Skocz do zawartości

Alternatywa dla NCASE M1


Recommended Posts

Witam,

zastanawiałem się nad kupnem nowego laptopa, jednak korzystam z laptopów bardziej jak z peceta (osobna klawiatura,mysz,głośniki), tłumacząc że łatwiej zapakować laptopa w torbę i mieć to z głowy niż pakować skrzynkę w walizkę tak aby nic się nie popsuło podczas podróży. Dlatego naszła mnie myśl, że zamiast pakować w kolejnego lapka grube pieniądze, można wyłożyć połowę tego i wpakować sprzęt (cpu,gpu,ram,dyski) który już mam w mniejszą obudowę, mając z tego jeden mobilny zestaw do wszystkiego, który można z wiekiem upgradować. 

 

Nie wyciskam ze sprzętu siódmych potów, ale nie chcę się pakować w obudowy gdzie trzeba mieć chirurgiczną precyzję przy montowaniu podzespołów. Chciałbym też mieć więcej miejsca na wymianę rzeczy, a nie podchodzić do każdego nowego elementu z suwmiarką.

 

Obudowa jakiej szukam musi mieć do 2Kg i mieścić się w wymiarach 16x34x45cm, bo tyle mi się mieści w walizce kabinowej (walizka  55x40x20cm - RYANAIR).

Na razie zastanawiam się nad obudową NCASE M1, mieści się wagowo i wymiarowo, oczywiście jest trochę droga, ale i tak wyjdzie taniej niż nowy laptop, a w porównaniu do lapka, jak obudowa się sprawdzi, to zostanie na długie lata.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

Edytowane przez Blue_qbe
Link to post
Share on other sites

Zerknij sobie na serię Grandia od Silverstone - konkretnie modele GD04, GD05 czy GD06 lub Fractal Design Node 202. Wszystkie spełniają Twoje wymagania wymiarowe.

 

​Edit: Teraz widzę jeszcze wagę, z tym będzie problem.

Edytowane przez Zawisz
Link to post
Share on other sites

Właśnie z tym mam największy problem. Np taki Kolink Rocket przy minimalnie większym rozmiarze jest dwa razy cięższy niż Dan A4-SFX.

Sama Mobo + zasilacz + karta to około 3 - 3.5 kg. Więc ciężko z obudową powyżej 2 kg zmieścić się w limitach wagowych niektórych linii lotniczych. 

A już pozostając przy Dan A4-SFX. Ktoś posiada taką, jaka jest opinia na jej temat? Przypominam, że w overclocking nie mam zamiaru się bawić i raczej będę śmigać na normalnych ustawieniach. Dużo trzeba się na pocić, żeby złożyć w niej system, jakie jest wasze zdanie na temat wymiany podzespołów w takiej obudowie na nowsze? Chodzi mi o np nowe serie kart graficznych i związane z tym możliwe zestarzenie się obudowy(tzn. trudno będzie znaleźć kartę do niej pasującą).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...