Skocz do zawartości

1070/1070 ti


Recommended Posts

Witam. Koledzy proszę o pomoc w wyborze karty. Rozglądam się za GTX 1070/1070 ti. Jakiej firmy szukać i czy nie bać się kart używanych w koparkach. Ten sprzedawca:https://allegro.pl/zotac-geforce-gtx1070-8gb-gddr5-256bit-i7661990213.html  ma kilka gtx 1070 na sprzedaż i kusi mnie ten zotac swoją cena. Co o niej myślicie?  mój obecny sprzęt jest dość stary, ale zdaję sobie z tego sprawę i po nowym roku będę zmieniał całą podstawkę. 

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis HE1225 (SPC043)

Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz oc na 4.4 GHz

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) IP67 PRO3 S1155 P67 4DDR3 USB3/RAID ATX (P67 PRO3)

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)

Dysk Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002)

Zasilacz OCZ ZS 550W 135, 80 Plus Bronze (OCZ-ZS550W-EU)

Karta graficzna Sapphire Radeon HD7870 2GB (11199-00-20G)

Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP Blu Red Series (KHX16C9B1RK2/8X)

Dysk ssd crucial 120GB

Edytowane przez marekpl
Link to post
Share on other sites

Niestety ale ciężko powiedzieć czy karty będą na pewno dobre bo nikt z nas wróżbitą nie jest, a kupno używanej karty zawsze wiąże się z ryzykiem. Karta pokoparkowa może być często w lepszym stanie jeśli była odpowiednio używana i chłodzona niż karta która była używana "tylko do grania w weekendy" jeśli jej użytkownik nieumiejętnie ją podkręcał i pracowała w piekarniku zamiast przewiewnej obudowy. Ale może być i na odwrót i karta mogła być źle skonfigurowana w koparce i rezultat będzie podobny.

Tutaj bym dopytał sprzedawcę w jakich warunkach karty pracowały acz nigdy nie wiadomo czy nie walnie ściemy. Moim zdaniem jak brać karty pokoparkowe to tylko z gwarancją i to co najmniej roczną i to takie które były kupione w normalnym sklepie (jak wiadomo sklepy czasem upadają i wtedy jest problem z realizacją gwarancji albo karty są ściągane zza granicy i czasem trzeba się dużo bujać z jej realizacją).
Wygląda na to że te które podałeś mają jeszcze z pół roku gwarancji i niby są z polskiej dystrybucji - jeśli to jakiś sklep pokroju xkom, morele, esc to można się pokusić ale jeśli firma krzak to moim zdaniem nie warto.

Na ten moment przy i5 2500K na 4.4GHz GTX 1070 będzię się nudził w niektórych tytułach, chyba że będziesz grał w 2K/4K wtedy obciążenie przesunie się z CPU na GPU.

 

Tutaj przykładowy test:

https://www.youtube.com/watch?v=4fC9YuFlSn4
 

Jakbym był na twoim miejscu to do tego zestawu brałbym nówkę GTX 1060 6GB (znajdziesz już za 1100zł) i z gwarancją nie będziesz miał problemów i do grania w FHD na wysokich/b. wysokich na spokojnie starczy, a i później odsprzedać z gwarancją będzie łatwiej. Potem jak już całą platformę wymienisz to można poczekać aż AMD pokaże nowe GPU i wtedy stwierdzić czy opłaca się wymieniać na AMD czy może kupić jakiegoś RTX'a po niższej cenie (mam nadzieje że w końcu spadną bo mamy już prawie 2 miesiące od premiery, a ceny stoją sztywno)

Edytowane przez TheSimon
Link to post
Share on other sites

Gtx 1060 do obecnego zestawu nawet będzie na wyrost, ale chciałem poczekać do nowego roku, może ceny intela się ogarną odrobinę i wtedy zmienić procek. Dlatego myślę już o kupnie karty na wyrost, żeby nie bawić się w odsprzedaż itd. Kart nie zmieniam często, zazwyczaj jak już same odmówią posłuszeństwa, stąd taka decyzja a nie inna :) własnie trochę się obawiam tych kart po koparce. Może, ktoś z Was kupował 1070/1070ti po koparce od jakiegoś sprawdzonego sprzedawcy i może coś polecić? tak w ogóle ten Gigabyte GTX 1070 Ti Gaming OC to warto się w to pchać?

Link to post
Share on other sites

Jeśli będziesz zmieniał platformę to nawet się nie zastanawiaj tylko kupuj te kartę.

 

Jeśli padnie odda się na gwarancję i tyle, teraz jest najlepszy czas na zakup GPU, sam za taką samą wersję karty dałem 1050zł i to była okazja tu masz za 999zł.....

 

Dopytaj tylko w jakim sklepie gw i do kiedy bo to bardzo ważne w przypadku zakupu karty po kopareczce :)

Link to post
Share on other sites

tak w ogóle ten Gigabyte GTX 1070 Ti Gaming OC to warto się w to pchać?

 

Wariant Gaming od Gigabyte dla GTXów 1080 i 1070ti ma dosyć spoko chłodzenie i temperatury nie powinny przekraczać 75*C w dobrze wentylowanej obudowie, natomiast to na co się użytkownicy często skarżą to to że jest to karta dosyć głośna pod obciążeniem + często występuje piszczenie cewek. Poza tym cena/jakość całkiem spoko, nawet jak za nówkę.

