Skocz do zawartości

GTX 1080/ RTX 2070 - który wybrać?


Recommended Posts

no kto kupuje RTX-a pod FullHD 60Hz

 

Bez przesady, takich nie brakuje co kupili 1080 pod FHD, mają wolne matryce i są zadowoleni, a taki 2070 to w zasadzie ten sam poziom. Sam myślałem, czy nie kupić 2070 ale odechciało mi się jak wyszło, że bywają problemy więc przeczekam jeszcze na 970 jedną generację, tudzież zobaczę, co czerwoni dadzą jak przestaną odgrzewać kotlety. 

 

Taki 2070 na ultra już dziś w większości gier AAA robi coś w przedziale 60-70 FPS w zależności od tytułu nawet z kręconym 8700k, a wiadomo, że karty na pół roku się nie kupuje (przynajmniej ja zmieniać bardzo nie lubię) - wyjdzie taki CP2077, RDR2 na PC (mam nadzieje) i miło by było mieć coś co da radę pociągnąć nie koniecznie tak bardzo dynamiczne gry w detalach przy których byłoby na czym oko zawiesić. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za cenne informacje :)  

 

Muszę to przemyśleć , 

Wychodzi na to że przy zakupie nowej karty 2070 jest jedyną opcją -zbyt mała dopłata patrząc na oferty sklepów między 1070-1080-2070.

Zawsze mogę ją potem odsprzedać i wymienić docelowo na coś mocniejszego oraz w między czasie zmienić monitor . 

 

Opcja druga którą zaproponował @Revenant  jest też bardzo dobrą propozycją ,może uda mi się coś znaleźć za 1100-1300zł i przeczekać te dobre pół roku .

 

I bądź tu teraz mądry i podejmij decyzję :D  

Link to post
Share on other sites

IMO jak masz brać 1080 to lepiej kupić za takie same pieniądze 2070, za dwa lata będzie więcej warta.

Rozsądnie jest kupić 1070 w dobrej cenie i resztę przeznaczyć na zmianę CPU w przyszłości.

 

Na stronie Evga była ostanio promocja, 1070 za 1300 (z groszem)

 

edit

https://www.pepper.pl/promocje/zotac-gtx-1060-6gb-za-23039eur-amazonde-120694

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszyscy mają ten sam problem, a najmniej martwią się ci co już kupili - bo o wydanych pieniądzach się szybko zapomina, a kupiony sprzęt zawsze cieszy, bo czego byś nie wybrał, czy to będzie 1080, czy 2070 pewnie byłbyś zadowolony.

 

Opcja na przeczekanie też niezła - 1070 bardzo staniała, a mocy za bardzo jej nie brakuje w FHD - inna sprawa, że taka 1060 też do pogrania się nada, a kosztuje tyle, że łatwo ją w każdej chwili odsprzedać tracąc maksymalnie 50zł. 

 

EDIT: Jak nowa, to jasne, że tylko 2070. 1080 jest ok o tyle, że można z długą gwarancją za 1700-1800zł od ręki kupić - jak by nie patrzeć, 500zł tj 30% w kieszeni.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przy czym jako posiadacz 970, czyli niewiele słabszej karty muszę przypomnieć, że na dzień dzisiejszy to pojedyncze suwaczki trzeba już nie o poziom, ale często o dwa w dół z ultra zrobić żeby było płynnie. Ale o tym, że do ultra to dzisiaj minimum 1080/2070 to pisałem już wyżej. 

Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za pomoc :) 

 

Po przemyśleniu stwierdzam że na ten czas przeczekania jednak będę szukał 1070-1080 a za oszczędzoną kwotę dokupię jakieś 

porządne chłodzenie do procka np: Noctua NH-D15    ,chyba że zaproponujecie coś tańszego ale równie sprawnego do zbicia temperatur .  

Link to post
Share on other sites

"1070 bardzo staniała". Jakie bardzo?

 

Na ceneo najtańsze 1070 (bez ti) to wersje mini z kiepskim chłodzeniem i zaczynają się od 1700zł. Te z porządnym i cichym chłodzeniem to wydatek od 1900zł w górę. Wersje z ti i porządnym chłodzeniem to dodatkowe 100-200zł czyli start od 2000zł i więcej. 1080 to wydatek od 2300zł w górę a wersja z dobrym chłodzeniem to 2600zł. Raz tylko widziałem wyprzedaż 1080 AMP extreme od Zotaz za 2099zł kilka dni temu i to w MediaExpert, ale następnego dnia się zapas skończył. Ceny RTX 2070 też podonie. 2300 za tańsze i 2600 za wypas chłodzenie. Przez ostatnie 30 dni ceny spadły o ok. 50zł, czyli za mało. Wiadomo, czasami trafiają się promocje ale trzeba dużo siedzieć i szukać i sprawdzać ceny, żeby być na bieżąco.

 

Zaraz ktoś mi napisze ofertę prawie nowej z Allegro w dobrej cenie, żeby udowodnić, że tanio. Mi chodziło o sklepy z dobrymi opiniami i karty zupełnie nowe.

 

AMD wreszcie dałaby popalić zielonym jak zrobili z Ryzenami wobec Intela to Nvidia spuściłaby z tonu i można by kupić nowe RTX 2070 poniżej 2000zł.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Pisałem kilkakrotnie, że nową to tylko 2070, koledzy zresztą podobnie. Nowe faktycznie trzymają cenę, ale nikt rozsądny ich nie kupuje. Używane za to bardzo staniały. Nie dawno co lepsi optymiści wołali za używane 1070 1800zł, a dzisiaj można kupić rozsądną nawet za 1000-1200.

