Skocz do zawartości

MONITOR AOC 31,5" Q3279VWFD8 vsMonitor BenQ GW2765HE vsAOC U2879VF


Recommended Posts

Witam zamierzam kupić niedrogi monitor do gier i filmów o możliwie najlepszych parametrach użytkowych. Podpowiedzcie mi którą pójść z drug w rozdzielczości 2k lub 4k . Komputer mam dość dobry(I7 8700k, Geforce gtx 1070, Ram 16gb)

https://www.ceneo.pl/66893964#tab=click_scroll

https://www.ceneo.pl/45714094

https://www.ceneo.pl/46160181

 

Pozdrawiam!!! ;)

Edytowane przez domena
Link to post
Share on other sites

Q3279VWFD8 dość zauważalnie smuży. U2879VF to 4k, więc jeśli chcesz używać do gier to odradzam (1070 nie zapewni odpowiedniej ilości fps). GW2765HE z tego co wiem to jest to samo co wersja HT, czyli staroć okropny.

 

Jeśli priorytetem są gry to może Benq XL2411 (1080p, 144Hz, TN) lub Dell S2417DG (1440p, 165Hz, TN), Dell podczas promocji na czarny piątek powinien być w dobrej cenie. W przypadku Della GTX1070 będzie miał problem z wygenerowaniem odpowiedniej ilości klatek w bardziej wymagających grach.

Link to post
Share on other sites

Śmiało możesz brać tego AOCA Q3279VWFD8  testowany organoleptycznie jak i wiele innych szkiełek  :)  bardzo fajny monitorek w tej kasie  kasujący dużo droższe sprzęty.Jak nie jesteś pro graczem ,nie bierzesz udziałów w jakiś esportowych rozgrywkach to ten monitor jest jak najabrdziej ok i pewnie nawet nie zauważysz tego smużenia jak większość ludzi.niech kubasek246  :D  wskaże mi monitor do np. 1500pln który jest chociaż 30% lepszy od tego aoca oczywiscie o podobnych parametrach 32cale,ips,75hz,freesync,redukcja migotnia itp. Ten aoc na ips jest królem wśród tanich monitorów nic go nie przebije jeszcze pewnie przez długi czas.Bardzo dobre odwzorowanie kolorów,srebrzenie na akceptowalnym poziomie,podświetlanie na bardzo dobrym poziomie (ja widziałem 2szt) ale kilka opinii słyszałem i też zero problemów z dziwnymi wadami matrycy zabarwy itp.śmieci.Jeżeli priorytetem są  gry wtedy bierzesz jakiegos szybkiego badziewiaka na padlinie matrycy tn.

Link to post
Share on other sites

"który jest chociaż 30% lepszy od tego aoca oczywiscie o podobnych parametrach" -lepszy w czym i do jakiego zastosowania? Monitor do gier będzie zupełnie inny niż ten do grafiki. Bo jak autor chce monitor typowo do gier to Dell S2417DG (na czarny piątek na pewno do dostania za 1500 bo już był w takich cenach) jest ponad dwa razy lepszy niż ten AOC, nie dość że oferuje 165Hz, ULMB, to jeszcze GSync i smużenie jest mniejsze (w trybie ULMB niemal go brak a lekki poobraz jest w czasie gry niezauważalny). Do filmów będzie gorszy pod takim względem, że ma jednak gorsze katy widzenia.

 

"Jeżeli priorytetem są gry wtedy bierzesz jakiegos szybkiego badziewiaka na padlinie matrycy tn" - a no tak, bo jak nie ma 100% pokrycia Adobe sRGB to od razu nie nadaje się do użytku. Wait, ten AOC też nie ma. Natomiast jeśli chodzi o pokrycie sRGB to Dell wypada tylko minimalnie gorzej ;) tak ten super AOC IPS to w sumie prawie jak badziewiak TN tylko bardziej smuży.

 

Zresztą jak już powiedziałem ten AOC ogólnie nie jest zły, ale trzeba brać pod uwagę że smuży i jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów to szału nie ma bo gamingowe TN osiągają zbliżony poziom.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

"który jest chociaż 30% lepszy od tego aoca oczywiscie o podobnych parametrach" -lepszy w czym i do jakiego zastosowania? Monitor do gier będzie zupełnie inny niż ten do grafiki. Bo jak autor chce monitor typowo do gier to Dell S2417DG (na czarny piątek na pewno do dostania za 1500 bo już był w takich cenach) jest ponad dwa razy lepszy niż ten AOC, nie dość że oferuje 165Hz, ULMB, to jeszcze GSync i smużenie jest mniejsze (w trybie ULMB niemal go brak a lekki poobraz jest w czasie gry niezauważalny). Do filmów będzie gorszy pod takim względem, że ma jednak gorsze katy widzenia.

