Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, za niedługo wyjeżdżam za granicę do USA do Nowego Jorku i chciałbym porobić zdjęcia głównie nocą. Nigdy tam nie byłem i nie wiem jak z oświetleniem, ale nawet tam, nocą będzie raczej kiepskie. Dlatego prosiłbym o jakieś propozycje aparatów, które do 1200zł będą potrafiły zrobić coś w miarę dobrego, oczywiście rozumiem, że bez statywu nie ma opcji, dlatego jak macie jakieś uwagi proszę komentować. Wszystkie wskazówki się przydadzą. Z góry dziękuję za pomoc.


Wiem, że takich tematów były pewnie miliony, ale możliwe, że w ostatnich czasach na rynek weszły jakieś nowe aparaty w takim zakresie cenowym, które spełniałyby moje oczekiwania.

Link to post
Share on other sites

i oczywiście, żaden smartfonowy aparat nie ma startu.

 

Nie byłbym taki pewien, szczególnie jeśli mówimy o aparatach z podwójnymi aparatami (RGB+Mono) zapewniającymi znacznie szerszy zakres dynamiki. Oczywiście mowa o zdjęciach nocnych.

 

A jeśli chcemy się nastawić na typowo zdjęcia nocne to Sony A7S - tylko to oczywiście nie ten budżet.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W taki sposób kupię beznadziejny aparat z dobrą reklamą. Nie wiesz jak to działa to się nie wypowiadaj. Szukam konkretnie aparatu, który zrobię porządne zdjęcie nocne. Może być używka..

Edytowane przez Pennyjake
Link to post
Share on other sites

Poczytaj trochę. Piszesz tak ,jakbyś się znał na tym,a wychodzi na to ,że chyba nie. Więc poświęć trochę czasu na czytanie. Mimo szczerych chęci,nikt nie będzie za ciebie grzebał w necie i czytał parę godzin. Wiem jak to działa i nauczyłem się tym posługiwać. Jest bardzo wiele stron z wiarygodną wiedzą na ten temat. Wiesz czego oczekujesz od aparatu,to poczytaj na forach fotograficznych,jakie powinien spełniać opcje. Potem będzie ci łatwiej coś znaleźć. Za takie pieniądze,niestety rewelacji nie znajdziesz...I nie obrażaj się,tylko rusz głową. Jeśli uważasz,że wszystko w necie to reklama i kłamstwo,to odłącz, bo tutaj też ktoś cię może oszukać... :(

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dobre zdjecia nocne zrobisz wszystkim co da się przymknąć do f9 itp statyw i jazda. Czasem te wszytskie " fajne " co widać w necie to są sklejki z różną ekspozycja, albo robione hdry ... nawet jeśli kupisz super sprzęt za 1200zł i będziesz jechał na auto to i ak nie uzyskasz tego co byś chciał, sprzęt nie zastąpi wiedzy... I tak jak kolega powiedział telefon wystarczy / mały statyw , długi czas małe ISO aktualnie p20 pro robi lepsze fotkiz  ręki niż mój 40d z jasną stałką ... 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Cześć,

 

Powiedzcie proszę - czy lepiej kupić tanią lustrzankę (1200 zł) czy droższy aparat cyfrowy (1000 zł)?

Zastanawiam się, a w sklepie nie bardzo potrafią doradzić.

 

Amatorskie fotografie (możliwość późniejszego rozwoju, ale póki co niezobowiązujące pstrykanie).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...