Link to post
Share on other sites
MSI 2070 Gaming Z robi bez OC ok. 1920MHz. 60C. Przy OC nawet lekkim już są problemy

  ale power limit masz maksymalny ? 

 

mi przy 70C i +215Mhz GPU robi coś w okolicach 2000-2040MHz jak jej się podoba (skacze sobie ze względu na temperaturę) no i pamiątki +1000MHz 

Link to post
Share on other sites

@up - czyli nie ma w tej cenie i nie wprowadzaj w błąd jakimiś zagranicznymi ofertami i bajaniem, że przyjdzie ta cena wkrótce do Polski. W przypadku ofert po 2300 ludzie tygodniami czekali na zrealizowanie zamówienia tak bardzo niska jest dostępność i wysoki popyt, więc ja bym się obniżek nie spodziewał.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

No to można sobie kupić z amazon.de za 2317zł (539€, wysyłka darmowa) i nie ma problemu z dostępnością. I tak będzie taniej, niż w polskim sklepie.

 

Na amazon.co.uk - 532€ - staniała niedawno, tak samo w innych sklepach UK. Z doświadczenia twierdzę, że ceny w PL też się dostosują z poślizgiem, bo tak jest zawsze.

 

Poprzedni sklep, który podawałem wysyła do PL za 30€, będzie 5€ drożej, niż z Amazona.

Link to post
Share on other sites

@@dodo, 100zł różnicy nie robi przy czym po pierwsze to palit dual, czyli dolna półka, a po drugie nawet nie wiadomo czy jest na stanie. Armora też można było na Xkomie zamówić za 2300, a później czekanie tygodniami na dostawę.
 

 

Jeden z kolegów w innym temacie wczoraj napisał:

 

Jakby co to w Xkomie na ten moment MSI Armor nie ma. Dostali ostatnio 150 sztuk i zrealizowali zamówienia z listopada. Na ten moment karta ta jest trudno dostępna. Taką odpowiedź dostałem jak zadzwoniłem. 

 

A jak nie zadzwonisz, to oczywiście do koszyka możesz sobie dodać za 2430zł by po 3 dniach drapać się po głowie dlaczego nie przychodzi paczka. 

 

Nie to, żebym hejtował samą kartę czy jej cenę, bo jest do dobra propozycja, wyceniona odpowiednio patrząc względem 1080 (bo bezwzględnie się odnosząc do ceny 2070 stwierdzić można, że to dobre 800zł za dużo jak na kartę z tej półki - 970 dla przykładu kosztowała w granicach 1400) - ale opowiadanie, że ceny zaraz polecą w dół w sytuacji kiedy sklepy nie mogą nawet zrealizować już złożonych zamówień jest moim zdaniem trochę nietrafione. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

W esc mają za 2450 Gigabyte, mam takie chłodzenie w Gaming OC i daje sobie radę


 

 

ale opowiadanie, że ceny zaraz polecą w dół

 

Wersji OC poleciały, za Gaming OC w Proline zapłaciłem 2799 obecnie można ją kupić za 2599.

Kwestia czasu* i ceny normalnych wersji spadną, tylko w PL jest problem.

 

 

 

 

 

*mam na myśli 3 miesiące.

Link to post
Share on other sites

Coś tam faktycznie tanieje, ale raczej modele które były po prostu na początku zbyt wysoko wycenione, albo miały doliczony podatek od nowości na premierę - nie to, żeby ten Gigabyte był czymś kiepskim, bo sam mam starszą wersję i nie narzekam, ale skoro taki Armor wisiał za 2300, to gigabyte musiał spaść z 2800 w gół, bo to w zasadzie ta sama półka. Widzę, ze na ESC w granicach 2600-2700 można dostać MSI Gaming czy Palita Gamerock premium tak więc ten gigus za 2800 raczej nie miał racji bytu. 

 

Ale mi chodzi raczej o to, że poniżej tych 2300 szybko ceny nie polecą, bo jak tylko coś się w tej cenie pojawi to jest wymiatane.  Jedna czy dwie oferty z zachodnich sklepów po 2200 nie sprawią, ze u nas ceny poszybują w dół w najbliższym czasie, skoro są modele po 2800 które też schodzą więc popyt jest niemały. 

 

W ogóle ciekawe jest jak zmienił się stosunek do cen. Nie tak dawno serii X70 za ponad 1500zł by nikt kijem nie dotknął, a teraz debatujemy czy 2450 to dobry deal za taką kartę. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

Armor wisiał za 2300, to gigabyte musiał spaść z 2800 w gół

 

Armor OC był w cenie Gigabyte Gaming OC.

 

 

 

 

że poniżej tych 2300 szybko ceny nie polecą

 

Jak będzie normalny stock magazynowy to ceny się ustabilizują, obecnie wciąż są trochę zawyżone.

Wersja Armor jest ciężko dostępna bo wszyscy na YT dostali ją do testów i dostała masę dobrych ocen, widzę, że w UK też jej nie ma. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Armor OC był w cenie Gigabyte Gaming OC.

 

Skoro tak to jestem słabo rozeznany. Wydawało mi się, że już w testach premierowych Armora widniała informacja, ze sugerowana cena to 2300 i że za tyle pojawi się w większych Polskich sklepach. Skoro tak nie było, to niezły podatek od nowości dołożyli i ceny faktycznie spadły. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...