Skocz do zawartości

MSI GE600 - problem z wyświetlaniem obrazu


Recommended Posts

Cześć,

 

problem dotyczy laptopa MSI GE600-012PL (Core i5-430M, 4 GB DDR3, Radeon HD 5730, Windows 7 64-bit) - sporadycznie zawieszał się na logo MSI przed startem systemu.

 

Podejrzewałem, że usterka dotyczy karty Radeon HD 5730, więc początkowo zmieniłem w BIOSie wykorzystanie układu graficznego na iGPU. Problemów nie zauważyłem (ale nie mogłem ich wykluczyć z racji sporadycznych objawów). Zdecydowałem więc przełączyć się na kartę PEG żeby potwierdzić moje podejrzenia. Niestety poskutkowało to tym, że teraz podczas włączenia laptop w ogóle nie wyświetla obrazu (kontrolki migają, na Caps Locka reaguje).

 

Próbowałem restartować BIOS poprzez długie (20-30 s) przytrzymanie włącznika, ale nie pomogło. Jakieś pomysły co można zrobić w takiej sytuacji? Z góry dzięki za pomoc!

 

Link to post
Share on other sites

Paweł - masz dobry trop. Włączyłeś samego Radeona i brak obrazu. Więc karta graficzna pada. Ot, częsta usterka gamingowych laptopów.

 

Żeby przywrócić ustawienia fabryczne, wyjmij baterię biosu, odczekaj kilka minut, przeczyść i włóż ponownie. Sprawdzasz czy jest ok. Ewentualnie trzeba będzie ową baterię wymienić (koszt 15 zł max).

 

Tu masz przywracanie do ustawień fabrycznych w podobnym modelu:

 

 

 

Jak już uruchomisz laptopa, sprawdź temperatury - bez obciążenia i pod obciążeniem (czysto informacyjnie).

Ostatnie co trzeba będzie robić to ratować załogę (używając metafory żeglarskiej  :P) - robisz backup swoich wszystkich danych z tego laptopa, jednocześnie nie uruchamiasz wymagających programów.

 

Żegnasz statek i rozglądasz się za nowym. Możesz być też kapitanem który chce iść na dno ze statkiem - wtedy kupujesz taką samą kartę i wymieniasz (w między czasie będzie kilka ,,nowych" komplikacji, ale do przejścia).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...