Skocz do zawartości

Jak długo zajęła Wam nauka programowania w C++


Recommended Posts

Według mnie to najlepiej po kursie po prostu zacząć tworzyć swój własny projekt. Cokolwiek by to nie było. Wymyśl aplikację którą chciałbyś zrobić i zacznij ją pisać. W trakcie będziesz rozwiązywać problemy, szukać inspiracji czy rozwiązań i w końcu zatrybisz - lub nie.

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyzej, Symfonie C++ J.Grebosza  dobrze mi sie czytalo - napisana prostym jezykiem, duzo przykladowych programow.

Ewentualnie mozesz siegnac po Opus Magnum C++ 11 tego samego autora - jest to jakby odswiezona wersja Symfonii :)

Link to post
Share on other sites

probujesz samemu rozwiazywac problemy czy tylko czytasz kurs na "sucho" ?

 

 

Próbuje samemu rozwiązywać problemy 

 

 

Według mnie to najlepiej po kursie po prostu zacząć tworzyć swój własny projekt. Cokolwiek by to nie było. Wymyśl aplikację którą chciałbyś zrobić i zacznij ją pisać. W trakcie będziesz rozwiązywać problemy, szukać inspiracji czy rozwiązań i w końcu zatrybisz - lub nie.

 

 

Mam pomysł na program - kalkulator, ale tekstowy. Przykładowo działanie 2*2 równa się "Nie pamiętam". Nie wiem tylko od czego zacząć. Może podsunęliście mi od czego zacząć, ale z uwagą, że jestem początkujący i  nie wszystko rozumie. Mam książkę Język C++. Szkoła programowania Stephana Prata ale to straszna cegła 1200 stron, a ja nie chce się zrazić w połowie książki 

Link to post
Share on other sites

Ile czasu? Do teraz jakieś 2 lata (od października jestem na pierwszym semestrze informatyki).

Czy coś potrafię? Moim zdaniem absolutnie nie.

Jak długo zamierzam się uczyć? Tak długo jak będzie on w moim otoczeniu. Na uczelni uczymy się teraz C++ i Javy. Po studiach myślę raczej o czymś w kierunku  Pythona (ale to takie myśli pierwszoroczniaka).

Skąd się uczę? Zaczynałem od kursów Zelenta na YT, polskiego  spoj-a, dalej Język C++. Szkoła programowania Prata (przed kupnem przejrzałem też Grębosza, ale dla mnie ten jego sposób pisania jest za bardzo "rozlewny" i zawalony mnóstwem przykładów (jednym to się podoba, mi nie)), obecnie polibuda, ale na razie za dużo nieznaniach mi rzeczy nie poznałem (poza tym oczywiście GitHub i StackOverflow).

 

Jak nie zaczniesz, ze strachu, że się zrazisz to nie musisz się tego bać, bo i tak nigdy nie zaczniesz.

 

I jeśli myślisz, że po jakimś kursie czy książce będziesz od razu potrafił doskonale programować i nie będziesz się musiał dalej uczyć to jesteś w dużym błędzie.

Link to post
Share on other sites

Ile czasu? 5 lat studiów ;) i tyle ile już pracuję ;)

 

W jakim celu się uczysz C++ albo ogólnie programowania? Co chcesz zrobić dalej, czego chcesz się uczyc, jak już stwierdzisz, że jako tako ogarniasz podstawy C++ i samego programowania?

Od zainteresowania do sposobu na życie (bez wykształcenia w tym kierunku) - są szanse? :) Zamawiam Grębosza. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...