Skocz do zawartości

smartfon dla seniora po taniości


Recommended Posts

Witam Was!

 

chcialbym kupic tesciowi smartfona. Jest on ciekawy internetu itp. Dostal ode mnie starego uzywanego Samsunga i8260 ale telefon ten poprostu jest albo zawalony smieciami i aplikacjami albo 1 procesor i 1gb ramu nie ogarnia juz zbyt dobrze. Bateria sie dosc szybko rozladowuje, wlaczajac neta poprostu jest to zamulacz.. nie chce zrazac tescia do smartfonow i mysle o czyms chyba raczej nowym. Nie siedzi on godzinami z oczami w ekran wiec bateria nie musi byc jakas mega wydajna. Do czego najbardziej mu taki tel potrzebny :

 

Whatsapp - dostaje fotki i pisze z rodzina. 

latarka - zdumiewa go ta opcja w telefonach :)

Yanosik - nieraz jadac autem chcialby miec nawigacje itp

ogolnie net -  i tutaj uzywanie chociaz paru kart naraz zeby wiadomosci poczytac+ udostepnic sobie net zeby w domu np korzystac z komputera i internet czerpac z fona.

 

 

czy uda mi sie zmiescic w 200-400 zl ? jest to realne ? widze na jednym z portali ze sa w takiej cenie teoretycznie modele spelniajace np LG NEXUS 4 , XIAOMI REDMI 6 czy Kruger Matz FLOW 5 czy sony expreia z3. 

 

 

Link to post
Share on other sites

o to jakas nowsza wersja tego co ja mam. P9 lite  Mam taki juz 3 rok. Tylko boje sie uzywek zeby nie kupic przetyranej baterii ktorej u siebie nie wymienie np w tym modelu. Uzywka to zawsze niewiadomo kto co ile.

 

 

przegladnalem uzywki na allegro i olx i 99% ma rozwalone szybki w takim przedziale cenowym..

Edytowane przez Matifcb
Link to post
Share on other sites

Za 350-400 można kupić Moto g3 wersję z 2 GB RAM - kupiłem taki w świetnym stanie mojej 10-letniej córce za 350 zł i jest bardzo zadowolona - robi całkiem fajne zdjęcia, jest wystarczająco płynna, bo telefon ma prawie czysty system, ma androida 6.0, slot na kartę SD, GPS i dioda może działać jako latarka.

Link to post
Share on other sites

W euro rtv agd była, może nadal jest promocja na meizu https://m.euro.com.pl/telefony-komorkowe/meizu-m6-16gb-czarny-glosnik-masaya.bhtml?from=ceneo&p=399.00&cr=0&t=20181104-1408 ludzie chwalą sobie ten tel.

Widziałem nie dawno w które i cena była 399 zł. A za 449 był u nich xiaomi 6a.

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

chyba bardzeij bym sie sklanial zeby kupic nowke jednak. Skoro to dla starszej osoby to mysle ze na jego potrzeby starczy jakies 4 procesory i 2 gb ramu spokojnie zeby nie mulilo zwykle uzytkowanie telefonu. Z tymi uzywkami to niestety duzo jest pouszkadzanych ekranow albo inne dziwne defekty a co dostane w zamian lepszy procesor i nagle janosik czy net bedzie lepiej chodzi ? chyba watpliwa sprawa ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

hej Panowie czemu za 400 zl nie polecaliscie np Sony Xperia z 3 ? jest to starszy model ale technicznie jest mega dobry. Aparat, procesory, ilosc ram przebija. Tylko Android 4.4 jest. Czy to jakos deklasuje telefon ? czy mozna spokojnie zaktualizowac na nowsza wersje adnroida ?

Link to post
Share on other sites

hej Panowie czemu za 400 zl nie polecaliscie np Sony Xperia z 3 ? jest to starszy model ale technicznie jest mega dobry. Aparat, procesory, ilosc ram przebija. Tylko Android 4.4 jest. Czy to jakos deklasuje telefon ? czy mozna spokojnie zaktualizowac na nowsza wersje adnroida ?

