Skocz do zawartości

Wyłączona kamera w BIOSie - jak ją włączyć?


Recommended Posts

Hej,

jakieś 2 lata temu znajomy przewrażliwiony na punkcie bezpieczeństwa, ochrony prywatności itd wyłączył mi w laptopie opcję kamerki. Z tego co pamiętam to zrobił to gdzieś w "twardych" ustawieniach komputera, chyba więc w BIOSIE.

Problem jest teraz taki, że pilnie muszę uruchomić kamerę a nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić.
Może ktoś z was byłby w stanie mi pomóc?

laptop to DELL Inspiron 3543 [0787] - 240GB SSD | 8GB
jest teraz zainstalowany Windows10.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! 

Link to post
Share on other sites

niestety.

w ustawieniach podaje, że kamera jest włączona...

ale skype już pokazuje, że wyłączona.

 

z tego co pamiętam to ten kolega właśnie gdzieś ustawiał, żeby było tak jakby kamery w ogóle nie bylo. To był taki maniak, że wszyscy szpiegują, podglądają, a ja niepotrzebnie dałam się namówić żeby przy okazji wyłączył tę kamerę.

Link to post
Share on other sites

Co to znaczy "nic nie pomaga"?

Kamerka w menadżerze urządzeń jest, czy jej nie ma?

Jak jest, to czy jest włączona, czy wyłączona?

W menedżerze jest tak:

aparaty fotograficzne -> integrated webcam -> lokalizacja urządzenia: 0000.001d.0000.001.005.000.000.000.000

info: "to urządzenie działa poprawnie"

jak wchodzę w "sterownik" to jest opcja "wyłącz to urządzenie".

 

w zdarzeniach jest coś takiego: Device USB\VID_0BDA&PID_5756&MI_00\7&273c5d97&0&0000 requires further installation.

 

co ciekawe, jak włączam skype to mi pokazuje, że nie mam kamery.

Ale! jak już korzystałam ze skype poprzez pocztę e-mail (live.com) to tam kamera mi zadziałała, dioda przy niej się zapaliła i pokazywało mnie. ale jak osobno włączam skype to nie działa...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...