Skocz do zawartości

Android - tylko same problemy


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Mam pytania dotyczące czegoś niepojętego, czyli systemu Android. Korzystałem z iOS od 2008r. i po przesiadce na system Google tylko przecieram oczy (chyba, że jestem aż tak głupi). Zainstalowałem podstawowe aplikacje i po tygodniu samo z siebie:

 

1) gdy wchodzę w sklep play, nie da się pisać z klawiatury, jest włączone wybieranie głosowe (!), którego nie da się wyłączyć w żaden sposób (!!!). To samo np. na Chrome przy próbie wpisania adresu strony www.

 

2) Znikają ikony, co jest już totalnym absurdem. Aplikacje są w ustawieniach dalej zainstalowane - jak przywrócić ikonę aplikacji na pulpit?

 

PS. Android w wersji 7 z poprawkami.

Edytowane przez Arturo_T
Link to post
Share on other sites

Coś masz poustawiane odnośnie wybierania głosowego itp.

 

Znikające ikony, może któryś z tematów Cię naprowadzi:

 

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=VyvxW8TsHoursAH5rLngCw&q=android+znikaj%C4%85+ikony+z+pulpitu&btnK=Szukaj+w+Google&oq=android+znikaj%C4%85+ikony+z+pulpitu&gs_l=psy-ab.3..0i22i30.417.5776..6158...0.0..0.149.2513.31j1....2..0....1..gws-wiz.....0..0j0i131j0i22i10i30j0i13j33i22i29i30.-MRcpBQ84ac

 

Próbowałeś jakiejś metody?

Używasz jakiejś nakładki na system? Launchera?

Link to post
Share on other sites

Coś masz poustawiane odnośnie wybierania głosowego itp.

 

Znikające ikony, może któryś z tematów Cię naprowadzi:

 

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=VyvxW8TsHoursAH5rLngCw&q=android+znikaj%C4%85+ikony+z+pulpitu&btnK=Szukaj+w+Google&oq=android+znikaj%C4%85+ikony+z+pulpitu&gs_l=psy-ab.3..0i22i30.417.5776..6158...0.0..0.149.2513.31j1....2..0....1..gws-wiz.....0..0j0i131j0i22i10i30j0i13j33i22i29i30.-MRcpBQ84ac

 

Próbowałeś jakiejś metody?

Używasz jakiejś nakładki na system? Launchera?

 

Nie używam nakładki, czysty Android. Gdzie w takim razie mogę mieć coś poustawiane w opcjach, odnośnie wybierania głosowego? 

 

PS. Próbowałem metod z netu, ale nic uwierz nie działa, stąd mój wpis. A kurcze nie mamy 25 lat do tyłu, żeby windows (tu android) reinstalować co godzinę, jako cudowne uzdrowienie problemu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co ma mieć telefon do systemu operacyjnego? 

To że Android =/= Android. Urządzenie ma bardzo wiele wspólnego z tym jaki android tam jest zainstalowany i jak będzie tam działać Przewinęły mi się dziesiątki telefonów z androidem i nigdy nie miałem takich problemów, a przeważnie używam custom romów w wersji beta które mają wiele bugów ale nie przypominam sobie takiego którego zrestartowanie aplikacji nie pomaga.  Dlatego polecam ci na początek zrestartować telefon do ustawień fabrycznych, a następnie porządnie go skonfigurować do swoich potrzeb. Wszystko co niepotrzebne powyłączać albo odinstalować. Ogólnie polecam się douczyć trochę o Androidzie, a nie psioczyć na system którego w ogóle nie znasz.
Link to post
Share on other sites

Z takimi problemami jakie opisujesz nigdy się nie spotkałem. Przyczyną takiego działania może być:

- przypadkowe pobranie wirusa,

- coś sam poprzestawiałeś,

- podejrzewam, że ten czysty android to był już w tym Lenovo, a nie sam go instalowałeś, więc błędną instalacje OS można odrzucić,

- może coś dziwnego sam telefon zrobił, ale to jest niezwykle mało prawdopodobne.

 

Tak, jak koledzy wcześniej najbardziej podejrzewam te pierwsze 2 i żeby nie szukać na czuja co dokładnie się tam poprzestawiało proponuję przywrócenie ustawień fabrycznych, niestety za stratę na nowoczesności po jednorazowym reinstalu nie jestem w stanie wziąć odpowiedzialności.

Ja swój telefon nie resetowałem od nowego (jakieś 1.5 roku), ale nie jestem w stanie przewidzieć czy wkrótce nie będę musiał tego zrobić.

Nie jesteśmy jeszcze w takim stopniu rozwoju informatyki i technologi, żeby potrzebę reinstalu traktować za opowiadania ludowe. Sprzęt się psuje. Ten od Apple też. Przykro mi, że u tamtego producenta nie zdarzyło Ci się to ani razu, a ten producent Cię tym wprost przywitał, ale to nie znaczy, że takie rozwiązanie jest staroświeckie.

 

Gdzie w takim razie mogę mieć coś poustawiane w opcjach, odnośnie wybierania głosowego?

