Skocz do zawartości

Macbook pro vs dell XPS vs Huawei Matebook X PRO


Recommended Posts

Kochani, pomocy.

Doradźcie który wybrać bo mam mętlik i sam już nie wiem :(
Mac:
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-apple-macbook-pro-13-3-i5-8gb-128gb-ssd-iris-plus-640-macos-srebrny-mpxr2ze-a
Huawei:
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-huawei-matebook-x-pro-53010det-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-int-win10h-mystic-silver

 

DELL:

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-dell-xps-13-9360-i5-7200u-8gb-ssd256gb-int-win10p-srebrny

Komputer chce na lata i za tym przemawia macbook.
Na gry już nie mam czasu a jak będę chciał to kupię sobie kiedyś konsolę.
Ogólnie potrzebuje do domu, internet, filmy, prace biurowe.

Mam mało miejsca w mieszkaniu więc coś takiego idealnie się sprawdzi.

Za cenne rady dziękuję :)

Link to post
Share on other sites

zdecydowanie macbook

 

dell

- w większości tandetna plastikowa obudowa

- kiepskie spasowanie elementów

- skrzypiąca klawiatura

- słabsze odwzorowanie barw na matrycy w porównaniu do macbooka

 

Huawei 

+ sprzęt spoko, ale nie w tej cenie, gdyby kosztował 4000zł mógłbyś brać w ciemno, w cenie 5200 można kupić już macbooka

 

Mac

+ sprzęt na lata, wolno traci na wartości

+ dobry szybki i wydajny system

+ cichy, aluminowy

+ bardzo dobra matryca retina

 

- trudniej z dobrym "darmowym" softem, za vpn'a nawet trzeba pare groszy zapłacić, ale nie jest to jakaś duża wada

zamienniki offica są darmowe, klient poczty, gimp etc

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MacBook i Dell maja i5 7mej generacji, czyli dwurdzeniowe. Huawei z nich najwydajniejszy.

 

MacBook ma SSD 128gb, czyli tak jakbyś miał w telefonie 16gb. Skończy się momentalnie.

Dodatkowo owy MacBook to model 2017, który ma problemy z zacinajaca się klawiatura (po pewnym czasie, gdy pod klawisz dostanie się brud, przestaje działać). MacBooka po gwarancji naprawisz tylko w autoryzowanym centrum serwisowym, w przeciwnym razie nie będzie działał. Koszt naprawy pogwarancyjnej, nawet przy błahej usterce może być równy cenie nowego laptopa.

 

Co do Dell XPS to wystarczy poczytać jakie ludzie mają z nimi problemy, jak często zdarzają się sztuki z wadami fabrycznymi. Ogólnie trafić na dobrą sztukę to jak wygrać los na loterii.

 

Jeżeli nie jesteś fanem macOS, zdecydowanie Huawei.

 

Edytowane przez booncol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...