Skocz do zawartości

jaki komputer do 2800zł?


Recommended Posts

Witam w ciągu dwóch miesięcy zamierzam sobie kupić komputer... głównie do gier chciałbym maksymalnie przyoszczędzić a mieć przy tym konkretną wydajność

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/L47AExy7rn

 

stworzyłem taki koszyk. Mógłby ktoś to przyjrzeć i podzielić się fachową opinią? czy taka konfiguracja jest ok?

Z góry zaznaczam, że kompa nie będę podkręcał.

A może jest coś lepszego na rynku w podobnej cenie?

Link to post
Share on other sites

 Informacje które powinny znaleźć się w Twoim poście:


  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer?
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

a to przepraszam zaraz poprawię.... tak więc zaczynam od niczego.... nie mam nic... osobno chce kupić monitor 144 hercowy z rozdzielczością Full HD. W wyższej rozdzielczości nie chce grać

Chciałbym komputer do gier. Raczej nie będę podkręcał dlatego zdecydowałem się na tanią płytę główną. 

W zasadzie nie chciałbym przeznaczyć na komputer razem z monitorem więcej niżeli 3500zł... na maks 3700zł... ale cieszę się z każdej zaoszczędzonej złotówki.

Będę na nim grał gównie w Quake Champions ewentualnie znajdę sobie jakąś nową grę mmorpg.

Komputer pewnie będę kupował w nowym roku w styczniu albo w lutym.

Potrzebuje kompletnego komputera: karty graficznej, procesora, płyty głównej, pamięci, zasilacza, obudowy i płyty głównej. A nawet myszki i klawiatury

Nie nie będę podkręcał.

Chciałbym mieć w Quake Champions 60 klatek na sekundę.

Chciałbym się dowiedzieć czy procesor nie będzie przytłumiał karty graficznej.

O ile to możliwe zastaw powinien być w miarę cichy.

Nie będę na nim streamował ani nic z tych rzeczy

 

Zestaw który sobie upatrzyłem zawiera

Edytowane przez szmalek1212
Link to post
Share on other sites

Podkręcanie z ryzenem jest mega proste, praktycznie każdy egzemplarz wyciągnie 3,9Ghz na wszystkich rdzeniach. Wystarczy Ryzen Master, suwak na 3.9Ghz i apply. Z uwagi na to, że teraz gry zaczynają być robione po 6 i więcej wątków, OC wkrótce będzie potrzebne;p

Najtańsza B450 jest za ok. 300zł. Dołożenie do niego wg mnie jest tutaj warte. A powinieneś się zmieścić z szybszym monitorem w tych 3700.

 

Lepszy zasilacz na DC-DC np: BQ systempower9 500W lub tutaj i tak zapas mocy będzie duży.

Link to post
Share on other sites

 

 

Komputer pewnie będę kupował w nowym roku w styczniu albo w lutym.

Wtedy pytaj, za 2800zł nie złożysz sensownego konfigu, pakowanie się w 4 gołe rdzenie z GTX 1060 to krótkoterminowe rozwiązanie bo nie tylko GPU będzie za jakiś czas do wymiany, ale i procesor.

Doskładaj kilka stówek i pytaj bliżej zakupu.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Wezme płyte głowna na chipsecie 450 i proponowany zasilacz. Postawie też na ryzena 2600 bo to chyba ogromny jest przeskok wydajności w stosunku do ryzen 2200g.

Mam pytanie jak kupie dwa razy 4 gb ramu a potem kupie kolejne 2x4 gb ramu... To czy wydajność komputera bedzie taka sama jakbym wzioł odrazu 2x8? Czy 4 kosci beda działać bezstratnie w stosunku do dwuch o tej samej pojemności?

Wiem że jest quad chanel i dual chanel. Wiem, ze quad jest lepszy ale czy każda płyta główna majaca 4 gniazda pamieci obsługuje quad chanel? Co się dzieje z wydajnościa jeżeli płyta obsługuje tylko dual chanel? Czy wtedy 4 kosci osiagaja mniejszą wydajność niżeli dwie?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze taki config z Radeonem RX570 Armor, zbliżony wydajnościowo do 1060. W porównaniu do Twojej propozycji zestaw ma jeszcze SSD i 8 GB ram więcej. I ciekawszy design, jeśli to ma dla Ciebie jakieś znaczenie.

Komputer Actina Ryzen 5 2600 RX570 16GB 1TB SSD240 (ALLEGRO)

  • Płyta główna Gigabyte GA-B450M DS3H DDR4
  • Procesor AMD Ryzen 5 2600 2-gen
  • Pamięć 16GB DDR4 GOODRAM IRDMX 3000MHz z radiatorem
  • MSI Radeon RX 570 Armor OC 8GB GDDR5
  • 1TB HDD SATA3 (P300) + 240GB SSD SATA3 (CX300)
  • Chłodzenie AMD Wraith Stealth Cooler
  • Obudowa Thermaltake Versa H17
  • Zasilacz Corsair Builder Series VS550 550W
  • Wentylator do obudowy Cooler Master Masterfan 120mm RGB
Link to post
Share on other sites
RX570 Armor, zbliżony wydajnościowo do 1060.

No nie bardzo, tym bardziej biorąc pod uwagę łączenie tej karty z CPU od AMD gdzie dochodzi narzut sterownika.

 

Co do tego gotowca, bardzo lichy SSD na TLC, płyta na zdjęciu to zupełnie inny model z dwoma bankami (prawdopodobnie 

Asus A320M-K gdzie w opisie podają że są cztery sloty i jest to płyta B450M DS3H. Jedyne co ratuje ten zestaw to 16GB RAM, a tak to nic ciekawego.

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...