Skocz do zawartości

Monitor 1440p IPS


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez petrop3,

Recommended Posts

Chciałbym uzyskać pomoc odnośnie zakupu monitora.

Interesuje mnie IPS 1440p. Ze względu na to, że 144hz w takiej konfiguracji to wydatek ponad 2000 złotych, takie odświeżanie muszę odpuścić.
Jak to teraz często bywa, używany do zwykłego użytkowania z nastawieniem na gry. Jakieś tam projektowanie ale nie z naciskiem na odwzorowanie kolorów.

Początkowo kierowałem się tym, żeby posiadał montaż VESA, jednak zrewidowałem swój pogląd. Od biedy mógłbym kupić uchwyt dla monitorów bez tej funkcji, ale dla mnie wyglądają dość pokracznie.

Wybrałem kilka modeli, aczkolwiek każdą inną propozycję rozważę.

 

Iiyama XUB2792QSU - początkowo mój faworyt (głośniki, wysokie bazowe odświeżanie) jednak przeczytałem wiele opinii na temat nierównomiernego podświetlenia, więc żeby trafić na dobry egzemplarz w zasadzie musiałbym zamówić kilka sztuk i zostawić tylko tego najlepszego.

 

Lenovo L27q-10 - obecny faworyt, atrakcyjna cena i dane na papierze. Brakuje VESA, ale nie można mieć wszystkiego.

 

Dell U2715H - także mocno rozważany, jednak jest najdroższym z moich propozycji. Od zakupu monitora będzie zależał budżet na komputer.

 

AOC Q3279VWFD8 - bardzo dobra cena i wielkość, ale opinie mówią o smużeniu.

 

AOC Q27P1 - w zasadzie jak wyżej.

Edit:
Zapomniałem o budżecie. Im mniej tym lepiej, jednak jak widać przykłady oscylują w granicach 1500 złotych. Im więcej na monitor, tym mniej na komputer, nie chcę jednak monitora za 200 złotych, na który będę tylko narzekał. W przypadku naprawdę jakiejś niebywałej oferty, mogę trochę dołożyć.

Edytowane przez Grimus23
Link to post
Share on other sites

AOC Q3279VWFD8 - bardzo dobra cena i wielkość, ale opinie mówią o smużeniu.  - Pewnie mylisz go z blizniaczym modelem na matrycy VA  ten jest na ips i nie smuży  tutaj masz test dokładnie tego modelu  https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_aoc_q3279vwfd8_32_cale_ips_1440p_75_hz_i_freesync_za_899_zl-7607.html  świetny sprzęt w tej cenie niczym się nie różni nawet od tych za 1200-1500pln

Link to post
Share on other sites

Co do Lenovo to ludzie chwalą sobie dobrą jakość obrazu a nie chwalą podstawkę. Przeczytałem kilka opinii w różnych miejscach, że podstawka jest tandetna i chwiejna.

 

Ale w tak dobrej cenie nie można mieć wszystkiego.

 

Ja zamówiłem tę IIYAMĘ tylko wersję 31.5 cala bo tańsza o 200zł, pewnie dojdzie jutro lub po jutrze i mam nadzieję, że trafię dobrą sztukę.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

@unadarek1983

Smuży, polecam też prawdziwy test a nie opisowa popierdowke:

 

https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwfd8/#Responsiveness

 

@patrykSz

Monitor monitorowi nierówny. To że dany monitor Lenovo ma dobrą matryce i dobrze jest zrobiony nie znaczy że inny tak samo.

chyba zbytnio nie zrozumiałeś  :-) zacytowałem jego wypowiedz że ten na matrycy ips smuży a autor pewnie pomylil go z tym na va.o jakich popierdółkach mówisz ????  tego aoca na ips miałem i testowałem więc znam z autopsji a nie poczytania

Link to post
Share on other sites

Zrozumiałem. Ten IPS tak samo smuży, pewnie mniej niż podobny na VA, ale nadal smużenie jest zauważalne. Co dokładnie widać w przedstawionym przeze mnie teście. No i tym się właśnie różni test który ją przedstawiłem od "testu" który przedstawiłes. Choć trzeba przyznać autorowi że jak na standardy polskie to i tak dobrze. Przynajmniej są porządne testy kontrastu i kolorów, co nie jest częstym zjawiskiem w polskich recenzjach. Mimo to brak m.in. testów bluru (wspomniane pursuit photography)

