Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam otoż moj wentylatorek na CPU zaczoł zbytnio hałasować więc postanowiłem go uciszyć No właśnie tylko nie wiem jak mam wersję SpeedFan 4.38. Wiem tylko tyle że trzeba wejść w konfiguracja -> Prędkości lecz gdy tam wejdę są tam Speed01 ... Speed04 i nie wiem ktory jest od cpu więc postanowiłem że we wszystkim trochę pozmieniam ale nic to nie dało Proszę o pomoc

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

hmm.. nie ten temat ale postanowiłem sam zajrzeć do programiku żeby koledze pomóc i.. wtf?? Wywaliło mi chmurkę że wykryto nowy czujnik - na HDD moim.. no i mi mierzy temp i wogóle jakbym program od nowa instalował a na dysku od miesiąca jest i kilkadziesiat razy byl uruchamiany..

Jedyna metoda to otworzyc komputer i po kolei regulowac predkosci wiatrakow, bedziesz widzial ktory zwalnia - wciskasz F2 i zmieniasz nazwe na jaka chcesz.

jezeli w biosie masz uruchomiona kontrole wentylatorow przez plyte to musisz albo wylaczyc albo pokombinowac z ustawieniami w zakladce zaawansowane tam jest jeszcze wiecej niz w biosie.

 

 

PS Sprawdz na stronie SpeeFana czy twoja plyte da sie kontrolowac tym programem bo z niektorymi modelami sa problemy.

Link to post
Share on other sites

Najpierw musisz wyłączyć wszystkie opcje BIOSu odpowiedzialne za kontrolę obrotów (np. Q-Fan Control w płytach Asusa).

 

Następnie:

"Configure" -> zakładka "Speeds" -> odznacz w każdej pozycji "Automatically Variated" -> zakładka "Advanced" -> z rozwijanego menu wybierz swoją płytę główna -> wszystkie pozycje "PWM Mode" ustaw na "Manual PWM Control"

 

Powodzenia w ROZWAŻNYM dobieraniu prędkości obrotowych!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...