Skocz do zawartości

Brak obrazu na monitorze po odpięciu dysku


Recommended Posts

Dziwna sprawa, pacjent to komputer z mojej stopki. Komputer po wypięciu dysku SSD z systemem nie daje obrazu na monitor. Dopiero po podpięciu dysku z systemem mym oczom ukazuje się standardowy ekran z biosu.

Odkryłem to w sumie przez przypadek gdy odpinam wszystkie dyski i podłączam jakiś nowy, np. pusty bez systemu. By zainstalować na nim system muszę podpiąć również swój systemowy i dopiero mogę wejść np. do bios

 

W woli ścisłości podłączam się pod DisplayPort do karty zewnętrznej GTX1070 ale gdy zrobiłem to za pomocą HDMI efekt jest taki sam

Gdy podłączyłem się pod integrę HDMI również brak obrazu

 

Obecnie do komputera podłączone jest 2X dysk SSD 4X dysk talerzowy

 

3 systemy operacyjne: Windows 10, Windows 7 i Mac OS High Sierra 

Zastanawiam się czy nie zaktualizować sobie biosu płyty głównej ale chyba robiłem to jakiś czas temu...

Link to post
Share on other sites

Generalnie w Click bios II od MSI takowej opcji nie widzę, są opcje windows OS które wyłączyłem ale nie podziałało niestety...

b9e157bfa06c0962cbdd389c55be6807_big.jpg


Generalnie w Click bios II od MSI takowej opcji nie widzę, są opcje windows OS które wyłączyłem ale nie podziałało niestety...

 

 

Update biosu nic nie wniósł niestety... tyle że MAC OS startuje sprawniej 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Podejrzewam że ta płyta jest walnięta lub monitor lub sam nie wiem co jeszcze... teraz podłączyłem się pod hdmi i obraz po starcie komputera jest ale ... po display port obraz umarł - system już nie widzi nawet monitora.


Podejrzewam że ta płyta jest walnięta lub monitor lub sam nie wiem co jeszcze... teraz podłączyłem się pod hdmi i obraz po starcie komputera jest ale ... po display port obraz umarł - system już nie widzi nawet monitora.

 

Pojawił się super istotny fakt. Obraz działa normalnie po całkowitym odłączeniu zasilania po wyłączeniu komputera. Zatem zawsze po wyłączeniu komputera muszę wyłączać go z gniazdka lub wyłącznikiem na zasilaczu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...