Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Potrzebuję pomocy przy połączeniu 2 routerów. Jeden jest od dostawcy, czyli ten główny a drugi to jakiś linksys. Chodzi o to, że w pokoju nie mam zasięgu wifi i chciałbym podłączyć tego linksysa. Od routera poprowadzony jest kabel do gniazdka. Ogólnie pokonuje 2 kable połączone łącznikiem, ze switcha idzie internet do gniazdek i do gniazdka chciałbym podłączyć linksys. Potrzebny jest jakiś kabel krosowany czy to kwestia złej konfiguracji?

Link to post
Share on other sites

Logujesz się na Linksysa, ustawiasz mu IP z sieci którą rozgłasza router dostawcy - jednocześnie spoza puli DHCP (np. router od dostawcy ma 192.168.0.1, pula DHCP to 192.168.0.100-200, wtedy linksysowi wpisujesz 192.168.0.2), wyłączasz w linksysie serwer DHCP, wpinasz kabel z gniazdka do portu LAN (dowolnego, byle nie WAN, bo zrobisz sobie podwójnego NATa) i ma działać. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Dobra tak kombinuje z tym i zauwazylem ze na routerze od dostawcy nie ma portu wlan.
Nie ma czegoś takiego jak port "WLAN", bo WLAN to jest siec bezprzewodowa. Tobie pewnie chodzi o port WAN - ten będzie potrzebny tylko w tym drugim (Linksys)  routerze . Skrętkę podpinasz do portu LAN w routerze od dostawcy, a z drugiej strony do portu WAN w Linksysie. Jeśli oba mają włączoną obsługę DHCP, to (tak mi się przynajmniej wydaje) powinno działać bez zbędnego kombinatoringu - sam swego czasu tak podpinałem Neostradę, bo gniazdo telefoniczne było w skrajnym  miejscu w samym rogu budynku, a chciałem mieć sygnał na cały dom. To sobie kupiłem bele jaki router z   WAN, rozwierciłem dwie ściany i przeciągnąłem skrętkę.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...