Skocz do zawartości

AOC AG352UCG6 - oglądanie seriali, filmów.


Recommended Posts

Witam

 

Koledzy chciałbym się zapytać o radę. Jak na takim monitorze:

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag352ucg6-4567527/

 

będzie wyglądała kwestia oglądania seriali na platformie Netflix, Player i HBO Go? Czy będą jakieś czarne pasy po bokach ekranu?

 

Kolega zastanawia się nad kupnem nowego monitora - chce koniecznie duuuży monitor, gsync (bo ma moją poprzednią 1080 TI) i format 21:9 z rozdzielczością 3440x1440 @100Hz +. Gry pewnie będą śmigać epicko, jednak nie wiem jak korzystanie z monitora w wyżej wymienionych zastosowaniach.

 

Przykuł moją uwagę wspomniany AOC bo jest najtańszy spełniając jednocześnie założenia. Ewentualnie co innego polecilibyście? Budżet do 5 k zł.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Koledzy chciałbym się zapytać o radę. Jak na takim monitorze:

 

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag352ucg6-4567527/

 

będzie wyglądała kwestia oglądania seriali na platformie Netflix, Player i HBO Go? Czy będą jakieś czarne pasy po bokach ekranu?

 

Kolega zastanawia się nad kupnem nowego monitora - chce koniecznie duuuży monitor, gsync (bo ma moją poprzednią 1080 TI) i format 21:9 z rozdzielczością 3440x1440 @100Hz +. Gry pewnie będą śmigać epicko, jednak nie wiem jak korzystanie z monitora w wyżej wymienionych zastosowaniach.

 

Przykuł moją uwagę wspomniany AOC bo jest najtańszy spełniając jednocześnie założenia. Ewentualnie co innego polecilibyście? Budżet do 5 k zł.

 

 

Jeżeli chodzi o YT, twitch, player to w większości przypadków są pasy po bokach, Netflix i HBO nie wiem bo nie korzystam ale pewnie tak samo.

Na innych stronkach z filmami, większość nowszych filmów działa normalnie na full screenie bez pasów.

Edytowane przez kicks
Link to post
Share on other sites

Ten monitor ma jeden problem, podczas ruchu obiekty zostawiają dość widoczną smugę. Niżej link do recki (jest w niej też materiał wideo pokazujący te smugi w BF1) oraz wideo które pokazuje smugi w CS:GO. Niech Twój kumpel sprawdzi czy mucto nie będzie przeszkadzało w grach.

 

Tutaj masz test: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-ag352ucg6/

 

Tutaj wideo:

Link to post
Share on other sites

Ten monitor ma jeden problem, podczas ruchu obiekty zostawiają dość widoczną smugę. Niżej link do recki (jest w niej też materiał wideo pokazujący te smugi w BF1) oraz wideo które pokazuje smugi w CS:GO. Niech Twój kumpel sprawdzi czy mucto nie będzie przeszkadzało w grach.

 

Tutaj masz test: https://pcmonitors.info/reviews/aoc-ag352ucg6/

 

Tutaj wideo:

 

 

Dziwne, grałem sporo w CS'a, teraz gram sporo w COD'a i niczego takiego nie zauważyłem.

Link to post
Share on other sites

Smużenie może lekko różnić się między sztukami (wystarczy popatrzeć na Samsungi C24FG70 lub 73, od po prostu widocznego smużenia do niesamowicie mocnego które sprawiało, że nie dało się monitora używać). Jednak wyników znacznie lepszych niż to co widać wyżej bym się nie spodziewał.

Link to post
Share on other sites

Myślałem że ten AOC do gier będzie ok ale jak ma smużyć to podziękuję. Co byście ewentualnie innego polecali spełniającego wymagania? Koniecznie musi być 3440x1440 (format 21:9); 100 Hz +  i  gsync.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Alienware AW3418DW, 1440p, 120Hz, G-Sync, IPS lub LG LG 34GK950G, 1440p, 120Hz (działa poniżej specyfikacji, bo matryca wspiera 144Hz, ale moduł G-Sync nie ogarnie 3440x1440@144Hz), G-Sync i (Nano) IPS. To są dwa najlepsze 21:9 jakie można dostać aż do czasu premiery 21:9 na nowych matrycach VA (HDR, 200Hz)

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

BLB zależne od sztuki, w jednych spore a w innych niezauważalne. Zwykle ludzie ryzykują, biorą i odsyłają do skutku (albo zniesmaczeni zwracają 14 dniowym i szukają czegoś innego). Niestety taki już problem z IPS (a raczej głównie niskim poziomem kontroli jakości).

Design niestety jest jaki jest, to Alienware więc wygląda jak badziew dla dziecka.

 

Acer Z35P używa chyba tej samej matrycy co UCG6. Tutaj możesz sprawdzić jak się spisuje:

 

W gruncie rzeczy oba będą spisywać się podobnie, różnice będą głównie wynikały z użytej elektroniki, firmware i dostosowania ustawień overdrive.

 

Ja osobiście nie zdecydowałem się na monitor 21:9 bo praktycznie nie ma żadnego wyboru. VA używają w najlepszym wypadku odświeżonych (120Hz) wersji starych, kilkuletnich (w masowej produkcji od ponad 2 lat) modeli matryc a z IPS (mowa o 1440p + 120Hz+) jest tak na prawdę LG 950G i F oraz Alienware. Gdzie 950G z powodu moduły G-Sync jest ograniczony do 120Hz (a wersja F ma 144Hz).

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...