Skocz do zawartości

Zacięcia kilkusekundowe w Fortnite i GTA


Recommended Posts

Witam, mam problem z grami typu GTA V i Fortnite. Otóż działam na i5 8400, GTX 1060, 8 GB ram i dysku ssd adata Premier Pro SP920 256 GB. No i w fortnite mam 160 fps bo potrzebuję tyle do monitora 144hz, ale czasami mam przycięcia kilkusekundowe, gdzie cały obraz się zacina. To chyba rozwiązałem bo wystarczyło wyłączyć najciekawsze akcje w Geforce experience, ale w GTA V, mam 90 fps w online, a potrafią zejść nawet do poziomu 9 fps na sekundę lub dwie. Nie wiem gdzie tu jest problem, może coś z dyskiem bo ma zapisane coś ponad 35TB, gdzie ma ponoć granicę 24TB. Crystaldiskinfo nie daje żadnych błędów, w sensie nic nie jest pomarańczowe. Wie ktoś może o co chodzi? Dodam jeszcze że karta graficzna ma temperatury w granicy 75 stopni, procesor 55 stopni

Edytowane przez dawid72622
Link to post
Share on other sites

Ram obserwuję i jest zużywane około 7,5 GB podczas grania. Fakt, że nie wyłączam opery i discorda, bo jednego często używam na drugim monitorze, a discord po prostu potrzebny mi do rozmowy ze znajomymi. A o dysku pomyślałem, bo jak instalowałem jedną grę na nim, to cały komputer chodził z przycinkami, a wcześniej takiej sytuacji nie miałem. Tak samo jak aktualizowałem Fortnite'a to raz też tak było, że podczas instalacji cały komputer lekko świrował.

Link to post
Share on other sites

Geforce experience - spróbuj pozbyć się tego programu,ale dokładnie z czyszczeniem rejestru i innych zapisów. Ja tak miałem w grach wyścigowych,króciutkie przycięcia,i to mi zawalało rajdy. Po dokładnym usunięciu tego wynalazku problem zniknął. A czy sprawdzałeś czy są przycięcia przy wyłączonych wszystkich innych programach ?

Link to post
Share on other sites

Geforce experience - spróbuj pozbyć się tego programu,ale dokładnie z czyszczeniem rejestru i innych zapisów. Ja tak miałem w grach wyścigowych,króciutkie przycięcia,i to mi zawalało rajdy. Po dokładnym usunięciu tego wynalazku problem zniknął. A czy sprawdzałeś czy są przycięcia przy wyłączonych wszystkich innych programach ?

Nie sprawdzałem, dopiero będę sprawdzał. Pod jaką nazwą mam tego programu szukać w rejestrze? Wchodząc do Nvidia Corporation nie widzę nigdzie Experience

Edytowane przez dawid72622
Link to post
Share on other sites

A więc sprawa wygląda tak, zrobiłem test w GTA V. Gdy używałem przeglądarki i discorda podczas gry, poziom zużycia ramu już był w granicy 7,5-7,7 GB i wtedy zdarzało się często, że gra się przycinała. Gdy wyłączyłem przeglądarkę i zużycie spadło do 6,8 GB, to już nie było takich spadków do 20 fps, ewentualnie 60 fps ale to przez kartę graficzną, gdzie nie wyrabiała w niektórych momentach. Więc zakładam że to rzeczywiście przez ram, ale zdarzyła się dziwna sytuacja. Gdy podczas gry wyłączyłem przeglądarkę, to cały komp  zawiesił się, przeglądarka się dłużej wyłączała i ogólnie nawet jak naciskałem X w przeglądarce, to nie chciała się wyłączyć. Po całej sytuacji zobaczyłem, że dysk HDD, w czasie tego zawieszenia, pracował na 100%. System, gra, przeglądarka i w sumie wszystko co w tle jest na SSD, więc dlaczego to HDD tak ciężko pracował? I ram mam w kościach 2x4GB 


Dobra, odpowiedź znaleziona. Chodziło o dysk HDD, na którym system postanowił przechowywać pliki stronicowania (w sensie pamięć wirtualną), po zmianie na SSD nie ma problemów. Tak więc muszę tylko dokupić ram. Dziękuję wszystkim co tu pisali za pomoc i żeby nie pisać oddzielnego tematu, to zapytam się tutaj. Jak mam ram Adata 2x4GB 2400MHz CL16 i mam je podkręcone na 2666MHz CL14, na napięciu 1.2v, to jak kupię inne kości (hyperx fury) 2666MHz CL15, to będą ze sobą współgrały? Tam wiem że zmienią się parametry na słabsze, ale jak to wszystko podkręcę do jednej wartości to nie będzie jakichś spadków wydajności, albo braku kompatybilności?

Edytowane przez dawid72622
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...