Skocz do zawartości

Czy Bóg istnieje??


Recommended Posts

Świat jest ok, panuje w nim harmonia. To ludzie zaburzają równowagę swoją obecnością.

 

E tam, Bóg nie zaimponował, grunt że próbował, przecież starał się zatopić ludzi to ostał się jeden robak na okręcie. To tylko jeden robak pomyślał, szkoda go. Kiedyś do mieszkania wleciała mi mucha. Już miałem zabić ją gazetą, no ale tak patrzy, myśle "to tylko jedna mucha, niech sobie żyje". Wyjechałem na dwa dni, zostawiłem kanapkę przez zapomnienie. Wracam, a w domu lata 20 much. Tak się kończy zostawianie jednego robala! Jak eksterminować, to wszystko, bo się roznosi i powstrzymać się już nie da. A kanapki już nie było!! Wystarczyło zamknąć okno, nazajutrz zdechły same.

 

 

Samo pytanie autora, to jak zostało zadane, brzmi jak prowokacja na 11 listopada aby Nas skłócić!

 

Odpowiem jednak na pytanie, tak, bóg istnieje. Oto dowód.

 

 

45777752_2273776616186031_30592670570412

Edytowane przez K9Mifune
Link to post
Share on other sites

Wszystko jest takie,jakie jest,a my w tym wszystkim próbujemy znaleźć sobie miejsce. Według badań,co ok 500 milionów lat,występuje na naszej planecie całkowite zlodowacenie.Nie zależy ono ani trochę od działalności człowieka.Pozostaje tylko pytanie,czy po kolejnym zlodowaceniu jeszcze zaistniejemy tutaj...

Link to post
Share on other sites

Bóg z dużej litery nie istnieje.. Niektórzy nazywają bogiem wszechświat, czyli wszystkie zjawiska które się w nim zachodzą. Dla mnie to jednak błąd. Teoria wszystkiego to chęć odkrycia wzoru który rządzi światem. 
Ostatnio oglądałem film o Einsteinie, jego teoria względności bardzo dobrze opisuje wszechświat. Dla Einsteina nauka była czymś takim doskonałym jak bóg. Studiował ją i kochał, podobnie jak katolicy boga. Albert w ogólnym rozumieniu był ateistą.
Ja jestem podobnego światopoglądu, nauka jest kluczem do wszystkiego. Niestety sam z nią nie mam wiele wspólnego, ale mam ogromne uznanie dla osób które są w stanie ogarniać te wszystkie skomplikowane rzeczy.

Link to post
Share on other sites

w Boga, przez duże B nie wierzę, ale od kilku lat interesuje się astronomią i wszystkim co związane z naszym wszechświatem, jak i wieloświatem... nasz świat czysto teoretycznie jest nieskończony, a takich światów tak samo może być... nieskończona ilość ;)

Skąd wiemy, czy ponad tym "czegoś" nie ma? nasze mózgi są zbyt ograniczone, żeby to pojąć - w tym problem.

Czy nas ktoś stworzył? raczej nie, jesteśmy tylko głupim gatunkiem zamieszkującym jedną z nieskończonej ilości malutkich planet wśród tego całego bajzlu który jest wokół nas. Wymysł boga i wiara w coś co nami się "opiekuje" jest domeną ludzi słabych, ludziom jest po prostu prościej z tym ze względu, że ludzie są wrażliwymi i prostymi istotami. Wiara w wielu przypadkach pojawia się w jakiejś ciężkiej, przykrej sytuacji życiowej i ma nam to pomóc. Jak najbardziej nie mam nic przeciwko temu.

Na całość trzeba spojrzeć szerzej, czy nad tym wszystkim co znamy, nad tymi obliczeniami, nad tymi ciałami niebieskimi której badamy etc. nie ma "czegoś". Trzeba też pamiętać, że nasz świat "widzialny" to jest wypierdek w tym, co tam siedzi w tych ciemnościach. Tutaj blokuje nas technologia, która w porównaniu z ogromem tego wszystkiego jest... niczym. Za 500, czy 1000 lat (o ile ludzkość przetrwa, w co wątpię) będzie zupełnie inna fizyka, poznamy inne prawa rządzące tym wszystkim i aktualne teorie będziemy mogli włożyć między biblię i baśnie Andersena na półce. Mnie osobiście to wszystko przeraża, to jak mało wiemy...

Link to post
Share on other sites

Istnieć na pewno istnieje ale jeszcze nie wiadomo dokładnie w jakiej formie. Szukać powinniśmy właśnie w astronomii i początkach wszechświata. Coś musiało to wszystko zainicjować. Skoro dusze istnieją, to musi być jakaś inna forma duchowości ,bliżej nam nie znanej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przyjmując (x) jako czas przed narodzinami a (y) jako czas spędzony na ziemi i potem znowu (x) po śmierci bo to te same stany tu i tu cie nie ma coś w tym stylu x----y-----x  to tak naprawdę nigdy nie żyłeś. Pośmiertnie nawet nie będziesz miał świadomości i nie będziesz mógł ogarniać że kiedykolwiek istniałeś i tutaj religia (każda jej postać) ma za zadanie nadać temu jakiś sens  

Link to post
Share on other sites

Nie znam dowodu na istnienie "duszy" jako takiej,czyli formy jej istnienia poza żyjącym stworzeniem (człowiek np.). A nie myśleliście kiedyś,że wszechświat jest wieczny,istniejący w wielu formach,natomiast my jesteśmy tą jego częścią,która nie jest wieczna ? Może,jak ktoś tu już pisał,to wszechświat jest Bogiem. Od dziecka,przez całe życie obserwujemy początek i potem koniec wszystkiego co nas otacza i dlatego uparliśmy się,że wszechświat (ten nasz) musiał mieć początek. A może go nie miał i był zawsze,zmieniając tylko swoją formę ?

 

Dusza wynika ze świadomości,związanej z istotą żyjącą. Z jej śmiercią ,umiera świadomość, a z nią dusza. A co to takiego dusza ? Nie znam... :)

 

Linia prosta też nie ma początku ani końca...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

 

 

Skąd wiemy, czy ponad tym "czegoś" nie ma? nasze mózgi są zbyt ograniczone, żeby to pojąć - w tym problem.

 

 

Jeśli wierzyć niektórym opiniom, badaniom to człowiek w mały % potrafi wykorzystać możliwości swojego mózgu, więc odnośnie Twojej wypowiedzi, byłbym bardziej powściągliwy w zrzucaniu całej odpowiedzialności na to co mamy między uchem lewym i prawym.

 

Odnośnie wiary ja wierzę w Boga , a czy on istnieje czy nie to szczerze mnie to nie interesuje

Każdy potrzebuje tego czegoś , czego ? Wiary , nadziei, szczęścia?  Ja wiem co to jest i nie będę o tym pisał

Powiem Wam tylko że mam śmieszne sytuacje w życiu , które powodują że coś daje mi wiarę że coś tam nade mną czuwa

Czy to Bóg? nie wiem i jak pisałem mało mnie to obchodzi , ważne że jest to coś co daje mi dobre samopoczucie i czasami banana na twarzy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...