Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Lenovo T430 - rozbudowa o SSD (system) + HDD (pliki)

SSD HDD Win7 64bit

Najlepsza odpowiedź DEX66, 08 listopad 2018 - 13:45

będzie trzeba dostosować kolejność bootowania i ewentualnie zmienić plik stronicowania z ssd na hdd, zeby system nie zajechal ci ssd

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 barbarian

barbarian
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 09:30

Cześć na wstępie!

Przekopałem forum i powiem szczerze czuję trochę niedosyt informacji, a pomysł ze zmianą na dysk SSD pojawił się u mnie niedawno wraz z chęcią rozbudowy laptopa. Z reguły opisywane są sytuację, gdzie w komputerze zostaje sam SSD, a gdyby sytuacja była trochę inna?

Otóż, mój plan jest taki, że chce zmienić obecny dysk tależowy na SSD, na którym wykonam klonowanie danych 1:1, na którym jest system oraz programy. Następnie wymontuje napęd DVD i zastąpię go używanym już dyskiem HDD w odpowiedniej obudowie, żeby przechowywać swoje pliki.

I w związku z takim miksem różnych rodzajów dysków, czy będę musiał coś zmieniać w BIOSie systemu (Windows 7 64-bitowy), instalować jakieś dodatkowe sterowniki, zmieniać ustawienia itp., żeby to sprawnie działało, a SSD śmigał w pełni wydajnie?

Uprzejmie dziękuję za pomoc. Licze, że temat może się przysłużyć też innym :-)

• 0

#2 DEX66

DEX66
  • Dyskutant

• 198 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 13:45   Najlepsza odpowiedź

będzie trzeba dostosować kolejność bootowania i ewentualnie zmienić plik stronicowania z ssd na hdd, zeby system nie zajechal ci ssd

• 1

Intel i3 8350K 4.0GHz @ 4.4GHz | Cooler Master MasterLiquid Lite 240 | Gigabyte Aorus Gaming K3 | Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz | MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8G | BIWIN A3 120GB | GoodRAM Iridium PRO 240GB | Western Digital Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Vero L1 500W | SilentiumPC AR7 TG RGB | Samsung UE40J5200AW

#3 barbarian

barbarian
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 14:14

Z kolejnością rozumiem, że chodzi Ci o to by w BIOSie dysk SSD z system był oczywiście na 1 pozycji, a następnie HDD, USB itd.?

Natomiast nie słyszałem o zmianie stronicowania na SSD. Zakładam, że z Benchmarkowych porad będzie chodziło o to: http://www.benchmark...ona/10927.html 

I jak mam 8GB RAMu, to najlepiej dla dysku HDD ustawić wartość 1,5-krotności tej pamięci? Zgodnie z artykułem. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)

• 0

#4 DEX66

DEX66
  • Dyskutant

• 198 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 20:01

dokładnie tak jak napisałeś

• 0

Intel i3 8350K 4.0GHz @ 4.4GHz | Cooler Master MasterLiquid Lite 240 | Gigabyte Aorus Gaming K3 | Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz | MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8G | BIWIN A3 120GB | GoodRAM Iridium PRO 240GB | Western Digital Caviar Blue 1TB | SilentiumPC Vero L1 500W | SilentiumPC AR7 TG RGB | Samsung UE40J5200AW

#5 barbarian

barbarian
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 22:04

W takim razie mam już chyba komplet potrzebnej wiedzy. Nie wiedziałem, że jest tyle kombinowanie z dyskami tego typu. Mam nadzieje, że będzie wart tej zmiany!

Dzięki za pomoc.

(Drobna korekta dla innych co do postu #3 z adresem artykułu. Poprawny link: http://www.benchmark...ows-7-3230.html

Użytkownik barbarian edytował ten post 08 listopad 2018 - 22:11

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SSD, HDD, Win7 64bit

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych