

Których części potrzebuję : cała buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie 

Rozdzielczość mojego monitora i model : FULL HD 60mhz -będzie modernizacja na lepszy

Specjalne wymagania : Komputer chcę złożyć w Holandii, a dokładnie w Amsterdamie. Robię to dla mojego szwagra, który w ogóle nie zna się na komputerach. Chcę by po prostu otrzymał kompa, odpalił go i mógł już działać. Myślałem o stronie https://www.informatique.nl/ . W tej cenie fajnie jakby było już złożenie kompa i system operacyjny. 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : żadne

Własna propozycja zestawu : Myślę, że w tej cenie fajnie by było wcisnąć GTX 1080 lub RTX 1070, chodź bardziej kierowałbym się chyba ku temu drugiemu gdyż oglądałem testy i wypadały o kapkę lepiej, a cenowo wyglądają podobnie, może jakaś i5 8600k i 2 koście ram 8gb ~3000mhz? Nie znam się zbytnio na komponentach wybaczcie ^^

Inne : Fajnie jakby komputer był w miare cichy, ale ten aspekt nie musi grać pierwszych skrzypiec :P

Link to post
Share on other sites

Nie zmieścisz się tu z 8600K, 16GB RAM, RTX 2070 i systemem.
 
Poza tym skoro nie będzie podkręcania to nie ma co brać 8600K. Z i5 8500 wyjdzie na styk.

 

Intel Core i5-8500 3GHz + Optane 16GB SSD

be quiet! Pure Rock

ASRock Z370 Pro4, S115

G.Skill Ripjaws V 16GB(2x8GB) 3200MHz CL15

MSI GeForce® RTX 2070, 8GB, Armor

Crucial SSD BX500, 480GB, SATA3, 2.5

Fractal Meshify C, ATX, Tempered Glass, Zwar

€ 1.536,85
 
Inną opcją jest zakup Ryzena 2600 na B450, wyjdzie ~100 euro taniej. Przy AMD dochodzą CI dodatkowe wątki, do tego możesz zrobić OC i wydajnościowo nie będzie to zbytnio odstawać od i5 8500.
 
Co do samego zestawu, MOBO ATX na chipsecie Z370 + 16GB RAM szybkiej pamięci, RTX 2070 z dobrym układem chłodzenia, SSD 480GB niestety na TLC, na kościach MLC wyjdzie dużo drożej, a pod gry taki dysk ujdzie.
Pure Rock dla niższych temperatur i lepszej kultury pracy, bardzo dobrze wykonana obudowa od Fractala z piwnicą na PSU i oknem z hartowanego szkła. Do tego cichy i stabilny zasilacz Seasonica, w pełni modularny, 10 lat gwarancji producenta.
No i oczywiście system w wersji BOX.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Nie zmieścisz się tu z 8600K, 16GB RAM, RTX 2070 i systemem.

 

Poza tym skoro nie będzie podkręcania to nie ma co brać 8600K. Z i5 8500 wyjdzie na styk.

 

Intel Core i5-8500 3GHz + Optane 16GB SSD

be quiet! Pure Rock

ASRock Z370 Pro4, S115

G.Skill Ripjaws V 16GB(2x8GB) 3200MHz CL15

MSI GeForce® RTX 2070, 8GB, Armor

Crucial SSD BX500, 480GB, SATA3, 2.5

Fractal Meshify C, ATX, Tempered Glass, Zwar

€ 1.536,85
 
Inną opcją jest zakup Ryzena 2600 na B450, wyjdzie ~100 euro taniej. Przy AMD dochodzą CI dodatkowe wątki, do tego możesz zrobić OC i wydajnościowo nie będzie to zbytnio odstawać od i5 8500.
 
Co do samego zestawu, MOBO ATX na chipsecie Z370 + 16GB RAM szybkiej pamięci, RTX 2070 z dobrym układem chłodzenia, SSD 480GB niestety na TLC, na kościach MLC wyjdzie dużo drożej, a pod gry taki dysk ujdzie.
Pure Rock dla niższych temperatur i lepszej kultury pracy, bardzo dobrze wykonana obudowa od Fractala z piwnicą na PSU i oknem z hartowanego szkła. Do tego cichy i stabilny zasilacz Seasonica, w pełni modularny, 10 lat gwarancji producenta.
No i oczywiście system w wersji BOX.

 

Mi troszkę inna cena wyszła :P No chyba, że doliczyłeś do tego jeszcze Windowsa 10 Home Edition :) To możliwe, że będzie te € 1530 

Link to post
Share on other sites

Sprawdź sobie stronę www.megekko.nl

O ile się nigdzie nie pomyliłem to wychodzi € 1292,39

dodaj jeszcze sobie windows i powinno wyjść taniej niż na Twojej stronie.

 

https://imgur.com/a/kicJoa6

 

 

Intel Core i5-8500 3GHz  251.00

be quiet! Pure Rock   33.90

ASRock Z370 Pro4, S115 104.97

G.Skill Ripjaws V 16GB(2x8GB) 3200MHz CL15

138.62

MSI GeForce® RTX 2070, 8GB, Armor 529.00

Crucial SSD BX500, 480GB, SATA3, 2.5 68.95

Fractal Meshify C, ATX, Tempered Glass, Zwar 85.00

Seasonic Focus Plus Gold 550W, Modulair 80.95
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Mocno przekroczyłeś budżet wydając aż 165€ za złożenie - bardzo nieopłacalny biznes.

 

Może wybierz coś innego? https://azerty.nl/category/componenten/Assemblage_Service#!sorting=12&limit=30&view=grid

 

Instalacja windowsa jest banalna i na pewno sobie poradzi jeżeli Ciebie nie ma w okolicy, a oni kasują za to ponad 30€ a odpalają zautomatyzowany config wkładając pendrive'a :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...