Skocz do zawartości

Xbox one s wyłącza się sam bez mojej ingerencji


Recommended Posts

Witam i mam problem z konsolą która się sama wyłącza bez mojej ingerencji  nie pojawiają się żadna informacja o żadnym kodzie błędu .Konsole oddałem do serwisu 18 września i czekałem równiutki miesiąc.Bardzo się ucieszyłem gdy konsole już miałem w domu i niestety problem nadal występuje ale zdecydowanie rzadziej i teraz wyłączy się raz na dzień a przed serwisem wyłączała się konsola tak z 10 razy.Nie wiem kuźwa co robić bo jak tak dalej będzie to czeka mnie kolejne oddanie konsoli do serwisu.Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale czy to możliwe że po aktualizacji konsola się mogła wyłączać sam bez mojej ingerencji. :!:  :[    

Link to post
Share on other sites

W piątek zawioze konsole do sklepu by ją wysłali do serwisu a jutro święto to wiadomo sklepy pozamykane.

 

Jeżeli dojdzie do sytuacji że będę musiał reklamować konsole trzeci raz to mam prawo żądać na miejacu w sklepie zwrotu pieniędzy lub wymiany konsoli na nowy egzemplarz ?

Edytowane przez Kokoszka145
Link to post
Share on other sites

No dobra a jeżeli konsola nie zostanie naprawiona po drugim serwie to czy mam znowu ją oddać sprzedawcy by ten wysłał konsole do serwisu a może dogadać się jak człowiek by dali by mi w sklepie nowy egzemplarz. :?:

 

Jak oddałem konsole do serwisu to gwarancja trwał jeszcze 3 tygodnie i czyżby spryciarze specjalnie nie naprawili mi sprzętu bo myśleli nie ma przedłużonej gwarancji a ją dokupywałem na 1 dodatkowy rok i to mnie uczyniło 560 zł mało nie było  ale zawsze wole mieć haka na cwaniaczków. To akurat brzmi jak teoria spiskowa ale podobne przypadki znam w mojej własnej rodzinie jak reklamowali swoje sprzęty na gwarancji, :>     

Link to post
Share on other sites

No dobra a jeżeli konsola nie zostanie naprawiona po drugim serwie to czy mam znowu ją oddać sprzedawcy by ten wysłał konsole do serwisu a może dogadać się jak człowiek by dali by mi w sklepie nowy egzemplarz. :?:

 

Jak oddałem konsole do serwisu to gwarancja trwał jeszcze 3 tygodnie i czyżby spryciarze specjalnie nie naprawili mi sprzętu bo myśleli nie ma przedłużonej gwarancji a ją dokupywałem na 1 dodatkowy rok i to mnie uczyniło 560 zł mało nie było  ale zawsze wole mieć haka na cwaniaczków. To akurat brzmi jak teoria spiskowa ale podobne przypadki znam w mojej własnej rodzinie jak reklamowali swoje sprzęty na gwarancji, :>     

Z opisanej przez Ciebie sytuacji pozostaje Ci wysłanie konsoli do MS bezpośrednio. Sklep będzie miał prawo odesłać Cię z kwitkiem.

 

Dlaczego?

Jeżeli piszesz, że do końca gwarancji podstawowej zostało 3 tygodnie przy poprzednim serwisie to oznacza, że od zakupu minęło już ponad 24 m-ce. W praktyce jest to równoznaczne z upłynięciem okresu rękojmi sprzedawcy. Wg obowiązujących przepisów trwa ona przez 2 lata od daty wydania sprzętu. Tym samym nie przysługuje Ci już prawo żądania wymiany sprzętu od sprzedawcy. Niestety rękojmia nie ulega przedłużeniu o czas naprawy lub pobytu sprzętu w serwisie.

 

Co do gwarancji MS - firma daje 90 dniową gwarancję na jakość usługi serwisowej (na zasadzie rękojmi), w związku z tym sugeruję reklamować jakość wykonanej poprzednio usługi jako niepoprawnej (nie usunęła wcześniej zgłoszonej usterki).

 

Link to post
Share on other sites

A mieliście podobny problem z konsolą xbox one,xbox one i xbox one x że sam się wyłączała bez waszej ingerencji ? :?:

 

Ja się zastawiam gdy to piszę na forum co się mogło popsuć i wiem że to wróżenie z fusów ale są raczej osoby na forum co umieją sobie konsole naprawić ale ja niestety nie jestem dobrym w majsterkowaniu. :o

 

Kurcze zrozumcie moje poirytowanie bo są fajne premiery a ja nie mogę sobie komfortowo pograć bo w niespodziewanym momencie się  konsola sam się wyłącza  :[

 

Mam jeszcze gwarancje na 1 rok dodatkową za 560 zł którą dokupiłem sobie w sklepie.I potem żałowałem ale teraz widzę że się opłaciło i albo dostane naprawioną konsole albo dadzą mi nową a serwis Microsoft mnie tak łatwo nie spławi będę walczył o swoje. :!:   

Edytowane przez Kokoszka145
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dostałem informacje od serwisu który przetestował konsole i powiedział mi że konsola chodzi bez zarzutów.Możliwe że to sama aktualizacja jest winna całemu zamieszaniu bo dobrze pamiętam jak było z moją konsolą xbox one którego kupiłem w dniu premiery to po jakieś aktualizacji konsola oszalała   i nie czytał płyt w napędzie oraz się zawieszała w trakcje gry. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...