Ale co z tego, że jest tanio, jak nie kupisz go w stanie nowym lub lekko używanym tylko mocno styrany, z baterią praktycznie od razu do wymiany. Tym bardziej, jeśli się kupuje dla kogoś starszego, kto będzie musiał się z tym starociem użerać na codzień. Moim zdaniem, niezbyt mądry pomysł.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to co napisał kolega wyżej - to co zalinkowałeś to refurb z Chin, w dodatku "kupujesz" usługę ściągnięcia stamtąd, nie masz na to żadnej realnej gwarancji (te 12 miesięcy to możesz między bajki włożyć). :rotfl:

Ale spoko, twoja kasa, kup jak uważasz, że dobrze robisz, tylko nie przychodź potem z płaczem, jak dostaniesz nie to co zamawiałeś, nie w takim stanie co zamawiałeś i zaczną się problemy...

Link to post
Share on other sites

nie no Panowie nie mialem pojecia o tym. Spokojnie czy ja przypadkiem grzecznie nie zapytalem czemu mi nei polecacie takich telefonow ? nie mialem pretensji tylko prosilem o odpowiedz tylko na proste pytanie.

 

Kupuje z 15 lat juz na Allegro i kupilbym tylko od kogos kto ma duzo komentarzy pozytywnych i konto nie od roku.. Poszukam ile rzeczywiscie by bylo trzeba dac na z1 np wersje europejska i nie przez Chiny

Edytowane przez Matifcb
Link to post
Share on other sites

czyli kupuje z Prolinka albo innego sklepu Morele, RTV AGD czy elektro i za 400 zl XIaomi Redmi 6A nie bedzie bublem z chin tylko telefonem z 2018 roku z polskiej dystrybucji?

 

https://www.mall.pl/smartfony/xiaomi-redmi-6a-2gb16gb-czarny

 

 

 

 

https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/smartfon-xiaomi-redmi-6a-black-216gb,36324.html?ceneo

 

https://www.electro.pl/smartfony/smartfon-xiaomi-redmi-6a-2-16gb-czarny,id-1251834?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=887192&utm_campaign=2018-11&utm_term=SMARTFONY&ceneo_spo=true

Edytowane przez Matifcb
Link to post
Share on other sites

Chciałbym zauważyć że Samsung tak cienko przedzie że wszystkie telefony prócz S zlecił produkować dla Xioami...

W zasadzie wszystko robią chinczyki ale jak się bawię tanimi xioami to mnie zawsze krew zalewa za czułość dotyku, intuicyjność menu i resztę badziewia.

Natomiast huawei żeby nie wpadka z mate 20 Pro z zielonymi wyswietlaczami od LG "podobno wina kleju" nie odstaje już od Sony, LG, HTC i reszty świata.

Link to post
Share on other sites

koledzy naprawde juz troche mnie denerwuje ten temat.. co w takim razie nie jest chinczykiem refubem czy bublem z chin ? Podajcie prosze wasze propozycje nowego telefonu dla starszej osoby 400-450 pln nowy, ma byc to prezent a starsza osoba wydaje mi sie jednak na nowy sprzet lepiej spojrzy niz na "dobra uzywke". Wszystko co wklejam czy to z allegro czy ze sklepow jest chinszczyzna to prosze o propozycje od was bardziej znawcow w niechinszczyznie.

 

Jeden kolega polecil Huawei ale to tylko uzywki wiec srednio. Drugi kolega tez mowil ze dla corki uzywke wyrwales..

Edytowane przez Matifcb
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy się da, natomiast jedyne co pewne, to to że jak dasz mu tanie xioami to pierdaknie nim w ciągu 3 miechów o ścianę. Tak jak większość moich znajomych którzy nie mogli odebrać rozmowy bo dotyk działa jak i kiedy chce. Nie ma czegoś takiego jak dobre i tanie, najwyżej są oplaceni recenzenci.

Dziś żeby jakoś działało to 3 GB Ramu, 32GB dysku i proc który to uciagnie.

Pewnie gdyby mnie sytuacja zmusiła to X1

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

i ta aukcja ktora podales to nie chiczyk zaden? Troche drozszy niz zakladam ale jesli jest wart tego to trudno. Techniczne dane widze ze ma bardzo dobre jak procesor RAM itp. duzo lepszy niz moj 3 letni Huawei P9 Lite ktory bardzo dobrze mi pracuje i nie widze minusow. To ma byc dla starszej osoby ktora lubi troche takie nowinki za komputer sie zabral i klika sobie, ogarnia maszyne. 

 

Co kolega Baronik by wybral ? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...