Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

na daniach zamierzam zmodernizować swój zestaw, chciałbym zasięgnąć waszej opinii co do wybranych komponentów. Forum śledzę niemal codziennie, więc w większości opierałem się na opiniach tutaj zamieszczonych, ale może są jakieś lepsze rozwiązania o których nie wiem. Z góry dzięki za wszelkie komentarze.

 

Wybrane komponenty:

1. Procesor Ryzen 5 2600

2. Płyta główna MSI B450 Tomahawk

3 Pamięć RAM G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8)

4 Zasilacz Seasonic focus plus gold 550w

5 Dysk SSD Samsung 970 evo NVMe M.2 250GB 

 

W niedalekiej przyszłości zamierzam również dokupić do powyższego zestawu również:

- kartę graficzną (prawdopodobnie jakiegoś gtx 1060 6gb)

- monitor (nie mam jeszcze niczego na oku, dopuszczam tutaj sprzęt używany)

 

 

Ze starego zestawu wykorzystam:

- obudowę SilentiumPC Gladius M35 (+5 wentylatorów 2x140mm i 3x120mm)

- cooler SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

- 2 dyski HDD 2TB i 500GB

- karta graficzna Asus Radeon HD 7790 DirectCU II OC 2GB [edit]

 
 

Kwestia kosztów wybranego zestawu (ok. 2500zł) jest raczej ostateczna (no chyba że niewielkim kosztem można by zwiększyć wydajność). 

 

 

Co do karty i monitora to kwota łączna którą będę miał do przeznaczenia to nie więcej niż 2000zł, najwcześniej styczeń 2019.

 

 

 

Przeznaczenie komputera:

- programy GIS (ArcGIS, QGIS)

- programy graficzne (Corel, Photoshop)

- sporadycznie autocad

- amatorsko programowanie (uczę się)

- gry (od czasu do czasu pogrywam, ale to nie priorytet. Gry nie muszą mieć full detali, stąd kartę graficzną postanowiłem zmienić w drugim rzucie, )

 

Zależy mi, aby zestaw pociągnął kilka lat w miarę wydajnie i stabilnie

 

Dzięki!

Edytowane przez vrona32
Link to post
Share on other sites

przepraszam, zapomniałem dopisać

- karta graficzna Asus Radeon HD 7790 DirectCU II OC - pochodzi z obecnego zestawu, jest już dość leciwa, ale priorytetowo chce zmienić platformę - lepsza karta nie jest mi w tej chwili potrzebna chociaż i ta tak będzie wymieniana :)

 

Plextor M8PeG 256GB na MLC z radiatorem.
 

 

Właśnie miałem dylemat między tymi dwoma dyskami. 

Edytowane przez vrona32
Link to post
Share on other sites

 

 

Właśnie miałem dylemat między tymi dwoma dyskami. 

Evo 970 ma dropy po zapchaniu bufora prędkość zapisu spada do 300mb/s, także branie takiego dysku ze spadkami wydajności mija się z celem.

M8PeG 25GB to koszt blisko 400zł, wersja 512GB jest teraz za 520zł, także bym się zastanowił nad dopłatą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w sumie sto kilkadziesiąt zł więcej za 2x większą pojemność - brzmi spoko.

 

Będę chciał wziąć te komponenty na raty allegro 0% więc tam ten dysk kosztuje w okolicach 550zł. Braliście już sprzęt w ten sposób? Jak wasze opinie? Długo trzeba czekać na odpowiedź z banku, a później na dostawę sprzętu?

Link to post
Share on other sites

małe kwoty, takie do tysiąca, dwóch, w 5 min dostaniesz decyzję. Jak będzie pozytywna to kasa jest od razu wpłacana do sprzedającego i wysyłka jest realizowana normalnie, tak jakbyś kupił bez rat (sprzedający nawet o tym nie wie, że taki sposób płatności wybrałeś). 

Edytowane przez vandam
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za odpowiedzi. Produkty zamówione z niewielkimi zmianami, zamiast dysku samsunga jest polecany wcześniej plextor M8PeG 512GB, a zamiast ramu na cl16 wybrałem  G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws tylko że cl15 z uwagi na lekką przecenę.

 

Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...