Skocz do zawartości

Czy to normalne, że BF1 mi laguje?


Recommended Posts

Siema

 

Pobrałem dziś Battlefielda 1, i postanowiłem zagrać. Wszystko fajnie, prolog na średnich w stałych 60 fps, ale wbijam na multiplayer i się zaczyna. Spadki do 25-30 fps, (po zmianie ustawień podobnie). 

 

Mój pc:

 

Procesor: I5 3470 3.2 GHz

Karta: GTX 1050TI Asus

Ram: 2x4gb 1600mhz

płyta: MS 7797

dysk: HDD 1 TB

 

Czy ktoś wie o co może chodzić? Mogę nagrać film pokazujący co i jak

Link to post
Share on other sites

Dosyć długo w niego nie grałem, ale słyszałem, że wyszedł patch który popsuł wydajność na 4 rdzeniowych procesorach, zwłaszcza że ta i5 ma niskie taktowania to może być tutaj przyczyną. Reszta sprzętu powinna pozwolić na granie w średnich ustawieniach. Jak ja w niego grałem to moje podkręcone i7 4790k lubiło już chodzić na 100%, no ale tak jak mówię dosyć dawno w niego nie grałem i nie wiem jak jest teraz 

Link to post
Share on other sites

Dosyć długo w niego nie grałem, ale słyszałem, że wyszedł patch który popsuł wydajność na 4 rdzeniowych procesorach, zwłaszcza że ta i5 ma niskie taktowania to może być tutaj przyczyną. Reszta sprzętu powinna pozwolić na granie w średnich ustawieniach. Jak ja w niego grałem to moje podkręcone i7 4790k lubiło już chodzić na 100%, no ale tak jak mówię dosyć dawno w niego nie grałem i nie wiem jak jest teraz 

W takim razie jaki byś proponował mi procesor? Zależy mi żeby był pod moją podstawkę (lga. 1155), a nie chcę kupować nowej pyty, ramu itd. Na razie byłby to dla mnie za duży wydatek

Link to post
Share on other sites

W jakiej rozdzielczości grasz i w jakich ustawieniach graficznych.Nie byłbym taki pewny czy to tylko procesor.Karta też słabiutka i tylko 4GB Vramu.Tak jak wyżej: ściągnij i zainstaluj najpierw MSI Afterburner i zobacz co masz najbardziej obciążone podczas gry.

Link to post
Share on other sites

W jakiej rozdzielczości grasz i w jakich ustawieniach graficznych.Nie byłbym taki pewny czy to tylko procesor.Karta też słabiutka i tylko 4GB Vramu.Tak jak wyżej: ściągnij i zainstaluj najpierw MSI Afterburner i zobacz co masz najbardziej obciążone podczas gry.

Full hd, ustawienia to prawie nie ma różnicy w fps czy na ultra czy na niskich z 5 fps max różnicy

Temperatury:

 

Cpu: 58

 

Użycie:

 

Gpu: 99-100%

Link to post
Share on other sites

Daj najlepiej screena

 

@login1969

Tak 1050ti nie jest demonem szybkości, ale powinna spokojnie wystarczać do średnio-wysokich, mój kumpel grał na rx460 na średnich ustawianiach i miał te 60klatek 

https://ctrlv.cz/2ekv

https://ctrlv.cz/leCJ

Wiem, że bf1 nie jest włączony bo akurat miałem crasha ale tempy są z bf1

Link to post
Share on other sites

Widać że procesor też ma ciężko i idzie na full obciążeniu, moim skromnym zdaniem jeśli zainwestujesz w np i7 3770 k? Zobaczysz znaczną poprawę. W bf-ach niestety potrzebny jest mocny proc i więcej jajek.

Spróbuj np zagrać w dominację tam jest 20 graczy powinno być lepiej.

Grałem w bf1 na gtx770 na średnich i miałem ok 80 klatek fullhd ale proc i7.

