Skocz do zawartości

Dwie różne sieci naraz, obsługa różnych aplikacji


Recommended Posts

Witam! Dawno nie pisałem na tym jakże wspaniałym forum. Mój problem nie jest dosyć trudno i szperając po internecie zobaczyłem, że jakoś się go da zrobić, ale nigdzie nie znalazłem konkretnego poradnika/informacji jak to zrobić.

 

Ogólnie obecnie mieszkam w "hostelu" i tutaj Wi-Fi nie jest złe, szczerze nawet dobre, ale.... router, który został kupiony jest upośledzony(Technicolor TG589vac v2), nie ma w nim możliwości ustawienia QoS lub czegoś co by pozwoliło ograniczyć przesył danych na poszczególnych klientów do jakiejś wartości. Jak się mylę to wyprowadźcie z błędu. I niestety ma to swoje efekty, że router zabiera tyle sygnału ile da radę dla jakiegoś klienta.

Aktualnie jedyne co zrobiłem to przestawiłem kanały w routerze, ponieważ okazało się iż 2 sieci się nakładały. Pomogło, ale równie dobrze jakaś pijawka mogła zejść z neta.

 

Problem jest taki, że tutejsze WI-Fi jest zbyt niestabilne, bardzo częste skoki pingu no i wiadomo nie równa dystrybucja "internetu"

 

i tutaj narodził się pomysł, skoro odbieram sygnał z dwóch różnych urządzeń Wi-Fi (TP Link AC 1900) oraz telefon(Tethering, wbudowana karta sieciowa) to czy jest możliwość by Telefon obsługiwał sygnał tylko do gier, wybranych aplikacji, a wi-fi pozostałych? Tak naprawdę potrzebuję by telefon obsługiwał pubg oraz wot.

Chyba, że jest jakaś metoda na ustawienie tego cholernego routera, tak dostęp do admina mam... Bo nikt hasła nie zmienił x....d

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

Raczej nie ma takiej mozliwości.

Takie możliwości ma tylko Draytek - router z najwyższej półki i bardzo drogi.

 

Notorycznym problemem takich hosteli jest właśnie to że udostępniają całe łacze internetowe każdemu , zamiast przydzielić połowę łącza na jednego użytkownika.

Dość szybko zapycha się łącze i wszyscy potem narzekają że wolno im się ładują strony...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...