Skocz do zawartości

RAM do Ryszarda


Recommended Posts

Cześć, tak jak w temacie. Jakie będą dobre RAM'y do Ryszarda 5 2600?

Najlepiej jakby były jakieś z 3000MHz+ i jedna kość RAM - zapewne będę dokupywał w przyszłości.

PC:

-R5 2600

-AsRock B450 Fatal1ty K4

-Be Quiet Systempower 550W

-SSD Adata SP920

-Gigabyte GTX 1060 Windforce 6GB

Zastanawiałem się nad Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB), ale nie mogę znaleźć w jednej kości.

Link to post
Share on other sites

Szukaj pamięci po liście QVL płyty ASRocka. Najlepiej kości samsunga z single rank. Lepiej się podkręcają i lepsze taktowania z reguły można uzyskać.

 

Ogólnie jeśli dałoby radę nie bawiłbym się w 2x4GB, tylko 8GB + 8GB.

 

zapełnienie 4banków koścm odbije się negatywnie na taktowaniu i opóźnieniach - a Ryzen potrzebuje szybkich pamięci. 

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Nie brałem jeszcze, będę brał na Black Friday. Lecz czy MSI będzie lepsze niż AsRock? Słyszałem że podobno AsRock ma najlepsze płyty glówne pod B350/B450.

 

Co do RAM'u to najlepiej jakby była to jedna kość 8GB, ponieważ zamierzam w przyszłości dołożyć kolejne 8GB. Popatrzałem na te kości od HyperX lecz czy są one w 1 kości 8GB?

 

Z tego co patrzałem to na plus wychodzi AsRock aniżeli MSI.

 

Ten RAM będzie dobry czy macie może jakieś inne lepsze kości?

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=49288

Edytowane przez sniperek155
Link to post
Share on other sites

Nie brałem jeszcze, będę brał na Black Friday. Lecz czy MSI będzie lepsze niż AsRock? Słyszałem że podobno AsRock ma najlepsze płyty glówne pod B350/B450.

 

też słyszałem takie plotki że ASRocki sobie dobrze radzą z Rajzenami, w każdym bądź razie MSI ma znacznie większą listę QVL, co ułatwia znalezienie pamięci

 

 

 

Co do RAM'u to najlepiej jakby była to jedna kość 8GB, ponieważ zamierzam w przyszłości dołożyć kolejne 8GB. Popatrzałem na te kości od HyperX lecz czy są one w 1 kości 8GB?

 

1x8GB z jedną kością będziesz miał poważne straty na wydajności, (tryb single-channel)

 

to już lepiej wybierz 2x4GB albo dozbieraj do 2x8GB, zestawy od AMD nie uciekną, dostępność jest ogromna w dobre cenie.

 

 

 

Z tego co patrzałem to na plus wychodzi AsRock aniżeli MSI.

w czym?

 

 

 

Ten RAM będzie dobry czy macie może jakieś inne lepsze kości?

Kingston, bez wątpienia robi dobre pamięci, które nie gryzą się ze sprzętem, dla pewności sprawdź QVL

 

 

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

 

1x8GB z jedną kością będziesz miał poważne straty na wydajności, (tryb single-channel)

 

to już lepiej wybierz 2x4GB albo dozbieraj do 2x8GB, zestawy od AMD nie uciekną, dostępność jest ogromna w dobre cenie.

 

No chce własnie brać jedną kość 8GB i identyczną dokupić po jakimś czasie, wtedy będzie dual-channel tak?

 

Aktualnie do gier na ten moment 8GB wystarcza czy już niezbyt?

 

Chodzi mi o to, że AsRock na testach wychodzi lepiej niż MSI.

Edytowane przez sniperek155
Link to post
Share on other sites

No chce własnie brać jedną kość 8GB i identyczną dokupić po jakimś czasie, wtedy będzie dual-channel tak?

zależy jak długo, jak masz zamiar rok siedzieć na jednej kości 1x8GB to lepiej bierz teraz 2x4GB

 

 

 

Aktualnie do gier na ten moment 8GB wystarcza czy już niezbyt?

ilość 8GB jest na styk do gier

 

ale co innego wydajność wynikająca z pracy single-channel, według testów spadki od 5% nawet do 40% w zależności od gry. (Assassin Creed Origins miał największe spadki fps na 1 kości ram)

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Okazało się, że będę brał odrazu 16GB i czy te będą pasować?

Patriot 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Viper - PV416G300C6K

 

Kingston 16GB 3000MHz CL15 HyperX Predator - HX430C15PB3/16

 

 

Pamięć GoodRam IRDM X DDR4, 16GB, 3000MHz, CL16 (IR-X3000D464L16/16G)

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-cmk16gx4m2b3000c15-776617/

 

Który będzie najlepiej współpracował?

 

Może RAM z jakiejś innej firmy? Np: GoodRAM, Adata?

 

Budżet to ok. 600zł

Edytowane przez sniperek155
Link to post
Share on other sites

@UP

żadne z wymienionych nie są na liście QVL

 

  • na morelach masz pamięci kompatybilne: [PATRIOT VIPER 4] DDR4 2x8GB_3400MHz_CL16

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-2x8gb-3400mhz-cl16-pv416g340c6k-1112756/

 

 

  • będziesz musiał prawdopodobnie w tej zakładce się pobawić MHz i timingami

cItGc6P.jpg

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Okej, a te od Adaty nie ma na pewno? Wydaje mi sie ze sa tylko one sie roznia kolorem i maja koncowke zmieniona - Jest tak? Nawet ripjawsy nie pasuja?

może ... mi tam by się nie chciało zaryzykować, potem trzeba się bawić ze zwrotami, szkoda czasu

 

 

 

A ktorys z tych tanszych co podalem pasowalby do B450 Tomahawk od MSI?

https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK#support-cpu

 

 

Link to post
Share on other sites

@UP

zależy jaki RAJZEN będzie tam siedział

 

 

MSI dla każdej serii CPU podaje inne kompatybilne pamięci:

 

 

Ryzen 1000 [1gen] Summit Ridge

  • 1200
  • 1300X
  • 1400
  • 1500X
  • 1600
  • 1700
  • 1700X
  • 1800X
  • PRO 1200
  • PRO 1300
  • PRO 1500
  • PRO 1600
  • PRO 1700
  • PRO 1700X

 

Ryzen 2000G [1gen + gpu] Raven Ridge

  • 200GE
  • 2200G
  • 2200GE
  • 2400G
  • 2400GE
  • PRO 200GE

 

Ryzen 2000 [1gen refresh] Pinnacle Ridge

  • 2600
  • 2600X
  • 2700
  • 2700X
  • PRO 2600
  • PRO 2700
  • PRO 2700X
Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...