Link to post
Share on other sites

Zrozumiałem. Ten IPS tak samo smuży, pewnie mniej niż podobny na VA, ale nadal smużenie jest zauważalne. Co dokładnie widać w przedstawionym przeze mnie teście. No i tym się właśnie różni test który ją przedstawiłem od "testu" który przedstawiłes. Choć trzeba przyznać autorowi że jak na standardy polskie to i tak dobrze. Przynajmniej są porządne testy kontrastu i kolorów, co nie jest częstym zjawiskiem w polskich recenzjach. Mimo to brak m.in. testów bluru (wspomniane pursuit photography)

pokaż mi monitor idealny ???? nie ma takiego i przez długi czas nie będzie.w tym aocu na ips smużenie bardzo małe  a kosztuje 860pln więc po co autor ma wydawać 1200-1500pln za identyczne szkiełka  lub nawet gorsze wiem bo kilka sztuk testowałem osobiście i wiem co mówie

Link to post
Share on other sites

Grimus23
 
Jaki numer na PW masz na myśli? :)
 
Co do iiyama ProLite XB3270QS-B1 32" WQHD IPS LED o którą pytasz na PW to przeczytałem w różnych opiniach i recenzjach o niej tak:
 
Na plus:
 
+ świetne kolory, naturalna biel i dobre odwzorowanie szarości. Jest znacznie lepiej niż u konkurencji. 

+ ilość wejść, wyjść, opcji, wykonanie plastików i montaż VESA. Jest dużo lepiej niż u konkurencji.
+ małe smużenie i dobry czas reakcji matrycy. Jest trochę lepiej niż w monitorach konkurencyjnych.
+ Posada 100%-towy DC Dimming i filtr niebieskiego światła, czego sporo modeli konkurencji nie ma.
 
Na minus:
 
- Kiepskie odwzorowanie czerni widoczne na ciemnym obrazie. Jest znacznie gorzej niż u konkurencji.
- Tzw. "input lag" może utrudniać grę w szybkie gry FPS. Jest trochę gorzej niż w monitorach konkurencji.
 
1. przez słowo "konkurencja" mam na myśli duże i niedrogie monitory innych producentów nieprzeznaczone do zastosowań profesjonalnych.
 
2. Co do 100%-towy DC Dimming to znajomy posiada wersję 27 cali IPS i robił u siebie mały test, zdjęć nie mam ale powiedział, że sporo się tej sprawie przyglądał. Jak będę miał monitor to sobie sprawdzę.
 
 
A jak jest naprawdę? Jak odbiorę to będę wiedział. Mam w domu 4 starsze monitory do porównania.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

@unadarek1983

Pokaż mi gdzie ktoś mówi o monitorze idealnym. Zastanów się też po co tu jesteś. Jak po to żeby przekonywać ludzi o swojej nieomylności to koniec rozmowy. Jak po  to żeby pomóc to schowaj dumę, bo się pomyliłeś, nie miałeś racji i pokazałem test na tego dowód. Ja tu jestem żeby OPowi pomóc, częścią tej pomocy jest przedstawienie mu wad i zalet, stąd również poinformowanie go o smużeniu które jest a którego po prostu nie przetestowałeś.

 

@Grimus23

Przede wszystkim weź pod uwagę, że backlight bleed jest domeną monitorów IPS i występuje dość często (choć zwykle nie w stopniu który by przeszkadzał). Do tego jest jeszcze kwestia IPS glow. Jeśli monitor ma być głównie do gier i odwzorowanie kolorów nie jest tak ważne to zastanów się czy na pewno chcesz się pchać w IPS. W tej cenie mimo wszystko spokojnie dostałbyś nawet 240Hz TN tylko 1080p a na czarny piątek pewnie spokojnie Della s2417dg (1440p, 165Hz, TN) lub jego 27" brata (1440p, 144Hz, TN)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Możesz też kupić tego aoc w x komie czy euro rtv agd mają tam 14-30 dni na zwrot i jak nie będzie pasować to zwrócisz. ten aoc też mnie kusi patrzyłem w sklepie te 27 cali i wcale nie są jakieś duże te monitory. Teraz mam 21,5 i i jak czytam tekst na białym tle to jak by żarzył i oczy bolą jak się na nim czyta.

Edytowane przez petrop3
Link to post
Share on other sites

Możesz też kupić tego aoc w x komie czy euro rtv agd mają tam 14-30 dni na zwrot i jak nie będzie pasować to zwrócisz.

W sumie to wszystko się do tego sprowadza. Zamówię, jak nie będzie pasować to zamówię inny. Aż coś mi przypasuje. Dziękuję wszystkim, temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...