Skocz do zawartości

ASUS PRIME X370-PRO + nvme 970 Evo


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez dxtr80,

Recommended Posts

Witam,

 

jak w temacie, od roku jestem właścicielem składaka opartego na płycie PRIME X370-PRO Asusa, Ryzenie 1700 oraz 32GB ram. Zachciałem zmienić dysk ssd kingstona 500/500MB/s na szybszego nvme. Wybór padł na Samsuna 970 Evo.

 

Niestety, juz drugi taki dysk podłączam (pierwszy wymieniłem w sklepie jako potencjalnie nie działający) na płycie i niestety ani BIOS - pokazuje NONE (najnowszy 4024) ani Win10 Pro 1809 nie widzi go.

 

Co może być powodem?

Edytowane przez dxtr80
Link to post
Share on other sites

Ile masz kart Pci-e? Ryzen ma 24 linie. Po 4 dla chipsetu i ssd na pci/m.2 a 16 dla grafiki.

 

Z kart na płycie mam tylko MSI GeForce ® GTX 1050 2GB OC. Próbowałem przestawiać ją w inny slot PCI-ex ale nie pomogło.

Odłączałem też wszyskie dyski na sata (jeden ssd i dwa talerzowe) także nic.

Zamówiłem wczoraj adapter PCI-e x4 - m.2 myśląć, że to rozwiąże problem. Ale póki nie przyjdzie to się nie wypowiem w tej kwestii.

Link to post
Share on other sites

@@gepardmak, AMD Ryzen™ Procesor :
 1x gniazdo M.2 Socket 3, z klawiszem M, obsługa nośników pamięci typu 2242/2260/2280/22110 ((tryb SATA i tryb PCIE 3.0 x 4)
AMD 7 generacji serii A /Athlon™ Procesor :
1 x gniazdo M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280/22110 storage devices support (SATA mode)

czyli obsługuje.


nazywają to PCIE, no ale o NVMe chodzi, no nie nauczysz... 

Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się wierzyć żeby w prawie nowej płycie głównej nie działał port M.2. Prędzej bios nie posiada wsparcia dla najnowszych  dysków albo to jeszcze coś innego. Port raczej nie jest uszkodzony i żaden dysk tam jeszcze nie był zamontowany. Na liście kompatybilnych urządzeń SSD nie ma dysków Samsunga 970 ale lista jest z 2017 roku. 

Link to post
Share on other sites

W bios są tylko dwie funkcję, które mogą mieć coś wspólnego z konfiguracją SSD. Pierwsza jest w SATA Configuration i nazywa się Hyper kit Mode. Funkcją powinna być ustawiona na Disabled. Druga jest w Onboard Devices Configuration opcja PCIE16_3 4x-2X Switch. Pozostawienie jej w konfiguracji Auto może powodować problemy z wykryciem dysku przez blokowanie złącza M.2 i rezerwowanie przepustowości dla ostatniego złącza pcie-x kosztem portu M.2. To tylko domysły choć można to szybko przetestować. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...