Skocz do zawartości

Problem z płytą MSI G41M-P33


Recommended Posts

Z tego co mi wiadomo Pentium D nie ma kontrolera DDR3, więc nie dziwi fakt, że taka konfiguracja nie działa.

 

Płyta jest dedykowana do procesorów Core 2 Duo i Core 2 Quad, które taki kontroler posiadają.

Owszem, MSI G41M-P33 Combo ma gniazda DDR2 i DDR3, ale to nie oznacza, że taki leciwy model procesora jak Pentium D 820 będzie współpracował z tak nowymi pamięciami, o których w czasach sprzedaży procesora jeszcze nawet nie myślano :)

  Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

 

Z tego co mi wiadomo Pentium D nie ma kontrolera DDR3, więc nie dziwi fakt, że taka konfiguracja nie działa.

 

Płyta jest dedykowana do procesorów Core 2 Duo i Core 2 Quad, które taki kontroler posiadają.

Owszem, MSI G41M-P33 Combo ma gniazda DDR2 i DDR3, ale to nie oznacza, że taki leciwy model procesora jak Pentium D 820 będzie współpracował z tak nowymi pamięciami, o których w czasach sprzedaży procesora jeszcze nawet nie myślano :)

 

 

J38ł3m śmiechem i oplułem ekran. Od kiedy to procesory na 775 mają wbudowany kontroler pamięci??

 

Po za tym autor nigdzie nie napisał że ma Pentiuma D. Po za tym plyta wspiera Pentiuma D z egarem 2.8GHz. Kolejna sprawa to są jeszcze przynajmniej 2 pentiumy z zegarem 2.8GHz które są obsługiwane przez ww płytę  E6300 i E5500.

 

AUTOR Odpowiedz na moje poprzednie pytanie i olej takich speców.

Link to post
Share on other sites

Wczesniej dzialalo normalnie facet w serwisie sprawdzal i powiedzial ze plyta walnieta bo nie widzi ramu, przy uruchamianiu bez ramu 3 pikniecia biosu i z ramem to samo, ram sprawdzany w dwoch boksach bez zmian nawet wkladal inne kosci nic nie pomaga, probowalem wkladac ddr2 niestety nie pasuja do wejsc. Panowie czy ta plyta do wyrzuceenia czy mozna ja jakos jeszcze w inny sposob reanimowac ??

Dojade do domu to napisze co to za procek dokladnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...