 

"Jeżeli priorytetem są gry wtedy bierzesz jakiegos szybkiego badziewiaka na padlinie matrycy tn" - a no tak, bo jak nie ma 100% pokrycia Adobe sRGB to od razu nie nadaje się do użytku. Wait, ten AOC też nie ma. Natomiast jeśli chodzi o pokrycie sRGB to Dell wypada tylko minimalnie gorzej ;) tak ten super AOC IPS to w sumie prawie jak badziewiak TN tylko bardziej smuży.

 

Zresztą jak już powiedziałem ten AOC ogólnie nie jest zły, ale trzeba brać pod uwagę że smuży i jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów to szału nie ma bo gamingowe TN osiągają zbliżony poziom.

bajki opowiadasz jak w wiekszosci postów  widzialem te cudne delle 27 cali te po 3tys czy tam ponad 3tys  te na matrycach tn, powiem jedno porażka a widziałem ich chyba ze 3szt. jedyne co maja to szybkie matryce reszta to szrot ogólnie wiekszość tych gamingowych monitorów tn,ips,va to tak szczerze mówiąć nie mają nic wspólnego z przynajmniej przyzwoitą jakością wyświetlanego obrazu coś za coś abo dobra jakość obrazu albo ficzery srery gsynci,szybkie matryce, co się wiąże z plamami,wyciekami,kolory wziete ze doopy itp. kwiatki  tak to wygląda i tego nie da się zbytnio przeskoczyć  jedyna alternatywa to eizo foris 2735  za 4500pln (szybka matryca i jakość obrazu bardzo przyzwoita.

 
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzasz? Chcesz wyraźnie zasugerować, że AOC to super monitor kasujący w przedbiegach wszystkie produkty Dell, bo monitory Dell za 1000zł czy za 3000zł to szrot, gó**o, dziadostwo, chłam, bubel, rupieć i złom?

 

Ja tu widzę daleko idące generalizowanie sprawy.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Nie przesadzasz? Chcesz wyraźnie zasugerować, że AOC to super monitor kasujący w przedbiegach wszystkie produkty Dell, bo monitory Dell za 1000zł czy za 3000zł to szrot, gó**o, dziadostwo, chłam, bubel, rupieć i złom?

 

Ja tu widzę daleko idące generalizowanie sprawy.

dokładnie.kasujący w przedbiegach bo kosztuje 860pln za 32 cale.miałem na stanie tego aoca jak i kilka innych(przedzial cenowy 1200-1600pln) czyli acery,lg asusy 32,27 cali i śmiało moge powiedzieć że aoc świecił porównywalnie,tak samo jak te po 1500pln ,co ciekawe któryś model asusa już nawet nie pamietam ktory(było tego sporo) ale ten asus wyświetlał obrazu dużo gorszy niż aoc za 860pln.nie pisze tego bo gdzies wyczytałem tylko sam osobiscie badałem to organoleptycznie :-)

Link to post
Share on other sites

@unadarek1983

Ja nie wiem jakie Delle TN za ponad 3k widziałeś, ale na pewno nie był to Dell S2417DG ani S2716DG. Bo one tyle po prostu nie kosztują. Jak dla Ciebie TN z 96% pokryciem sRGB jest "beznadziejne", ale IPS z 100% pokryciem sRGB już ma "niesamowite kolory" to ja mam na to dwa słowa - efekt placebo. Przestań więc pisać bzdury.

 

wiekszość tych gamingowych monitorów tn,ips,va to tak szczerze mówiąć nie mają nic wspólnego z przynajmniej przyzwoitą jakością wyświetlanego obrazu coś za coś abo dobra jakość obrazu albo ficzery srery gsynci,szybkie matryce, co się wiąże z plamami,wyciekami,kolory wziete ze doopy itp.

Dobra, teraz już mam potwierdzenie, że rozmawiam z kimś kto nie ma pojęcia o temacie.

Nowe gamingowye IPS czy VA posiada bardzo dobre parametry, przykładowo ponad 90% pokrycia palety barw DCI-P3. Więc na pewno "kolory z doopy" skoro spuszczasz się nad kolorami tego śmiesznego AOCa który ledwo sRGN pokrywa. Dodatkowo oferują nie tylko świetne pokrycie barw, ale też bardzo dobre czasy reakcji i wysokie odświeżanie.

Kolejna sprawa, jasno dajesz znać że nie znasz rynku i tematu. Swoje stwierdzenie opierasz o stare panele VA Samsunga produkowane gdzieś od pierwszej połowy 2016 roku (ponad dwuletnie matryce) i IPSy AUO produkowane od końca 2015 roku. Nowe IPS od AUO i LG oraz nowe VA od AUO to zupełnie inna jakość. Gamingowe monitory oparte o nowe matryce IPS od LG osiągają 98% pokrycia DCI-P3.

