Skocz do zawartości

wymiana całości/podzespołów z 2010 roku


Recommended Posts

cześć, 

w związku z tym, że mam możliwość rozbudowy starszego sprzętu, chciałbym się doradzić w tej sprawie. Od 2010 roku coś dokładam do komputera. Zastanawiam się czy znów zamienić tylko podstawowe elementy jakimi są procesor i płyta główna, czy może powinienem rozbudować coś więcej dla otrzymania zadowalającej szybkości pracy na komputerze. (opcjonalnie zastanawiam się też nad laptopem zamiast jednostki centralnej)

  • Zastosowanie komputera : głównie lightroom/photoshop, filmy, sporadycznie 3d max, autoCAD
  • Maksymalna kwota : 3000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : styczeń/luty
  • Których części potrzebuję : procesor, płyta główna, ram(?), karta graficzna
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : EIZO EV2450 1920x1080 oraz LG l1970hq 1280x1024
  • Specjalne wymagania : cicha karta graficzna, szybkie działanie aplikacji, sprawdzone podzespoły
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :
    amd athlon ii x4 640, 3,0HZ,
    asrock 970 extreme3,
    2x4gm ddr3-1333 +1x8 ddr3-1333,
    amd radeon hd 7770,
    samsung ssd 830, ST3320620AS, WD Passport (zewnętrzny usb), WDC WD caviar blue 10EZEX,
    podłączonych 5 urzadzeń na usb 
  • Własna propozycja zestawu : brak - totalnie nie wiem co się dzieje na rynku
  • Inne : z tym zestawem mam małe problemy *w tych czasach* - błędy grafiki w photoshopie, wolne uruchamianie stron internetowych, autocad - strasznie wolny ze względu na kartę graficzną (tak myślę). fajnie by było, gdyby zestaw posłużył z kilka lat, ale tez nie musi super dużo, bo nie wiadomo, jak rozwinie się technologia w najbliższym czasie  : )

    proszę o pomoc. czy zakup podstawowych peryferii pomoże w usprawnieniu tego zestawu?

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...