Link to post
Share on other sites

Ten Gigabyte ma gwarancję jeszcze na rok, ale sprzedawca odpisał, że pochodzi z jakiegoś sklepu cytuję "Ormus sklep w Oświęcinach". Trochę mnie to zniechęca szczerze powiedziawszy.. za to ten ASUS https://allegro.pl/asus-strix-geforce-gtx-1070-gaming-8gb-i7663899852.html ma gwarancję jeszcze 2 lata i nie pochodzi z firmy krzak. Mam teraz dylemat bo nie wiem czy szukać innej 1070ti z dłuższą gwarancją czy brać tą 1070 ASUS z 2 letnią gwarancją . Doradźcie proszę :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli używka to brałbym tylko na twoim miejscu EVGA. Dobry poziom chłodzenia i rewalacyjny serwis (nawet gdy jesteś kolejnym właścicielem lub masz nie masz dowodu zakupu)

 

Zabrzmiało jakby tylko EVGA opłacało się kupować, co prawdą nie jest.

 

Jak najbardziej lepiej kupić EVGA, ZOTAC, ASUS niż GIGABYTE - niższa pólka.

Link to post
Share on other sites

Zotac i Palit mają bardzo fajne wątki na necie o jakości "międzynarodowego" serwisu. ;)

 

O przygodach z polskim oddziałem Gigabyte przy RMA można było nawet poczytać na naszym forum - mam wrażenie, że nawet rebranding nic tego producenta nie nauczył.

 

Asus jest ok, ale:

* nie daje gw na towar bez dowodu zakupu

* nie daje gw na towar, przy którym było majstrowane (np zmiana pasty termoprzewodzacej po dwóch latach eksploatacji)

 

Jeżeli nic się z kartą nie dzieje to pewnie - Asus, MSI, EVGA, Gainward, Palit, Zotac - wszystkie w topowych modelach mają fajne chłodzenie. Ale niech tylko coś się zacznie z kartą dziać ;)

 

Powinienem to inaczej napisać: po co kupować karty innych producentów jak jest EVGA :D (jeżeli mówimy o Nvidii ofc)

Link to post
Share on other sites

To akurat jedna z najstarszych wersji.

Niemniej jednak przyrost wydajnosci bedzie znaczacy a to ta sama konstrukcja co Palit Dual i znowuż nie ma wcale takiej złej kultury pracy, gdzie różnica to 120 zl.

 

Z ciekawosci, jeśli chodzi o datę wydania konstrukcji, to ma to jakieś znacznie że jedna wersja karty miała premierę rok później jesli, przypuśćmy, ich użytkowanie rozpoczęto w tym samym momencie? Bo zegary zawsze mozna podbic własnoręcznie i chyba jedyne czym się będą różnić to wydajność układu chłodzenia i kultura pracy, tak?

Link to post
Share on other sites

znalazłem jeszcze taką aukcję: https://allegro.pl/asus-geforce-gtx-1070-rog-strix-gaming-8gb-gddr5-i7562516461.html

 

Jak uważacie jest sens dopłacać do 1070ti ? Na przykład do tej:  https://allegro.pl/karta-graficzna-geforce-zotac-1070ti-mini-gw-13m-c-i7662091570.html

Edytowane przez marekpl
Link to post
Share on other sites

Zotac mini to suszarka i jest glosnawy ale jesli dla ciebie wydajnosc > kultura pracy to bym bral tego Zotaca bo jednak 10-15% wieksza wydajnosc od 1070 a cena taka sama, jeszcze jak masz dobrze wentylowana obudowe to cos sie podkrecic uda i bedziesz mial prawie 1080 :) Tylko dopytaj z jakiego sklepu.

Link to post
Share on other sites

Tą własnie też mocno rozważam. Sprzedawca jak wyżej już pisałem na jej temat z jakiego sklepu napisał tak "Ormus sklep w Oświęcinach". Nie wiem co to za sklep, a google nic nie pokazuje. Jak to jest z gwarancja w tym wypadku? Jak mam paragon to muszę do sklepu się zwracać czy bezpośrednio do producenta w tym przypadku Gigabyte? 

Link to post
Share on other sites

@,

 

Wszędzie tylko nie w tym sklepie.

 

Od siebie polecam:

 

x-kom

komputronik

Proline

 

We wszystkich tych sklepach nie miałem problemów z gwarancją. A niestety z wyżej wymienionym miałem kilka nieprzyjemnych sytuacji. Ale oczywiście może to tylko jednorazowy przypadek i  tylko ja miałem problem z tym sklepem.  

Link to post
Share on other sites

Zatem jesli kupiłbym kartę z tego ogloszenia https://allegro.pl/gigabyte-gtx-1070-ti-gaming-oc-8gb-256b-hdmi-3xdp-i7661969018.html to w razie problemów muszę zgłaszać się do sklepu,gdzie karta została zakupiona czy można bezpośrednio do producenta? 

 

edit: znalazłem odpowiedź na stronie gigabyte : "Karty graficzne: GIGABYTE oferuje 3 lata gwarancji od daty produkcji. Gwarancja ta ma zastosowanie wyłącznie do dystrybutorów i dealerów. Użytkownicy końcowi, powinni składać reklamacje w ramach gwarancji przez sklep, w którym dokonano zakupu"

Edytowane przez marekpl
Link to post
Share on other sites

tak wiem, już to znalazłem ;) wolę nie ryzykować, w końcu to nie są jak dla mnie małe pieniądze (jeśli chodzi o karty graficzne). Poczekam na jakąś lepszą ofertę tak jak koledzy wyżej piszą z x-kom, komputronik, Proline żebym się nie martwił przez ten czas jak gwarancja będzie. 

 

Tak odbiegając od tematu jaka jest teraz w ogóle przybliżona "żywotność" kart graficznych? chodzi mi o normalne używanie kilka godzin grania dziennie? przykładowo mój radeon 7870 wyzionął ducha po 4 latach, ale to podobno wina była przez tzw. zimne luty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...