Co śmieszniejsze Twoja "jedyna alternatywa" czyli eizo foris 2735 oparte jest właśnie o starą matryce IPS sprzed 3 lat. Tak jak Asus PG279Q, AOC AG271QG czy Acer Predator XB271HU. Co lepsze w bezpośrednim porównaniu ze wspomnianym Asusem czy Acerem wcale nie wypada jakoś najlepiej, bo ze wszystkich czterech to Eizo miał najgorszą równomierność podświetlenia, najmocniejszy IPS Glow. Dodatkowo jako jedyny z wymienionych nie jest PWM free, bo stosuje system hybrydowy, gdzie od 55% jasności w dół używane jest już PWM. Jako jedyny nie wspiera G-Sync, ma również największy input lag z tych trzech i najgorszy ghosting z okropnym overshootem. Właściwie ma znacznie gorszy ghosting niż XB271HK (IPS 4k@60Hz z tego samego okresu). Dodatkowo pod względem pokrycia palety barw, odwzorowania kolorów i kontrastu wypada tak jak pozostałe.

 

3735 vs pg279q:

https://i.imgur.com/TmBvPku.png

 

"dokładnie.kasujący w przedbiegach bo kosztuje 860pln za 32 cale" - xD no co po prostu za wyznacznik. Jest najlepszy bo oferuje 32" za 860zł. Co tam, że smuży, że ma słabe pokrycie palety barw (bo tylko troszkę lepsze niż dobre TNki), że brak wsparcia dla montowania VESA itd. No ale przecież jest 32" za 900zł to musi kasować wszystko do 1500 zł xD

 

Dla mnie to jest koniec dyskusji z Tobą, bo wypadałoby żebyś jednak poznał najpierw temat.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

@unadarek1983

Ja nie wiem jakie Delle TN za ponad 3k widziałeś, ale na pewno nie był to Dell S2417DG ani S2716DG. Bo one tyle po prostu nie kosztują. Jak dla Ciebie TN z 96% pokryciem sRGB jest "beznadziejne", ale IPS z 100% pokryciem sRGB już ma "niesamowite kolory" to ja mam na to dwa słowa - efekt placebo. Przestań więc pisać bzdury.

 

Dobra, teraz już mam potwierdzenie, że rozmawiam z kimś kto nie ma pojęcia o temacie.

Nowe gamingowye IPS czy VA posiada bardzo dobre parametry, przykładowo ponad 90% pokrycia palety barw DCI-P3. Więc na pewno "kolory z doopy" skoro spuszczasz się nad kolorami tego śmiesznego AOCa który ledwo sRGN pokrywa. Dodatkowo oferują nie tylko świetne pokrycie barw, ale też bardzo dobre czasy reakcji i wysokie odświeżanie.

Kolejna sprawa, jasno dajesz znać że nie znasz rynku i tematu. Swoje stwierdzenie opierasz o stare panele VA Samsunga produkowane gdzieś od pierwszej połowy 2016 roku (ponad dwuletnie matryce) i IPSy AUO produkowane od końca 2015 roku. Nowe IPS od AUO i LG oraz nowe VA od AUO to zupełnie inna jakość. Gamingowe monitory oparte o nowe matryce IPS od LG osiągają 98% pokrycia DCI-P3.

Co śmieszniejsze Twoja "jedyna alternatywa" czyli eizo foris 2735 oparte jest właśnie o starą matryce IPS sprzed 3 lat. Tak jak Asus PG279Q, AOC AG271QG czy Acer Predator XB271HU. Co lepsze w bezpośrednim porównaniu ze wspomnianym Asusem czy Acerem wcale nie wypada jakoś najlepiej, bo ze wszystkich czterech to Eizo miał najgorszą równomierność podświetlenia, najmocniejszy IPS Glow. Dodatkowo jako jedyny z wymienionych nie jest PWM free, bo stosuje system hybrydowy, gdzie od 55% jasności w dół używane jest już PWM. Jako jedyny nie wspiera G-Sync, ma również największy input lag z tych trzech i najgorszy ghosting z okropnym overshootem. Właściwie ma znacznie gorszy ghosting niż XB271HK (IPS 4k@60Hz z tego samego okresu). Dodatkowo pod względem pokrycia palety barw, odwzorowania kolorów i kontrastu wypada tak jak pozostałe.

