Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dodam , jeszcze że golfa 4 1.6 ale 8v bo 16v po 2000r. które były tylko w golfie (z grupy vag - octa , a3 , toledo , leon) też mają problem z odmą . Ogólnie niezbyt udany silnik w porównaniu z 8v . No i 1.9 tdi od 98/99 w golfie to już zmienna geometria i dwumas , więc to samo co wersja 110 , różnią się tylko wydajnością wtryskiwaczy . Tak czy inaczej jak się liczy kasa to diesla lepiej omijać . Benzyna zawsze ma mniej części podatnych na awarię .

Link to post
Share on other sites

Jasne że dwumas można wymienić na sztywne koło  , ale to są koszta których próbujemy uniknąć . Audi AWX masz farta po prostu , ja mam teraz 3 diesla w życiu i też nie ubiłem turbiny , ale w rodzinie w koło padają , a Ci co dłużej autami jeżdżą to nawet 2x im się zdarzało wymieniać . W 1.8t zmieniałem stronę gorącą w turbinie bo popękała tak że spaliny się na zewnątrz wydostawały co skutkowało delikatnym "pierdzeniem" ale to taka wada fabryczna tych turbin . 

Zmienna geometria potrafi się zapiec , nie każdy warsztat potrafi ustawić geometrię przy regeneracji , a taki co zna się na tym to kasuje swoje . Mamy dodatkowo sterowanie geometrii które czasem się psuje (mi w 3 autach padło ) , koszt akurat nie duży , ale nie potrafiąc samemu naprawić lub wymienić zaworu koszta rosną o np 200-300zł . U mnie dwa razy wystarczyło czyszczenie , ale ostatnio już musiałem kupić nowy . Nie ma co się sprzeczać benzyna N/A będzie tańsza w eksploatacji niż diesel . Plusy diesla to mniejsze spalanie (o ile nie mamy auta na lpg) i większa moc na wolnych obrotach . Benzyna za to daje ciszę i brak wibracji . 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

aby zabić turbo wystarczy a) butować na zimnym b) szybko gasić nie czekając na wystudzenie i zwolnienie turbiny( koło turbawki potrafi się kręcić z prędkością 200 tys obr/min odcięcie w tym momencie smarowania - zgaszenie auta jest dramatyczne) c) lać guFno nie olej i wymieniać go co 50k... jeśli tyko nie robimy powyższych turbo będzie latać ( wyłączając wynalazki typu 1.0 turbo 190 koni zrobione z gównolitu).

 

ale jak koledzy wcześniej- dla osoby nie pracującej na pierwsze auto jakaś najprostsza wolnossąca benzyna, nic innego bez udziwnień i tak go rozbijesz ;) ;p 

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...
  • 5 tygodni później...

jestem zdania , że z pierwszym autem nie ma co szaleć  pod kątem finansowym . Po prostu lepiej kupić coś używanego , tańszego bo jednak samodzielna jazda to coś zupełnie innego niż na egzaminie . No i gdyby komuś zdarzyła się jakaś stłuczka - odpukać - to przynajmniej ewentualne Straty będą mniejsze . Na pewno też warto iść na zakupy z osobą , która zna się na motoryzacji , bo pewnie czasami jest tak , że jak ludzie widzą kogoś młodego , to myślą , że wepchną mu po prostu wszystko , a tak zawsze jest mniejsze ryzyko utopienia kasy

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=fiat+albea

Prosty, łatwy w naprawie, części tanie, mało pali, za 5 kawałków można trafić całkiem niezły egzemplarz i jeszcze trochę siana zostanie.

 

Generalnie im bardziej "wypasiona" fura, tym większych inwestycji będzie wymagać. Na pierwszy samochód raczej szukaj właśnie czegoś prostego, popularnego i bez bajerów, żeby nie miało się co psuć :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Powiem tak, kupowałem samochody używane i kupowałem też z salonu. Jak ktoś ma możliwość i zdolnosci finansowe, np prowadzi działalność gospodarcza, to jeżeli chce mieć w zasadzie 5-7 lat jazdy bez większego wkładu własnego, to auto salonowe, spokojnie mu to zapewni.

Link to post
Share on other sites

Jedną z marek premium, która moim zdaniem, sprawdza się pod względem jakościowym jest Volvo. Wprawdzie nie są to najtańsze samochody, ale wynika to z faktu zastosowanych technologii, systemów bezpieczeństwa, materiałów o podwyższonej jakości.

Taki np Volvo XC 90 lub V60

Na https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/modele/ ich specyfikacja.

Fakt, wyższa półka, są droższe, ale ktoś kto je kupuje, wie że kasa ta jest dobrze wydana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...