Skocz do zawartości

Wysokie temperatury i niewybudzający się system ASUS VivoBook 17 R702UA


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Tak jak w temacie mam problem z Asusem VivoBook 17 R702UA i5-8250U/16GB/240SSD+1TB.
Od pewnego czasu laptop zaczął tak się grzać, że potrafił się wyłączyć. Temperatura w stresie oscylowała w granicach 100 stopni.
Oddałem go do serwisu Asusa, gdzie podobno nie wykryli żadnego problemu. Jednak po powrocie jest już dużo lepiej ale nadal mam wątpliwości czy powinien tak bardzo ograniczać taktowanie procesora.
Dodatkowo laptop nie reaguje po wyłączeniu ekranu, pomaga tylko wyłączenie laptopa przyciskiem.

 

7371122800_1541367455_thumb.jpg 5443871100_1541367456_thumb.jpg 2350413700_1541367456_thumb.jpg 6364920800_1541367549_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

W kwestii tego braku możliwości przywrócenia laptopa do działania po zamknięciu klapy - miałem to samo w kilku Dell'ach i jenym MSI. Windows 10 wprowadził jakieś zmiany i firmware laptopów czasem gubi się w stanach energetycznych. Spróbuj przeprowadzić aktualizację BIOS'a. 

 

Tylko ten model mi się coś nie zgadza, nie mogę znaleźć do niego strony z supportem... 

 

https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1010535 - tu mają jakąś apkę do tego, można spróbować

 

Co do tego procesora - te testy robisz na baterii czy na zasilaniu? Sprawdź jaki masz profil wydajności w ustawieniach zasilania, spróbuj też obciążyć procka na maxa ale taktowanie zegarów odczytaj z czegoś innego np. CPU-Z. Jeśli tam masz rzeczywiście spadki do ~900MHz jak BAZOWE jest 1.6 w tym procku nie mówiąc o Turbo 3.4 to to jest jakaś porażka  :roll:

Link to post
Share on other sites

To jest dokładnie ten laptop https://www.x-kom.pl/p/435816-notebook-laptop-173-asus-vivobook-17-r702ua-i5-8250u-16gb-240ssd1tb.html
Chodzi i o wygaszenie ekranu w czasie bezczynności, ekran się robi ciemny a laptop działa, słychać wentylator, świecą się dwa światełka. BIOS już aktualizowałem, instalowałem system na nowo i bez poprawy.

Testy robię na zasilaniu, w opcjach zasilania maksymalna wydajność. Test zrobię jutro.

Link to post
Share on other sites

W ustawieniach systemu można ustawić,żeby ekran się nie wyłączał, lub wyłączał po określonym czasie bezczynności. Jak masz to ustawione ?

wszystkie ustawienia-system-zasilanie i uśpienie-ekran-uśpienie. 

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...