Skocz do zawartości

Zasilacz :( Ale jaki??


Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem nowych podzespołów

 

Gtx 1050 msi 2gb

Pentium g4560

Ram data 8gb

Płyta główna asus h110m-a

Obudowa zalman z1 neo

Padl mi zasilacz na szybko organizuje nowy jaka minimalna moc powinien miec tak by byl komputer bezpieczny.. Czy 400v np Corsair wystarczy? Karta graficzna dodatkowego kabla nie potrzebuje.Zasilacz jest mi potrzebny na miesiąc poźniej planuje zakup mocniejszego..

 

 

Licze na pomoc Pozdrawiam :)

Edytowane przez Johny z Arizony
Link to post
Share on other sites

Twój zestaw ledwo ze 130W weźmie :). Jeśli ma być na szybko i tanio to jakiś Fortron o mocy 400W z allegro za 50-60 zł zrobi robotę. Jeśli ma być coś na dłużej, to wspomniane Elementum - do takiego zestawu jak znalazł. Corsair VS sobie daruj, ostatnio sporo problemów z tymi zasilaczami jest.

Edytowane przez Zawisz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niewiele rozważam kupno nawet jakieś dobrej używki.I tak tylko na miesiąc.Za miesiąc planuje kupić mocny zasilacz i obudowe max do 400zł.Pytanie czy 400v starczy.Teraz padł mi amaxroc 500w służył mi przez wiele lat.Zastanawia mnie czy przez miesiac owy zasilacz ktory wymieniłem corsair badz amacrox dadza sobie z tym rade jak np do grania czy do zadań biurowych.Z tego co patrzylem to ten corsair ma dobre oceny a tak sie sklada ze kolega ma na zbyciu :)

Edytowane przez Johny z Arizony
Link to post
Share on other sites

Ja od siebie zaproponuję LC-Power 350W (LC6350 V2.3) https://www.morele.n...50-v2-3-634214/

 

Kosztuje tylko 130 zł, a ma tajwańskie kondensatory np. Teapo (a nie chińskie nie wiadomo co) i trochę okrojony konwerter DC-DC (a nie regulację grupową napięć), co jest rarytasem w tej cenie. Poza tym, chyba jako jedyny z zasilaczy w tym przedziale cenowym przechodni pozytywnie wszystkie testy ( w tym cross load i test w komorze termicznej). :D

 

Link z profesjonalnym testem na potwierdzenie:

https://ithardware.p...dobry-4560.html

Edytowane przez emillo5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam Panowie .

 

Udało mi się w końcu kupić zasilacz komputer  ruszył. Teraz tylko ostatnia rzecz która mnie strasznie niepokoi mianowicie temperatury .

 

Od lat używam programu Speed Fan.

 

Temperatura procesora jak i dysków oraz karty graficznej w normie

 

Pytanie więc czemu w innych elementach temperatura przekracza 100 stopni

 

Tak to wygląda :

http://vpx.pl/i/2018/11/18/123.png

 

Czy powinienem się bać?

 

Chciałbym też dodać, Że jeden wiatrak w obudowie jest tymczasowo nieaktywny.

Gdyż ma 3 piny, a na płycie głównej takiego wejścia niestety nie mam

 

Liczę na pomoc

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Olej Speed Fana, mam problemy z nowym hardwarem i potrafi raportować dziwne temperatury na nieistniejących czujnikach. Ściągnij sobie HWiNFO64 i tam zerknij na temperatury, ale jeśli CPU i GPU są w porządku, to nie ma się czym przejmować.

Edytowane przez Zawisz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, Chłodzenie miałem z poprzedniego kompa niedawno kupiłem w zasadzie to Spartan 3 lt he 1012

 

Na boxowych bałbym się cokolwiek podłączać. Już na poprzednim procesorze quad q6600 często się kurzył przez co temperatury skakały no i łamały się piny.

 

Jeżeli wszystko ok biorę się za testy :)

 

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...