Skocz do zawartości

Komputer nie daje rady ze streamowaniem


Recommended Posts

Witam serdecznie,

chciałem zacząć przygodę ze streamowaniem na youtube i fb przez OBS STUDIO

dzisiaj premiera battlefield 5, okazja super... jednak sprzęt zawiódł.

 

Jak sama gra daje rade i można pograć, chociaż przycina się co jakiś czas, to o streamingu nie ma mowy... jedno wielkie zacinanie.

 

Ogromna prośba do was kochani, jak mogę ulepszyć komputer by móc streamować takie pozycje jak battlefield i nowe red dead redemption 2 ?.

 

Obecnie mój zestaw to

 

Płyta główna: asus m5a97 r2

Procesor AMD FX - 6300 Six Core 

Grafika to Radeon HD7800

Zasilacz SMART SE 530W

Ramu mam 8 GB

 

Z tego co już doczytałem, to chyba najbardziej potrzebuje dobrego procesora tak ?.

 

Macie linka z mojej nieudanej transmisji:

https://www.youtube.com/watch?v=mVIQwQiKDkk

proponuję przewinąć do połowy bo tam dopiero zaczyna się gra, pod koniec nagrania widać najbardziej jak bardzo to się tnie, 2 razy transmisja sie przerwała.

 

Chciałbym nadawać płynnie , na drugim monitorze podglądać statystyki i czat.

 

Proszę o pomoc za którą z góry serdecznie dziękuję.

 

Link to post
Share on other sites

Ten komp ledwo nadaje się do gry co dopiero jeszcze stream. Jeśli chcesz streamować na tym samym kompie to do streamingu jest potrzebne coś z minimum 6/12rdzeni, najlepiej 8/16 - np Ryzen 1700(ekstra cena/wydajność) lub nowszy Ryzen 2700, 16GB Ram i stabilniejszy zasilacz Seasonic Focus+ 550W Gold. Tutaj oczywiście stream siądzie na procku, ale z tyloma rdzeniami strata fpsów będzie minimalna.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Do wymiany cpu, plyta ramy. Na 2600 streamowalem scuma w 1080p 60fps 5k bitrate, uzycie cpu ~70%, zero spadku fps w grze. Jak masz jakiegos laptopa albo innego kompa mozna uzyc wtyczki ndi i przesylac obraz do 2 komputera i z niego streamowac, wymagane polaczenie lan 1000

Edytowane przez niron
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi, 

 

Ryzen 2700,

do neigo płyta MSI B450 Tomahawk

 

czy możecie w takim razie dorzucić propozycje reszty, abym mógl skompletować cały komputer ?

Główne zadanie to streamowanie gier oraz transmisje na żywo na fb - będą to wywiady.

 

Na pewno na komputerze nagram też kilka utworów na paru instrumentach, będzie obsługiwał lightroom-ai premiere pro ( ale tu raczej same proste prace z filmikami typu INTRO lub zapowiedź, nic poważnego ).

 

Fajnie jakby gry które wyjdą w 2020-20201 jeszcze na nim działały :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Za 750 masz obecnie Ryzena 5 1700. 

450 zł w kieszeni. Myśl tutaj o zmianie GPU. 

 

Sprzedaj swój procesor, płytę, grafikę i pamięci. 

 

Ryzen 7 1700 / B350 Mate (albo jak chcesz, to B450) 16 GB DDR4 3000 MHz i poluj na jakieś GPU. 

Co tam dokładnie masz? 7850, 7870? Tutaj przesiadka na 1050 Ti doda już wydajności nie wspominając nic na temat GTX 1060 6 GB. W dobrej cenie masz też RX 570 8 GB bo raptem 100 zł drożej od 1050 Ti. Co prawda duet AMD ale i tak warto. Zawsze też zostaje rynek wtórny. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, to reasumując

 

zrobię zestaw:

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-7-1700-3ghz-yd1700bbaebox-976368/ - ryzen 7 - 1700 - 939 zł

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-pc-mate-1195352/ - MSI B350 - 389 zł

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/ - 16gb ramu 3000 mhz - 639 zł

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6gb-gddr5-192-bit-3xdp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1060-gaming-x-6g-774554/ - grafika gtx 1060 6 gb - 1399 zł

 

razem 3366 zł

i będzie on spokojnie dawał radę grać i jednocześnie robić stream przez OBS STUDIO bez zacinania i utraty jakości ?. Czy będzie można bez problemu streamować np. red redemption 2 i battlefield na najwyższych detalach ?. wywiad ze studia na żywo na fb i youtube jednocześnie uda się płynnie strumieniować ?

 

Bo niby starego kompa mógłbym zostawić , do nowego dobrać obudowę i zasilacz , i używać go do przechwytywania obrazu. Ale równie dobrze za drobne mógłbym go opchnąć na allegro czy gdziekolwiek. 

Kluczowa dla mnie jest odpowiedź na pogrubione pytanie.

Dzięki serdeczne za pomoc.

 

Moja obecna grafika to Radeon HD7800

Edytowane przez kamillogammer
Link to post
Share on other sites

Prawie 200 zł taniej http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=240067

LPX nie bierz pod B350. Taniej G.Skill Aegis czy Patriot Viper.

Taniej o 100 zł masz też dobry model 1060 w postaci Palita Jetstream. 

W cenie tego B350 masz i też B450.

 

Prawie 350 zł oszczędności to i masz też na IRDM Pro 240 GB albo SU900 512 GB. 

Ewentualnie budżetowe BX500 480 GB za 300 zł. 

 

Ryzen da radę w streamie. Tutaj bądź spokojny. Kwestia najwyższych detali w tytułach AAA będzie zależeć od wydajności GPU i tutaj możliwe, że czasem trzeba będzie trochę zejść za jakiś czas.

 

 

 

Moja obecna grafika to Radeon HD7800

 

 

To nie jest pełna nazwa. Masz albo 7850 albo 7870 albo 7870 XT. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o płyty B350 to cenowo one są coraz bliżej 400zł. A dokładając do 419zł masz już nowszą generację MSI B450 Pro-A z lepszym VRM. Powinna być lepsza do OC, 1700 ma bazowo 3.0-3.2Ghz, a spokojnie powinieneś osiągnąć 3.7Ghz a może i więcej.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...