Skocz do zawartości

TV 40" - 43" do max 1500zł fhd czy 4k?


Recommended Posts

Hej, szukam nowego telewizora dla dziadków tak do 1500zł.

Nie wiem czy w tym budżecie pchać się w najtańsze 4k czy zostać przy fhd?

Osobiście bardziej sensowna wydaje mi się ta druga opcja.

Polecicie coś? Fajnie jak by miał jednak smart TV to nauczył bym dziadka netflixa obsługiwać :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dobre kąty widzenia, to LG się nada. Jesli ważniejsza jest czerń i kontrast to rozważ Samsunga UE43NU7172. Tizen i WebOS są podobne do siebie i łatwe w obsłudze.

Edytowane przez piterrrxd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@piterrrxd miałeś na myśli UE49NU7172?

43 to widze tylko NU7192 i NU7122. a ten wyżej 49 jednak trochę drogi
Tak czy tak pewnie wezmę coś z wymienionych wyżej Samsung/LG. Jeszcze przejadę się do sklepu i zastanowie między IPS/VA.

Edit: Ok Sorry teraz zauważyłem że UE43NU7192UXXH ma kod producenta UE43NU7172 na morelach.

Edytowane przez Furman
Link to post
Share on other sites

Tak miałem na myśli końcówkę 92. Jest to trochę pomieszane w zależności od sklepu, ale wszystkie modele 71xx są jednakowe. Mogą się ewentualnie różnić tylko tunerem np satelitarnym.

 

W sklepie pobaw się ustawieniami, domyślny tryb sklepowy ma skopany obraz. Najlepiej ustawić tryb film/movie/cinema - będzie najbliżej dobrych ustawień.

Edytowane przez piterrrxd
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Obiecuję że już ostatni post i więcej nie truję :D
Zdecydowałem się już na IPS dla dziadka LG 43LK5900 i w tej chwili zamawiałem ale jest tylko 180zł różnicy między LG 43UK6300 i nie wiem czy dopłacać? Już nie ze względu na to 4k bo tak jak pisał drVanSteiner przy 43" nie będzie tego widać tym bardziej że główne źródło to dvbt. Tylko czy po prostu matryca nie jest leszej jakości i ogólne wykonanie z racji że to półka 4k?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...