Link to post
Share on other sites

Widać że procesor też ma ciężko i idzie na full obciążeniu, moim skromnym zdaniem jeśli zainwestujesz w np i7 3770 k? Zobaczysz znaczną poprawę. W bf-ach niestety potrzebny jest mocny proc i więcej jajek. Spróbuj np zagrać w dominację tam jest 20 graczy powinno być lepiej. Grałem w bf1 na gtx770 na średnich i miałem ok 80 klatek fullhd ale proc i7.

Dzięki za pomoc, ale jeżeli chciałbym podkręcać go to jaka płyta bo moja nie da rady nawet na 0.1GHz z tego co słyszałem.

Myślę, że chłodzenie mam ok - Spartan 3 LT. A tak w ogóle jeżeli chodzi o tą I7 to są tylko bez K nowe po 550zł a używki po 400, i pytanie drugie brzmi czy lepiej brać nowego czy używkę?

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że lepiej polować na jakąś używkę odblokowana lub nawet zwykła, sprawdź w specyfikacji płyty jaki procek obsłuży najmocniejszy i pod Tym kątem szukaj.

Z k chyba dam sobie spokój, - używka 850zł, a bez k też ma odblokowany mnożnik trochę

Wydaje mi się że lepiej polować na jakąś używkę odblokowana lub nawet zwykła, sprawdź w specyfikacji płyty jaki procek obsłuży najmocniejszy i pod Tym kątem szukaj.

Wszystkie z podstawką 1155, więc chyba wezmę I7 3770 lub K. Dzięki

O i jeszcze się zastanawiam czy w przyszłości (za jakieś kilka miesięcy) wymieniać kartę na takiego RX 580? Identyczny jak GTX 1060 6 GB a tylko 1000zł

Link to post
Share on other sites

W pierwszej kolejności zmień CPU to da ci dużego kopa w ogólnej wydajności komputera. A z dobrym procesorem to już będziesz mógł wsadzić tam prawie wszystko.

Ja mam obecnie rx480 i w bf1 na ultra jakieś 80fps wyciąga, a na moich ustawieniach mam 125-144 FPS. A jak będziesz zmieniał grafikę to się jeszcze wszystko pozmienia i może kupisz RX 590.

Link to post
Share on other sites

W pierwszej kolejności zmień CPU to da ci dużego kopa w ogólnej wydajności komputera. A z dobrym procesorem to już będziesz mógł wsadzić tam prawie wszystko. Ja mam obecnie rx480 i w bf1 na ultra jakieś 80fps wyciąga, a na moich ustawieniach mam 125-144 FPS. A jak będziesz zmieniał grafikę to się jeszcze wszystko pozmienia i może kupisz RX 590.

Czyli co brać I7 3770?

Link to post
Share on other sites

Jeśli wejdzie na płytę to myślę że będzie to optymalny wybór, ewentualnie poczekaj może ktoś się jeszcze odezwie w temacie z inna propozycja, ale jeśli nie chcesz zmieniać całej platformy to I7 będzie dobrym upgradem.

Ej, tak wogóle czy były by jakieś wydajniejsze pod lga 1155? I co by można było jeszcze w nim wymienić? (w pc)r

Link to post
Share on other sites

no nie jest normalne jeśli masz wszystkie stery aktualne, ale podaj pełną specyfikację - tylko w tej grze lagi?

I5 3470

GTX 1050TI 4 GB

Ram ddr3 1600mhz 2x4gb

Płyta ms 7797

Chłodzenie Spartan 3 lt

Zauważyłem że np w gta 5 też są spadki, aż musiałem zmniejszyć ustawienia

Link to post
Share on other sites

i5 3470 na stockowych zegarach w takich grach jak bf czy gta5 to normalka, że ci będzie zrywał, szczególnie jak coś się dzieje na około , karta też robi swoje, miałem 1050ti, jak za wysokie ustawisz to też ona może zrzucać fpsy

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...