Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, mam pewien problem ze swoim sprzętem. Niedawno zauważyłem dziwne przycinki. Wygląda to w ten sposób, że na pół sekundy jest drop fpsów do zera, a potem powrót do normalności. Na początku zauważyłem to w Forzie Horizon 4, tam czasami podczas wyścigów jest wręcz niegrywalnie, stałe 60-70fps i nagle drop do 2-3 i tak kilka razy. Czasem zdarza się to często, czasem prawie wcale. Odpaliłem MSI Afterburner i zauważyłem, że podczas takiego laga występuje spadek taktowania na graficie i procesorze. Odpaliłem OCCT i złapałem coś takiego po minucie: https://imgur.com/a/jOcXdfy

Następnie zostawiłem go na godzinę i nic się nie działo: https://imgur.com/D6UVqfP

 

 

Generalnie gram jeszcze w Assassins Creed Odyssey i tam ten problem jest głównie widoczny w bardziej zatłoczonych lokalizacjach. Temperatury podczas grania raczej w normie, grafika nie przekracza 65 stopni, procek nie osiąga 50. 

Mój sprzęt: 
CPU: Ryzen 5 1600
GPU: ASUS GTX1050Ti 4GB
RAM: GoodRam DDR4 8GB 3000MHz CL16
HDD: Toshiba P300 1TB
PSU: XFX Core TS 450W
MOBO: ASRock AB350 Pro4
Windows 10 x64 bit, drivery aktualne.
Ma ktoś pomysł w czym leży problem?

Link to post
Share on other sites

Jest sposób, ale nie zawsze pokazuje prawidłowe wartości... Dla 100% pewności potrzeba w/w multimetera.

Hwinfo64/hwmonitor, tam sprawdź wartości napięcia na 12V, 5V i 3.3V monitoring/log. Spróbuj powtórzyć ten problem. Zapisz logi-podaj link z wynikami.

Jest temat na forum dot. właśnie stabilności napięć zasilacza. Tam masz wartości jakie powinien spełniać zasilacz, jeśli się mieści w normie ATX jest ok- ale tak czy siak 100% to tylko z multimeterem.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj freezy weszły na wyższy poziom. Kilkukrotnie doświadczyłem tego dzisiaj podczas korzystania z YouTube...

 

Będę miał dostęp do multimetra, sprawdzać pod obciążeniem? Jeżeli tak to co obciążać? 


Dokonałem pomiarów. W spoczynku na lini 12V wychodzi 12,3, w stresie waha się od 12,20 do 12,22. Linia 5V w stresie i w spoczynku 5,06V

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...