Skocz do zawartości

Czarny ekran po update'cie biosu MSI Z97 gaming 3


Recommended Posts

Cześć,

Postanowiłem wykonać update biosu dla mojej płyty głównej, po zgraniu biosu na pendrive i wybraniu opcji do update'u biosu dostałem komunikat o tym że komputer się zrestartuje za 5 sekund, tak się stało ale monitor się nie włączył po 20 minutach odłączyłem komputer od zasilania, po włączeniu komputera miałem znowu czarny ekran ale tym razem komputer się resetował co kilka minut, sprawdziłem czy na karcie zintegrowanej jest obraz ale to samo, przystąpiłem do wyjęcia baterii cmos na kilkanaście minut, znowu czarny ekran ale od tego momentu komputer się nie restartuje, dodatkowo:

-sprawdziłem kabel od karty graficznej
-spróbowałem sposobu naprawy bios'u podanego tutaj, sprawdziłem na obydwu portach usb2.0 ale ciągle czarny ekran

Dodatkowo zauważyłem że klawiatura i myszka po chwili przestają świecić na sekundę (tak jakby płyta wyłączała urządzenia usb)

Zaznaczam że nie mam speaker'a w komputerze ani też nie mam od kogo pożyczyć więc nie wiem czy płyta wydaje jakiś sygnał dzwiękowy

Mam nadzieje że jakoś mi pomożecie, zostawiam specyfikacje poniżej

mobo: MSI Z97 Gaming 3
cpu: Intel core i5 4690K
gpu: AMD r9 390 od sapphire
ram: G.Skill Ares 2x8gb
psu: Antec True Power 550w

Link to post
Share on other sites

Wyjmij wszystko co się da: zostaw jedną kość RAM, wyjmij grafikę, pozbądź się peryferiów USB, najlepiej to wyjmij też płytę i spróbuj uruchomić wszystko "na pająka". Czynności które już wykonałeś i brak reakcji świadczy o tym, że coś poszło nie tak przy aktualizacji i pozostaje Ci albo gwarancja o ile masz jeszcze albo odesłanie do serwisu, który posiada programator i wgrają Ci BIOSa ponownie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...