Skocz do zawartości

Ryzen 2700X i chłodzenie od Corsair


Recommended Posts

Cześć,

RyzenX osiąga na standardowym chłodzeniu kosmiczne wartości rzędu 70 stopni w stresie. Chcę zmienić chłodzenie na Corsair H60 i tu moje pytania na które za cholere nie mam odpowiedzi nigdzie wprost

1. Jak rozumiem w zestawie jest "odbiornik" ciepła, rurki i chłodnica wentylatorey trzeba dokupić?

2. W zestawie nie ma pompki więc trzeba dokupić czy ma to jakiś wewnętrzny system?

Link do produktu: https://www.euro.com.pl/chlodzenie-procesory/corsair-hydro-series-h60.bhtml?gclid=Cj0KCQjwjvXeBRDDARIsAC38TP6vxK_tl4IgJ8dzQbCyLLB1fs50tdD8_ivpFe3gb6Pe-6LJuB4CgTIaAlRkEALw_wcB&gclsrc=aw.ds#opis

 

Link to post
Share on other sites

To jest kompletny zestaw chłodzenia wodą. Kupujesz i montujesz.

Daj znać jak to będzie chłodzić, chociaż wydaje mi się, że to za mało wydajne chłodzenie dla tego procka.

Też mam ten procesor w połączeniu z Dark Rock 4 i szału nie ma jeśli chodzi o temperatury, ale chociaż jest cichutko, czego nie można powiedzieć o boxowym chłodzeniu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest chłodzenie typu All in One (AiO). Masz od razu wszystko gotowe, łącznie z wentylatorem, i tylko montuje.

 

Inna sprawa, że jest to kiepskie chłodzenie. Chłodzenia wodne z chłodnicą 120mm są stosunkowo małowydanej w porównaniu do zwykłych chłodzeń powietrznych-  żeby AiO miało sens, to musisz wziąc coś z chłodnicą 240mm lub 280mm - np. Corsair H100i. Zrobisz lepiej kupując chłodzenie typu Fortis 3 lub z czego lepszego Dark Rock 4.

 

Temperatura 70 stopni na chłodzeniu boxowym wcale nie jest czymś strasznym. Dla procesora nie jest to żadna szkodliwa wartość.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To jest kompletny zestaw chłodzenia wodą. Kupujesz i montujesz.

Daj znać jak to będzie chłodzić, chociaż wydaje mi się, że to za mało wydajne chłodzenie dla tego procka.

Też mam ten procesor w połączeniu z Dark Rock 4 i szału nie ma jeśli chodzi o temperatury, ale chociaż jest cichutko, czego nie można powiedzieć o boxowym chłodzeniu.

 

No, chłodzenie sereyjne tego procka ma takie zrywy, że wydaje mi sie jak jest cicho, że nagle traktor za oknem przejezdza. Musze cos zmienić, bo temperatury są zabójcze. Benchmark na stress teście spowodował, że zresetował mi sie komp bo procek nie wyrabiał

Link to post
Share on other sites

Ale za to ślicznie wygląda :)

U mnie boxowy wiatrak spełniał swoje zadanie ale był bardzo głośny gdy procek ustawiałem na 4,2Ghz. Ale nie było mowy o zwiechach... ale może też mobo ma znaczenie?

W każdym razie z Dark Rock 4 jest cichutko i chłodniej, chociaż chciałoby się jeszcze chłodniej w stresie :)

Link to post
Share on other sites

Ale za to ślicznie wygląda :)

U mnie boxowy wiatrak spełniał swoje zadanie ale był bardzo głośny gdy procek ustawiałem na 4,2Ghz. Ale nie było mowy o zwiechach... ale może też mobo ma znaczenie?

W każdym razie z Dark Rock 4 jest cichutko i chłodniej, chociaż chciałoby się jeszcze chłodniej w stresie :)

 

Czy ja wiem, wygląda trochę za tęczowo. Moja zona mówi, że nie wiedziała, że jestem tak bardzo za LGBT, kiedy złożyłem kompa :D

Mały upgrade tematu. Podłączyłem H100i. Temperatury w spoczynku 32-35. Temperatura w stresie około 50. Do tego dużo cieszej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...