Skocz do zawartości

GTX 1070 BootlNeck?


Recommended Posts

Witam,niedawno kupiłem gtx'a 1070 g1 gaming od Gigabyte  gdy gram w fortnite to mam uzycie czasami 99% ale spada do 60 65.80 i tak różnie. Nie powinno być trwale 99/100% wykorzystywania? Mam procesor i3-8100. Powinno być na styk GPU-CPU . Gram na ULTRA detalach.

RAM ustawiony na 3200MHz cl 15  1,35v

 

Filmik z GAMEPLAY'A Z FORTNITE : https://megawrzuta.pl/download/3337f9085e43201cbb4e94e444144663.html

Edytowane przez JupiterYez1
Link to post
Share on other sites

Msi Afterburner I rejstrujesz obciążenie Cpu vs GPU gdy zaliczasz drop FPS, tyle za jestem prawie pewien że to będzie bottleneck ze strony Cpu. Dosyć nowa giera multi, z calkiem przyzwoitą optymalizacją. Heh sprzedajesz 8100 póki dobrze stoją i kup R5 2600 :D:P

Edytowane przez Rebelmind
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

 

wygląda mi na to na bottleneck,

 

nie wiedziałem że fornite jest tak bardzo proceso-żerny  :>

 

zapomniałeś podać na jakiej rozdzielczości grasz...

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zejście w dół z rozdzielczością odciąża GPU ale dojeżdża Cpu - i nie jest to proporcjonalna vel "sprawiedliwa" wymiana. Zostaje Ci tylko 8400 kupić.

 

Wymianę na R5 miałbyś praktycznie z symboliczną dopłatą (100 pln), podczas gdy do i5 musisz już liczyć min 400 pln (za które z kolei mógłbyś mieć na różnicę między gtx 1070 a 1080).

 

Ale przecież Ryzen nie nadaje się do gier ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie no aktualne  wymieniać CPU na platformie INTEL  nie opłaca się w ogóle... Poczekam jakoś 3msc aż dojdą do swojej normalnej ceny i wtedy coś się pomyśli. A na platforme AMD nie chcę się przesiadać bo musiał bym MOBO i Cepa sprzedać a  nie chcę mi się na to kupca szukać. I wiadomo intel wydajniejsze :D 

Link to post
Share on other sites

Gameplay na yt bez pobierania  : 

Na ryzen'a nie przejdę. 

No to robisz błąd bo ja przeszedłem z mocniejszej i5 na Ryzena 7 1700 i nie żałuję decyzji. W grach w których miałem Bottlenecka przestało to istnieć.

 

Cenowo intel mnie zabił z tym co zrobili aktualnie a testy Ryzenów pokazały, że warto się zainteresować tymi prockami. 

Link to post
Share on other sites

No to robisz błąd bo ja przeszedłem z mocniejszej i5 na Ryzena 7 1700 i nie żałuję decyzji. W grach w których miałem Bottlenecka przestało to istnieć.

 

Cenowo intel mnie zabił z tym co zrobili aktualnie a testy Ryzenów pokazały, że warto się zainteresować tymi prockami. 

Tyle że ty przesiadłeś się z gołych 4/rdzeni mocnych ale gołych :)

Rada jest jedna,potrzeba na dzisiejsze czasy minimum te 8 wątków nie mnie nie więcej.A sam ryzen jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...