 

3735 vs pg279q:

https://i.imgur.com/TmBvPku.png

 

"dokładnie.kasujący w przedbiegach bo kosztuje 860pln za 32 cale" - xD no co po prostu za wyznacznik. Jest najlepszy bo oferuje 32" za 860zł. Co tam, że smuży, że ma słabe pokrycie palety barw (bo tylko troszkę lepsze niż dobre TNki), że brak wsparcia dla montowania VESA itd. No ale przecież jest 32" za 900zł to musi kasować wszystko do 1500 zł xD

 

Dla mnie to jest koniec dyskusji z Tobą, bo wypadałoby żebyś jednak poznał najpierw temat.

 

@Ziental

Ale czego oczekujesz od newsmana który zrobił JEDNA recenzję monitora w życiu (dokładnie tego AOCa którego tak zachwala) i ma się za specjalistę w temacie...

skwituje to tylko kilkoma słowami czyli twoją wiedze na temat szkiełek :-) już w którymś poście się spusz.... nad matrycami że te z 2015r są bee a te nowe są  the best a nawet podstawowej zasady działania monitora nie znasz więc tłumacze  matryca to jakies 20-30% części wykonawczej monitora  wiesz co to jest elektronika monitora ???? która potrafi wysterować nawet gorszej jakości matryce do zadawalającego poziomu koniec kropka z mojej strony.żadnej nigdy recenzji nie zrobiłem fachowciu żadnego sprzętu więc o czym ty do mnie mówisz  nic nie zmieni tego ze aoc za 860pln to jedna najlepszych opcji do 1500pln jako uniwersalny monitor na matrycy ips.od początku czytania twoich postów z mojej dedukcji wynika że pojęcie to ty masz tylko z tego co przeczytasz a monitorów na własne oczy widziałes tyle co nic więc dyskusja skończona bo to nie ma sensu.Dosłownie o to mi chodziło heheheh  w twojej główce siedzi tylko matryca czyli jest twoim wyznacznikiem i to już konczy definitywnie dyskusje z tobą.Pamiętaj na przyszłość fachciu :-) jakość wyświetlanego obrazu to 30% matryca reszta to elektronika :-)

Edytowane przez unadarek1983
Link to post
Share on other sites

podstawowej zasady działania monitora nie znasz (...) pojęcie to ty masz tylko z tego co przeczytasz a monitorów na własne oczy widziałeś tyle co nic (...) w twojej główce siedzi tylko matryca czyli jest twoim wyznacznikiem i to już kończy definitywnie dyskusje z tobą.

Ale my w całej tej dyskusji rozmawiamy o tym jaki jest efekt końcowy, czyli jaki jest odbiór wzrokowy widzianego obrazu. To co widać jest wynikiem jakości matrycy + elektroniki monitora.

 

Piszesz swoje posty takim tonem jakbyś chciał powiedzieć, że kubas246 to kretyn, który ma znikome pojęcie w temacie i nie rozumie niczego. To jest daleko idące nieobiektywne generalizowanie. Spłaszczasz wypowiedzi do opcji zero-jedynkowej: Ja wiem, jestem ekspertem (ten najlepszy), inni nie znają się, są durniami (ci najgorsi). Wiesz o co mi chodzi?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

@unadarek1983

Rofl, bo te nowe są znacznie lepsze. Te stare nadal sa lepsze niż ten twój tani AOC, ale nowe są po prostu znacznie lepsze. Mówię o końcowym efekcie który widzi użytkownik, mówię o czasie reakcji, kolorach, itp. W końcu to 3 lata rozwoju technologii.

Jak matryca to tylko "20-30%" jakości obrazu to czekam aż mi pokażesz 3 letnia IPS "wysterowana" do poziomu obecnych. Nie da się. Nie da się bo matryca to jeden z najważniejszych elementów. Co zresztą widać po 4 monitorach które podałem, matryca z tego samego okresu o tej samej specyfikacji. Różnica tylko w elektronice monitora i firmware a efekt końcowy jest taki, że pod względem kontrastu czy odwzorowania kolorów wypadają tak samo. Więc przestań pisać bzdury i tyle. Zresztą ładnie pominales wszystko co napisałem, nie odniosłeś się do niczego a jedynie "aaa bo ty się nie znasz a ja się znam". W końcu ciężko by Ci było się odnieść skoro nie wiesz jak. Zawszee mnie śmieszą tacy pseudo specjaliści którzy nic się nie znają.

 

@Ziental

No sorry ale zapytam czego oczekujesz od gościa który nie ma pojęcia o czym pisze? Typek sądzi że matryca to 20% jakości obrazu, jako najlepszą opcję podaje po prostu najdroższa (i przy okazji najgorsza) a jak mu się wytyka błędy i popiera to faktami to zaczyna dostawać bólu du*y. To już kolejny temat gdzie po zwróceniu mu uwagi że nie pisze prawdy to olewa całkowicie moja argumentację i zaczyna czepiać się mnie.

Edytowane przez kubas246
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...