Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Ryzen 2700X i chłodzenie od Corsair

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 willow1986

willow1986
  • Amator

• 29 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 21:04

Cześć,

RyzenX osiąga na standardowym chłodzeniu kosmiczne wartości rzędu 70 stopni w stresie. Chcę zmienić chłodzenie na Corsair H60 i tu moje pytania na które za cholere nie mam odpowiedzi nigdzie wprost

1. Jak rozumiem w zestawie jest "odbiornik" ciepła, rurki i chłodnica wentylatorey trzeba dokupić?

2. W zestawie nie ma pompki więc trzeba dokupić czy ma to jakiś wewnętrzny system?

Link do produktu: https://www.euro.com...lsrc=aw.ds#opis

• 0

#2 k0zik

k0zik
  • Gaduła

• 273 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 21:14

To jest kompletny zestaw chłodzenia wodą. Kupujesz i montujesz.

Daj znać jak to będzie chłodzić, chociaż wydaje mi się, że to za mało wydajne chłodzenie dla tego procka.

Też mam ten procesor w połączeniu z Dark Rock 4 i szału nie ma jeśli chodzi o temperatury, ale chociaż jest cichutko, czego nie można powiedzieć o boxowym chłodzeniu.

• 1

#3 Zawisz

Zawisz
  • Dyskutant

• 162 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 21:18

To jest chłodzenie typu All in One (AiO). Masz od razu wszystko gotowe, łącznie z wentylatorem, i tylko montuje.

Inna sprawa, że jest to kiepskie chłodzenie. Chłodzenia wodne z chłodnicą 120mm są stosunkowo małowydanej w porównaniu do zwykłych chłodzeń powietrznych-  żeby AiO miało sens, to musisz wziąc coś z chłodnicą 240mm lub 280mm - np. Corsair H100i. Zrobisz lepiej kupując chłodzenie typu Fortis 3 lub z czego lepszego Dark Rock 4.

Temperatura 70 stopni na chłodzeniu boxowym wcale nie jest czymś strasznym. Dla procesora nie jest to żadna szkodliwa wartość.

• 2

PROJEKTY: Lambda Core; FrostyBoy; All or Nothing; Kabelkologia stosowanaExpendableCustoms

Specjalista od okablowania komputerowego i chłodzenia cieczą  - masz pytania w tych tematach, pisz PW

#4 willow1986

willow1986
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 21:18

To jest kompletny zestaw chłodzenia wodą. Kupujesz i montujesz.

Daj znać jak to będzie chłodzić, chociaż wydaje mi się, że to za mało wydajne chłodzenie dla tego procka.

Też mam ten procesor w połączeniu z Dark Rock 4 i szału nie ma jeśli chodzi o temperatury, ale chociaż jest cichutko, czego nie można powiedzieć o boxowym chłodzeniu.

No, chłodzenie sereyjne tego procka ma takie zrywy, że wydaje mi sie jak jest cicho, że nagle traktor za oknem przejezdza. Musze cos zmienić, bo temperatury są zabójcze. Benchmark na stress teście spowodował, że zresetował mi sie komp bo procek nie wyrabiał

• 0

#5 k0zik

k0zik
  • Gaduła

• 273 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 21:38

Ale za to ślicznie wygląda :)

U mnie boxowy wiatrak spełniał swoje zadanie ale był bardzo głośny gdy procek ustawiałem na 4,2Ghz. Ale nie było mowy o zwiechach... ale może też mobo ma znaczenie?

W każdym razie z Dark Rock 4 jest cichutko i chłodniej, chociaż chciałoby się jeszcze chłodniej w stresie :)

• 0

#6 willow1986

willow1986
  • Autor tematu
  • Amator

• 29 postów

Napisano 09 listopad 2018 - 21:29

Ale za to ślicznie wygląda :)

U mnie boxowy wiatrak spełniał swoje zadanie ale był bardzo głośny gdy procek ustawiałem na 4,2Ghz. Ale nie było mowy o zwiechach... ale może też mobo ma znaczenie?

W każdym razie z Dark Rock 4 jest cichutko i chłodniej, chociaż chciałoby się jeszcze chłodniej w stresie :)

Czy ja wiem, wygląda trochę za tęczowo. Moja zona mówi, że nie wiedziała, że jestem tak bardzo za LGBT, kiedy złożyłem kompa :D

Mały upgrade tematu. Podłączyłem H100i. Temperatury w spoczynku 32-35. Temperatura w stresie około 50. Do tego dużo cieszej :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych