Skocz do zawartości

Karta graficzna do FHD (1500zł-1800zł)


Recommended Posts

Witam.


Chciałbym nabyć kartę graficzną do grania w najnowsze tytuły. W przyszłości chciałbym, także zmienić procesor, płytę oraz ram. Mój aktualny setup:


- i5 4590


- gtx 960 4gb


- 8 gb ram kingston 1300 Mhz


- zasilacz chifftec 600W


- ssd 480gb


- płyta główna msi b85-g43


Kartę graficzną chciałbym kupić na najnowsze tytuły na maksymalne ustawienia graficzne. Moja propozycja to gtx 1070ti lub gtx 1080 karty w tym budżecie pewnie nie mogą, ale muszą być używane, fajnie  żeby miały przynajmniej 2 letnią gwarancję.


Chciałbym, aby zdziałała dobrze na moim aktualnym sprzęcie, dopóki nie zakupię nowego procesora.


  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym się jednak na twoim miejscu zastanowił, czy nie kupić gtx 1070 i zachować resztę funduszy.

 

Np taka evga:

https://allegro.pl/evga-geforce-gtx-1070-sc-gaming-acx-3-0-i7649553237.html

 

https://allegro.pl/evga-geforce-gtx-1070-sc-gaming-8gb-3dp-hdmi-dvi-i7649428949.html

 

Jak kupisz nowy procek to kartę sprzedajesz i kupujesz RTX 2070, która bardzo możliwe że do tego czasu stanieje do okolic 2000 PLN.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie, bo praktycznie zdecydowałem się na nowego rtx 2070 i czy przy moim obecnym sprzęcie, dopóki nie zmienię procesora na nowy, nie będzie się nic działo. Chodzi mi o komfortowe granie, czy będą jakieś spadki wydajności, bo procesor nie będzie wyrabiał?

Link to post
Share on other sites

 

 

chipsetem B85 i tak go nie podkręci.

na B85, a konkretnie na płycie autora da się podkręcać ale trzeba mieć stary bios, bo podobno Intel w nowszych biosach to zablokował

do minusów B85 w stosunku Z87 można zaliczyć obsługę ramu max 1600mhz


http://forum.pclab.pl/topic/1244914-OC-i5-4690k-na-MSI-B85G43/


 

 

mizerne stockowe zegary

mizerne stockowe zegary to ma i5 4430 lub 4440, a nie 4590 :) 

Link to post
Share on other sites

mizerne stockowe zegary to ma i5 4430 lub 4440, a nie 4590 :)

weź bo zajadów dostane, 3.3-3.7 max? (4 jaja w turbo na 3,5?) to dla ciebie mocne zegary ? na starym i7 2600 po OC mnożnikiem i bclk mam 4,0 i w grach siedzących na cpu jeszcze by sie przydało i to do 1060tki

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

to dla ciebie mocne zegary ?

nigdzie nie napisałem, że to dla mnie mocne zegary, są po prostu przeciętne ale nie tak mizerne jak w 4430 lub 4440 :)

 

generalnie do tego procka raczej max to GTX 1060 6GB, mocniejsza karta dopiero po wymianie CPU na coś mocniejszego

z drugiej strony używane i7 4gen są średnio opłacalne


a wymiana 960 na 1060 i tak da sporo

Link to post
Share on other sites

 

Witam.

Chciałbym nabyć kartę graficzną do grania w najnowsze tytuły. W przyszłości chciałbym, także zmienić procesor, płytę oraz ram. 

 

Chciałbym, aby zdziałała dobrze na moim aktualnym sprzęcie, dopóki nie zakupię nowego procesora.

 

 

 

Tak podsumowując wasze wypowiedzi to mimo szczerych chęci myślę że nieco podłamaliście autora ;)

 

Tak to jest, jak się kompa składało na styk, teraz trzeba wszystko wymieniać :(

 

Autor jak dobrze rozumiem, chce zakupić kartę myśląc już przyszłościowo i zakłada że obecny build może nie być idealnie spasowany. A skoro chce wymienić całą podstawke (choć nie wiadomo dokładnie kiedy) to żeby potem się nie okazało że będzie musiał sprzedać 1060 bo to GPU stanie się wąskim gardłem przez co poniesie kolejne koszty.

 

Też nie precyzuje nikt jakie najnowsze tytuły (czy CPU/GPU intensive) autor ma na myśli.

 

Wszystko zależy od funduszy i planów jakie zakładasz.

 

Jeśli wiesz żę będziesz zamieniał niedługo, idź sobie od razu w coś lepszego (domyśle 70/70Ti), w dodatku jeśli natrafisz na dobrą okazję.

 

Gdy zobaczysz że CPU coraz bardziej bottleneckuje przyspieszy to Twoją z góry założoną decyzję.

 

A jeśli faktycznie wymiana całej podstawki to koszt którego raczej nie chcesz szybko się podjąć idź w 1060, a dodatkowe fundusze przeznacz na upgrade monitora (czy co innego jeszcze masz w planach) czy na prezent dla kogoś bliskiego ;)

 

Zerknij na youtube, może też Ci co nie co pomoże ocenić:

 

Twój procek i 1060 3gb(mix):

 

Twój procek i 1070 (niestety ale w liście):

https://www.youtube.com/results?search_query=i5+4590+1070+tests

 

IMHO największym faktorem jest to jak szybko zakładasz zmianę MOBO, CPU i RAM, w co chcesz  grać i czy ewentualnie potem chcesz mieć problemy z bottleneckiem ze strony GPU jeśli pójdziesz w mocniejsze CPU w tym przyszłościowym zakupie.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...