Skocz do zawartości

Brak sygnału po złożeniu PC


Recommended Posts

Cześć,

 

Po złożeniu następujących części:

 

płyta główna: ASUS PRIME B450-PLUS

procesor: Ryzen 5 2600

RAM: G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB 3200MHz, 

zasilacz: be quiet! Pure Power 10 700W

 

przy próbie uruchomienia w tej konfiguracji mam na ekranie monitora 'Brak sygnału'.

 

Nie mam jeszcze obudowy - (nie mam głośniczka, buzzera) przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu, a chciałem cokolwiek ruszyć temat, co mogę z tym dalej zrobić?

 

Rozważam opcje: 

a) Płyta, procesor lub ram, któraś z tych rzeczy jest uszkodzona

b) Płyta główna ma nieaktualny BIOS, i nie jest w stanie obsłużyć albo pamięci albo procesora

c) Monitor podłączałem pod HDMI, nie miałem innego kabla - może na DVI jest normalny sygnał.. ? 

 

Wcześniej była jeszcze podłączona GPU i dysk, ale chciałem ograniczyć ilość potencjalnie problematycznych elementów do minimum.. Zamiast dedykowanej GPU, obraz powinien iść ze zintegrowanej karty, a brak dysku, chyba powinien skutkować wyświetleniem komunikatu o braku dysku.. ? 

 

Co mogę zrobić, żeby przyspieszyć rozwiązanie problemu? W jakiś sposób inaczej zdiagnozować?

 

Pozdrawiam

 


Sprawdzałem jeszcze podłączając GPU i kabel pod display port z przejściówką na HDMI - dalej brak sygnału. Dodawałem również dysk HDD, żeby usłyszeć, czy chodzi - i tak, dysk się kręci. GPU się kręci, płyta się świeci, ale dalej brak sygnału. RAM jest w dwóch kościach, próbowałem wkładać jedną, w każdy slot, dalej nic.. 

Link to post
Share on other sites

hmm,możesz spróbować przetestować grafę w innym kompie

możesz podłączyć innym przewodem

a najprościej kupić ten buzerek,groszowa sprawa a wiele wyjaśnić może

druga sprawa wyjmij bateryjkę od biosu i poczekaj(zasilaczy wyłącz)

może reset biosu pomoże ?

b 450 ma bios który na bank obsłuży tego ryzena

 

a z drugiej strony wyjmij bebechy i podłącz na 'pająka'

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

Nie mam w ogóle obudowy jeszcze, więc wszystko jest już wyjęte. 

Karta jest nowa, ale dziś sprawdzę na innej płycie, mam też jeszcze 2 inne karty - dziś to zweryfikuję, bo nie brałem w ogóle pod uwagę, że nie ma grafiki zintegrowanej, i że może być coś nie tak z kartą.

Buzzer też dziś kupię, będę wiedział więcej.. 

Baterię biosu już wyjmowałem, bez skutku. 

 

A czy może być tak, że płyta w domyślnej konfiguracji sobie nie radzi z tym RAMem, 3200MHz?

Link to post
Share on other sites

ram powinien pójść po najniższej deklarowanej/obsługiwanej częstotliwości

ale może się i gryźć z płytką

z tego co naród pisze to ryzeny są dość wybredne co do kości ram

najlepszy był by taki jaki ten asus ma w obsłudze

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites
No tak, nie ma tych kości na liście, dokładny kod producenta to: F4-3200C16D-16GVKB.

Jednak z tego co czytałem, to, że nie ma RAMu na liście QVL wcale nie znaczy, że nie będzie działał.

Dziś kupię ten buzzer, powinien mi jednoznacznie powiedzieć, który element stanowi problem. 

Problem w tym, że nie mam innego RAMU DDR4, żeby sprawdzić, czy z innym będzie ok. 

Edytowane przez mateuszwdowiak
Link to post
Share on other sites

Akurat w przypadku płyt ASUS trzymałbym się właśnie tej listy. Ewentualnie w specyfikacji RAM na stronie G.Skill też masz podane zalecane płyty na których testowali kości.  W przypadku F4-3200C16D-16GVKB pod płytami ASUS nie ma Twojej płyty. Sprawdzasz w zakładce QVL https://www.gskill.com/en/product/f4-3200c16d-16gvkb

 

Sprawdź jeszcze poprawność zamontowania CPU czy nie skrzywił się któryś z pinów procesora.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...