Skocz do zawartości

Używany zestaw na i5-3570 opłaca się?


Recommended Posts

Witam, znajomy ma taki zestaw na sprzedanie :

Intel Core i5 3570 3,4 GHz
16 GB RAM DDR3 GeIL Evo Veloce CL 9 (2x8GB) 1600MHz
Dysk SSD Crucial BX 300 120GB (nowy)
Dysk WD Caviar 1TB 7200 obr 64MB cache
Płyta główna Gigabyte GA-H77-D3H
Zasilacz Chieftec 600W CTG-600-80P
Obudowa IBOX Orion 320TB
Nagrywarka DVD LG GH24NS95 SATA

Zestaw z 2013r. - cena około 1000zł, opłaca się w takiej cenie?

Link to post
Share on other sites

A co byście polecili do złożenia z używanych częściach (wszystko, bez GPU) tak do 1000-1200złzł (bez GPU - dołożyłbym później)), ram może być na razie 8GB, dysk SSD+ HDD, integra na płycie dobrze jakby miała 2 wyjścia cyfrowe (HDMI i DVI - TV i monitor), procesor i5/i7 - trzecia generacja, USB 3.0

 

Zastosowania - typowo biurowe, filmy, internet (otwartych dużo kart jednocześnie w przeglądarce), aby to wszystko bardzo płynnie działało na win7.. gry - jakieś starszy tytuły po dołożeniu grafiki, zależy mi też aby zestaw był dosyć cichy i nie prądożerny.

 


Jeszcze taka oferta na poleasingowego DElla 7010 mini tower :

 

- Dell 7010 MT
- Chipset Intel® Q77 Express
- Obudowa Mini Tower - ta największa
- Procesor - model - Intel Core i5-3570
- Pamięć RAM - 8 GB DDR3 2x4GB 1600MHz
- Karta graficzna - Zintegrowana Intel HD Graphics 2500
- Dysk twardy SSD - 120GB CRUCIAL BX500 - fabrycznie nowy i na gwarancji producenta
- Dysk twardy HDD - 500GB
- System operacyjny - WINDOWS 7 Profesional 64-bit
- Zewnętrzne porty: 4xUSB 3.0, 6xUSB 2.0, 2xPS2, 1xCOM, 2xDisplayPort, 1xVGA, 1xRJ45, 4xAudio
- Gniazda rozszerzeń: 4xDIMM DDR3, 1xPCI-e x16, 1xPCI-e x16 (wire x4), 1xPCI-e x1, 1xPCI, 2xSATA 3.0 + 2xSATA 2.0
- Nagrywarka DVD
- Gwarancja 12msc

 

Cena 900zl, zasilacz w razie czegoś wchodzi normalny ATX, grafikę można dołożyć na tym oryginalnym zasilaczu np. 1050ti jakaś krótka bez dodatkowego zasilania

Edytowane przez robertokot251
Link to post
Share on other sites

Polukałem po allegro i nie wiem skąd koledzy wzieli że jest wart około 700/800zł, lukałem najtańsze części i wyszło mi około 800zł (bez kosztów wysyłek...nie licząc płyty (nie znalazłem tego modelu) i obudowy - no chyba że płyta główna to jakiś shit :

 

ram 300zl
SSD 100zł
HDD 100zł
procek 200zł
zasilacz 100zł


Jeszcze w takim konfigu namierzyłem w okolicy :

 

Procesor Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151/
Płyta MSI B150M PRO-VDH /B150, DDR4, LGA1151/
DDR4 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 Kingston Fury
DVD-+R/RW LG GH24NSD1 SATA (black)
Obudowa SilentiumPC Pax M70 Pure Black (b/z)
Zasilacz Corsair CX450M 450W 120mm Semi-Modular

 

Cena około 1200zł, warto rozważyć?

Edytowane przez robertokot251
Link to post
Share on other sites

 

 

no chyba że płyta główna to jakiś shit

 

To akurat dobre mobo. Słabo szukałeś, jest jedna, ale w cenie raczej mało atrakcyjnej:

 

https://allegro.pl/gigabyte-ga-z77x-d3h-lga1155-ddr3-warszawa-sklep-i7645807111.html

 

 

 

Jeszcze w takim konfigu namierzyłem w okolicy

 

Do zastosowań jakie podałeś, to nie odczujesz różnicy, także nie warto przepłacać. Zestaw 1 będzie ciągnął mniej prądu.

Link to post
Share on other sites

- czy aby na pewno zestaw na i5-3570 mniej będzie ciągnął prądu? przecież  i5-6600 ma TDP 65W czyli mniej niż i5-3570, no chyba że w tym droższym zestawie inne komponent ciągną dużo prądu?

 

- ten zestaw na i5-6600 jaki ma model integry? obsłuży monitor i tv jednocześnie? - do zastosowań biurowych, filmy, net, youtube styknie? gry na tym żadnej się nie odpali - nawet starej?

 

- ogólnie ten zestaw na i5-6600 ma dobre komponenty?

 

- grafikę bym dorzucił za jakiś czas  - coś typu 1050ti - żeby czasem w coś zagrać w ramach relaksu... - do obu zestawów wejdzie taka grafa?

 

- na obu zestawach będzie dobrze działał win7, później bym przeszedł na win10

 

- główne zastosowanie kompa, to prace biurowe, filmy, net, sporadyczna obróbka w phothoshop, musi bardzo płynnie działać z otwartą dużą ilością kart w przeglądarce

 

- ten zestaw  i5-660 obsługuje też procki i7 8-wątkowe - tak na przyszłość?

 

Ogólnie komp ma być dosyć cichy, niezbyt prądożerny (poniżej 100watt przy zwykłej eksploatacji) i działać szybko i płynnie w powyższych zadaniach na win7 lub win10

Edytowane przez robertokot251
Link to post
Share on other sites

 

 

- czy aby na pewno zestaw na i5-3570 mniej będzie ciągnął prądu? przecież i5-6600 ma TDP 65W czyli mniej niż i5-3570, no chyba że w tym droższym zestawie inne komponent ciągną dużo prądu?

 

I5 3570 ciągnie 77W, także troszkę więcej, mój błąd, przyznaję.

 

 

 

ten zestaw na i5-6600 jaki ma model integry? obsłuży monitor i tv jednocześnie? - do zastosowań biurowych, filmy, net, youtube styknie? gry na tym żadnej się nie odpali - nawet starej?

 

Intel® HD Graphics 530. Stare gry na intrgrze odpali, kluczowe pytanie; jak stare? Monitor plus TV podłaczysz bez problemu. Podobnie jak w drugim zestawie.

 

 

grafikę bym dorzucił za jakiś czas - coś typu 1050ti - żeby czasem w coś zagrać w ramach relaksu... - do obu zestawów wejdzie taka grafa?

 

Bez problemu. Możesz nawet GTXa 1060 zamontować i nowe gry w Full HD chodzą w większości na Ultra.

 

 

na obu zestawach będzie dobrze działał win7, później bym przeszedł na win10

Wprzypadku Skylake z instalacją Win 7 trzeba trochę kombinować, bo oficjalnie nie jest ten system wspierany, ale da się zainstalować. Przy Ivybridge instalujesz bez problemu.

 

 

musi bardzo płynnie działać z otwartą dużą ilością kart w przeglądarce

 

Tu kluczowa rolę odgrywa ilość ramu, a 16GB w pierwszym zestawie będzie lepszą opcją niż 8GB w drugim.

 

 

ten zestaw i5-660 obsługuje też procki i7 8-wątkowe - tak na przyszłość?

 

Oba zestawy umożliwiają wymianę procesora na I7. w przypadku pierwszego zestawu taka wymiana będzie tańsza (I7 3770 do kupienia obecnie za ok. 450pln, okazyjnie za 400 można trafić).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...