Poszukaj w Ustawienia -> System -> Język i wprowadzanie (a przynajmniej tak to u mnie wygląda).

 

 

 

Znikają ikony, co jest już totalnym absurdem. Aplikacje są w ustawieniach dalej zainstalowane - jak przywrócić ikonę aplikacji na pulpit?
Możesz opisać nieco szerzej? Znikają tylko z ekranu głównego, czy też z szuflady? Te pobrane są widoczne w Sklepie Play? Edytowane przez krzysiekdtg
Link to post
Share on other sites

Z takimi problemami jakie opisujesz nigdy się nie spotkałem. Przyczyną takiego działania może być:

- przypadkowe pobranie wirusa,

- coś sam poprzestawiałeś,

- podejrzewam, że ten czysty android to był już w tym Lenovo, a nie sam go instalowałeś, więc błędną instalacje OS można odrzucić,

- może coś dziwnego sam telefon zrobił, ale to jest niezwykle mało prawdopodobne.

 

Tak, jak koledzy wcześniej najbardziej podejrzewam te pierwsze 2 i żeby nie szukać na czuja co dokładnie się tam poprzestawiało proponuję przywrócenie ustawień fabrycznych, niestety za stratę na nowoczesności po jednorazowym reinstalu nie jestem w stanie wziąć odpowiedzialności.

Ja swój telefon nie resetowałem od nowego (jakieś 1.5 roku), ale nie jestem w stanie przewidzieć czy wkrótce nie będę musiał tego zrobić.

Nie jesteśmy jeszcze w takim stopniu rozwoju informatyki i technologi, żeby potrzebę reinstalu traktować za opowiadania ludowe. Sprzęt się psuje. Ten od Apple też. Przykro mi, że u tamtego producenta nie zdarzyło Ci się to ani razu, a ten producent Cię tym wprost przywitał, ale to nie znaczy, że takie rozwiązanie jest staroświeckie.

 

Poszukaj w Ustawienia -> System -> Język i wprowadzanie (a przynajmniej tak to u mnie wygląda).

Nie ma w 7-ce Ustawienia -> System -. Język..., więc kolejny o zerowej wiedzy, ale "mondry". Jak nie masz o czymś pojęcia - lepiej milczeć. Nic nie zainstalowałem, wirusów tym bardziej itd. Po tygodniu telefon sam z siebie zaczął żyć własnym życiem, co pokazuje abstrakcję androida. iOS-a 10 lat nie musiałem reinstalować, masz na to jakąś teorię?

 

PS. Przywróciłem fabryczne, działa. Za tydzień mam to zrobić ponownie na tym genialnym G, co? :)

Edytowane przez Arturo_T
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie ma w 7-ce Ustawienia -> System -. Język..., więc kolejny o zerowej wiedzy, ale "mondry". Jak nie masz o czymś pojęcia - lepiej milczeć.

 

 

 

 

Za tydzień mam to zrobić ponownie na tym genialnym G, co?
 

 

Przychodzisz z prośbą o pomoc, jesteś od samego początku bardzo negatywnie nastawiony do systemu android jak i do użytkowników tego forum. Obrażasz osoby które starają ci się pomóc i twierdzisz, że nie mają zielonego pojęcia co mówią, a sam pokazujesz ogromną ignorancję i brak wiedzy o systemach android. Wróć lepiej do zgniłego jabłka, bo po 10 latach użytkowania nie potrafisz z odpowiednim podejściem zacząć użytkować innego system którego kompletnie nie znasz i najwyraźniej nie masz ochoty poznać.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Masz w ogóle dostęp do takiego przycisku z sześcioma kropkami w dwóch rzędach? @autor może mieć trochę racji, bo niedawno konfigurowałem taniego Samsunga, w którym producent CELOWO zablokował dostęp do zakładki Aplikacje. Paranoja! Dopóki nie znalazłem dojścia do odblokowania tego przycisku, nie mogłem nic zrobić, Jeśli nie masz ikon na pulpicie, to spróbuj przewinąć ekran w bok, podobnie jak szufladę na dole. Standardowo Android tworzy kilka ekranów i mnie też często uciekały ikony, razem z kartą pulpitu.

Link to post
Share on other sites

Nie ma to jak porównywać telefony Apple za kilka tysięcy do jakiegoś szrotu za kilka stów który kupiłeś i płakać jaki to android jest zły. Brawo Ty. Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

 

Mój K8 Note kosztował więcej niż iPhone SE, więc dobrze się czujesz? To już nie te czasy, że Apple było super drogie, ale dalej działa. Android to pełna paranoja, wywaliłem już ten telefon i kupiłem ponownie słuchawkę z jabłkiem. 

Link to post
Share on other sites

To gratuluję zakupu, bo dawać ~1k za tego Lenovo to trzeba mieć 'łeb'. Tylko pamiętaj żeby hejtować teraz wszędzie androida jakie to gó**o  :rotfl:  :rotfl:

Najpierw się dowiedz, czym jest hejt. Krytyka g...nego systemu to krytyka, a nie hejt. Podziwiam ludzi, którzy na tym czymś działają. Masochiści.  

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...