Skocz do zawartości

Jaka obudowa i zasilacz do tego zestawu?


Recommended Posts

Witam, obecnie posiadam zasilacz z firmy chieftec o mocy 500W. W krótce mam zamiar złożyć PC z następujących części:

i5-8600k, być może będę próbował kręcić nieco w przyszłości;

gtx 1060gb od palita ( wersja z 2 wentylatorami );

chłodzenie cpu SPC fortis 3;

2 kości ram po 8gb corsair vengeance LPX 3000MHz 15CL;

asrock z370 extreme4.

 

Pytanie: czy ten zasilacz spokojnie wystarczy do tego zestawu? Jest w miarę nowy, posiadam go od 2 miesięcy.

Szukam też propozycji co do obudowy, nie potrzebne mi są żadne bajery typu oświetlenie rgb czy też oszklony bok. Najważniejsze jest, by zmieściło się chłodzenie cpu, cyrkulacja powietrza i rozsądna cena.

 

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładny model tego zasilacza - możesz go odczytać z tabliczki znamionowej, która jest na jego boku.

 

Ile chcesz dać za obudowę? 150-200 zł? W tej kasie zerknij sobie na Gladius M35 - dobrze wykonana obudowa, z fajną wentylacją, rozbudowaną baterią wentylatorów oraz filtrami.

Link to post
Share on other sites

Podaj dokładny model tego zasilacza - możesz go odczytać z tabliczki znamionowej, która jest na jego boku.

 

Ile chcesz dać za obudowę? 150-200 zł? W tej kasie zerknij sobie na Gladius M35 - dobrze wykonana obudowa, z fajną wentylacją, rozbudowaną baterią wentylatorów oraz filtrami.

jest to i-arena series jeśli o to chodzi

Link to post
Share on other sites

@@FLOOR, nie ma sensu brać 8600K w cenie 1200zł. Za tyle masz Ryzen 2600 z dobrym MOBO na B450. Lepiej na tym wyjdziesz idąc w mocniejsze GPU

 

 

 

być może będę próbował kręcić nieco w przyszłości

Tym bardziej nie ma to sensu, bo za dużo do tej opcji trzeba dopłacić. 

 

 

 

gtx 1060gb od palita ( wersja z 2 wentylatorami );

Dual czy Jestream? - jeśli ten pierwszy to nie warto, w tych samych pieniądzach masz WF2 z cichszym i wydajniejszym chłodzeniem + Backplate. 

Link to post
Share on other sites

@@FLOOR, nie ma sensu brać 8600K w cenie 1200zł. Za tyle masz Ryzen 2600 z dobrym MOBO na B450. Lepiej na tym wyjdziesz idąc w mocniejsze GPU

 

 

 

Tym bardziej nie ma to sensu, bo za dużo do tej opcji trzeba dopłacić. 

 

 

 

Dual czy Jestream? - jeśli ten pierwszy to nie warto, w tych samych pieniądzach masz WF2 z cichszym i wydajniejszym chłodzeniem + Backplate. 

Myślałem nad ryzenem 2600 a i5-8600k i właściwie swoją decyzję oparłem na opiniach innych, na pewno przyjrzę się bliżej jeśli chodzi o ryzena. Jest to wersja dual.

 

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie 2600. Słyszałem, że stockowe coolery ryzenów są wystarczające i nie sprawiające problemów z temperaturami lub głośnością, prawda to? Jeśli tak, to chyba mogę zaoszczędzić na chłodzeniu. Druga sprawa, czy te ramy które podałem są wystarczające dla ryzena, czy go ograniczą w jakiś sposób?

Edytowane przez FLOOR
Link to post
Share on other sites

Zapas mocy będzie, ale nie stabilne napięcia tym bardziej jeśli mowa o OC bo to jest mocno budżetowa jednostka na kiepskich kondensatorach z grupową regulacją napięć.

 

Tego Duala nie bierz bo jest głośny i gorący, jeśli już WF2 od Gigabyte lub Palit ale w wersji Jetstream.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...