Skocz do zawartości

Problem z napięciami/uszkodzona płyta - MSI Z97 gaming 5


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

             Mam problem z PC w grach mam dropy fps i to dojść wysoki. Robiłem test karty,procka,ram,dysku i nic. Zmieniałem sterowniki na inne, zmieniałem ramy, robiłem format itp. Temperatury PC są ok. Nie wiem co robić zastanawiam sie nad kupnem nowej płyty ponieważ z czego co czytam sa osoby co maja taki problem z ta płyta, zanosiłem na servis zbytnio to nic  nie zrobili bo nie mieli innej płyty. Udało mi się częściowo naprawić problem gdy zmieniłem napięcie i taktowanie ram ale problem znowu powrócił. Jakaś przyczyna z napięciami na płycie tak sądzę.

Przesyłam kilka zdjęć,plik oraz filmik.
ifotos.pl/z/qwhenrs
youtube.com/watch?v=-BWk2yi6sCk

https://megawrzuta.pl/download/cfd3eccd23470641afdcb617ab29dd1e.html -dxdiag

 

 

 

Liczę na waszą pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dwie rzeczy rzucają się w oczy po analizie Dxdiag. Mała ilość ram jak na taką konfigurację, 8GB w niektórych grach może to mieć znaczenie. Nie wiemy jaki to ram i czy ustawienia płyty były poprawne. Istotny jest profil X.M.P. w bios. Procesor może być wąskim gardłem dla GTX1080 Ti ale jeśli go podkręcisz to powinien dać radę. Teraz sytuacja z resztą sprzętu nie znana. Nie wiemy jaki zasilacz ciągnie tę konfigurację. Stan dysków nie znany. Sam system też sprawia problemy. Choćby zbyt duża ilość procesów svchost.exe po zainstalowaniu Windows 10. Dodam, że mam MSI Z97 Gaming 7 a Moja płyta aż tak bardzo nie się różni od Twojej. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Zasilacz XFX Core 650W brąz(miałem na 1 dzień zasilacz 1200 w be quaiet ale problem był ten sam(nie do końca sprawdziłem na tym zasilaczu), Win 10 64 bit,Pamięć HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM XMP Beast Series, ram odpada 8 gb starczy nie długo będę miał 2 dodatkowe takie kości ale na razie mi nie wejdą bo radiator przeszkadza. Ustawiłem ram na 1600 mhz 1,65 V procek na stale 4.0 ghz bez zmiany napięć. Procek na pewno daje rady bo nie jest na 100% cały czas.(filmik na dole) - dobry filmik z maja kartą i prockiem na 1440p ma 100-110 fps ja na 1080p nie mam tyle. Kolega zobaczył że mam tylko 30-45% zużycia karty i to jest dziwne, zmienić slot ? Jak przetestować dyski( dałem zdjęcie z nimi) ? Wersja biosu 1.13 na stronie producenta mam 1.D 1.A więc nie wiem czy mam  najnowszy czy starszy.

 

Przed oddaniem kompa do servis udało mi sie to naprawić czy tylko częściowo, nadal miałem mało fps ale nie było dropów. Jak dostałem PC musiałem zmienić napięcia i wydajność procka i karty bo wtedy gry chodziły lepiej ale jednak w tym momencie to nie pomogło. W black ops 4 pobiera mi 60-70% karty ale cały czas są dropy.

Edytowane przez tornado94
Link to post
Share on other sites

Ramy cieniutkie. Ja mam 2800 MHz na swojej płycie. Warto kupić szybsze kości to spory przyrost wydajności. Co do grafiki był tu taki przypadek z kolegą gdzie jego grafika zachowywała się podobnie do Twojej. Dlatego należy zainstalować oryginalny soft do karty grafiki typ. MSI Afterburner, ASUS OCGuru lub Aorus Engine od Gigabyte i po uruchomieniu softu przywrócić ustawiania fabryczne profili wydajności lub zmienić profil karty na Gaming. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Ram to kwestia kosmetyczna i nie spowodowała by takiej różnicy. Jak widać po filmiku sam na 1600 MHz.U mnie jest ponad 50 procesów svchost.exe gdzie u kolegi jest ich tylko 10. Co robić? O tym przypadku zapewne ja pisałem temat wznowiłem ponieważ problem nie leżał po stronie karty. Karta ma ustawienia fabryczne, jest to model który sam jest podkręcony bardzo wysoko w stosunku to innych gtx 1080 ti. Jest to najlepsza wersja GTX 1080 ti.

Edytowane przez tornado94
Link to post
Share on other sites

Zapewne to nie wina ramu ale jeśli chcesz się z kimś porównywać konfigurację sprzętowe muszą być jak najbardziej zbliżone. Liczbę procesów windows 10 najłatwiej sprawdzić wciskają kombinację Ctrl+Alt+Del wybierając Menadżer zadań-zakładka Wydajność-Procesy. Podaj nam ich liczbę. Zwykle ta liczba oscyluje w okolicach 100-120 jeśli jest ich więcej niż 150 to już jest źle. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Procesów jest za dużo. Zainstaluj sobie program Winaero Tweaker uruchom program w pole Search for a tweak wpisz svchost pojawi się opcja Split Threshold for Svchost wybierz ją pojawi się przycisk Set Above Ram naciśnij a potem na dole w programie wybierz Reboot. Po ponownym uruchomieniu sprawdź ilość procesów. 

Link to post
Share on other sites

Do płyty głównej masz dołączony program MSI Gaming App.  Zainstaluj ten soft, uruchom i przestaw opcje na Gaming. To zmieni taktowanie procesora i ustawiania profilu zasilania. Powinno generować więcej FPS. Aktywuj uruchamianie programu MSI przy starcie systemu.


Do karty graficznej również masz soft dedykowany zainstaluj go i przestaw profil wydajności na Gaming. 

Link to post
Share on other sites

Mnie to wygląda na problem nie z płytą ale grafiką, która nie działa na 100%. Czasem nie kupiłeś karty na allegro bo tam ostatnio sprzęty głównie z wykopek i może tu tkwi problem. Mamy zbliżone konfigurację. Ja mam i7 4790K i 16GB 2800 Mhz ale tylko GTX1070. Możemy porównać wydajność. W 3DMark 11 w teście Extreme uzyskuje X8485 punków. 

Link to post
Share on other sites

Test zrobie po pracy. Kartę kupiłem na allegro od osoby która używała go w komputerze stacjonarnym. Wcześniej miałem 1080 ti aorus extreme z nim miałem problem bo nie przechodził benchmarka wywalało go po 5 s w grach tak samo. Natomiast w ZOTACu nie sadzę(może się mylę) robiłem na początku test w 3DMark w extreme test przeszedł poprawnie tylko nie pamiętam ile miałem punktów. Z tego co pamiętam w extreme jak dochodziło do walki miałem niski fps 20-30 coś takiego nie wiem czy to dobrze.


https://zapodaj.net/images/6b6592d77306e.png zdjęcia z 3DMark

Link to post
Share on other sites

Rozwiązałem problem tak sadzę. W X.M.P wybrałem 2 profil na 1866MHz i FPS wróciłby częściowo no normy. black ops 4 działa dobrze. Tera kupie 2x8 gb 2400 Mhz i podręce procka na 4,5 jak przyjdzie chłodzenie aby sprawdzić ile wyciągnę. RAM blokował kartę przez co fps tak skakały(nie nadążał).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...