Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobry wieczór, przymierzam się do małej modernizacji mojego zdechlaczka, aby jeszcze wytrzymał tak z rok do czasu kupna nowego komputera. Specyfikacja wygląda następująco:

 

- CPU: AMD Phenom II x4 945 3.00ghz

- MOBO: ASRock M3A790GMH/128M

- 1x4gb ram Goodram Play

- GPU: AMD Radeon HD 5670 GDDR5 512mb (PowerColor)

- Zasilacz CoolerMaster 500w

- Dysk HDD Samsung 500gb

- Obudowa Genesis Armadillo + fabryczny wentylator z tyłu 

 

Tak więc, planuje dokupić w pierwszej kolejności kartę graficzną, na którą chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 300zł i wpadł mi w oko AMD Radeon r9 270x 2gb, tak więc tu pytanko mam: a mianowicie czy zasilacz da radę? Moim zdaniem powinien, ale wolę się upewnić :)

Do tego mam problem taki, że w płycie głównej chyba jest uwalone pierwsze gniazdo na pamięć ram, aktualnie moja kość pracuje w trzecim slocie. Pożyczyłem drugą kość z identycznymi parametrami jak moja, aby sprawdzić czy komputer odpali mając wsadzone je w trzeci i czwarty slot, ponieważ w drugiej kolejności chciałem dokupić ram. Komputer niestety nie wstał, przemieniałem kości, odpalał pojedynczo na jednej i drugiej. Próbowałem z innymi kościami, lecz nadal nie wstawał. Jest możliwość, że instalacja świeżego biosu pomoże? Aktualny czyściłem do ustawień fabrycznych.

 

Jeśli jednak płyta byłaby uwalona to jaką używaną byście polecali w niedużych pieniądzach? Procesora podkręcać nie zamierzam, chcę, aby komputer podziałał jeszcze rok w miarę płynnie w mniej wymagających grach tj. CS:GO czy LoL. Ewentualnie coś mocniejszego jak For Honor czy Gta V na niewygórowanych ustawieniach.

 

Sorka, że napisane trochę chaotycznie, jednak piszę to dość późno i jestem na nogach ponad 20h :D

 

Mam nadzieję, że ktoś zechce coś dopomóc/doradzić :)

Edytowane przez n3x666
Link to post
Share on other sites

sprzedaj co masz(mobo,procek,grafę)

za 300 pln znajdziesz i5 2400 z płytką i być może 4 GB ramu

4 GB już masz

i kombinuj grafę

w tego phenoma szkoda cośkolwiek ładować

gdyby płyta była ok to gtx 750 ti+4GB ram i jakoś by to pykało

a tak nie ma sensu

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odzew, powiem tak: mam jeszcze w domu parę ramów 2gb ddr3, więc nawet nie ma potrzeby kupowania tej drugiej kości 4gb, na dual channel mi specjalnie nie zależy. Patrzyłem to koszt używanej płyty do tego phenoma wacha się między 50 a 100zł. Na jakiejś super-duper mi nie zależy + nie jestem fanem intela, więc nie zapowiada się abym w najbliższych latach kupił procesor od niebieskich, a wymiana całej platformy z tego phenoma na tą i5 z kartą kosztowałaby x2 razy tyle. Ten phenom mi wystarczy do moich zastosowań, poprzednio był sparowany z radeonem 7770 i było okej.

 

Spróbuję jeszcze zmienić bios, warto spróbować :)

 

Mam na oku r9 270x za 240zł, a w razie czego ze znalezieniem płyty również problemu mieć nie powinienem do mniej więcej 100zł.

 

Tylko jeszcze jest sprawa co do zasilacza, mi się wydaję, że powinien styknąć, ale wolę się upewnić :D Da radę?

 

Jest to dokładnie CoolerMaster RS-500-PSAP-J3

https://www.picclickimg.com/d/w1600/pict/132720566201_/Cooler-Master-Atx-Psu-500Watt-Model-Rs-500-Psap-J3-With.jpg

Edytowane przez n3x666
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...