Skocz do zawartości

Smartfon na 1,5 roku - 2 lata do 4500 PLN


Recommended Posts

Hej,

 

Chcę zmienić mojego obecnego rzęcha (nie pytajcie jakiego) na coś nowszego i solidniejszego :) Poniżej wypełniony formularz:

 

mój budżet : 4500 PLN
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Allegro lub jedna z sieci elektromarketów
nowy czy używany :  Najlepiej nowy
preferowany rozmiar wyświetlacza : min. 5,5"
preferowany system mobilny : Nie mam preferencji
do czego będę używać urządzenia : muzyka, praca, sport, zdjęcia
najważniejsze wymagania : Sprzęt ma być na tyle mocny aby swobodnie wytrzymał okres 1,5 roku - 2 lata.

 

Co do moich wstępnych wyborów, to są one takie:

 

- Note 9 (obojętnie, która wersja, aczkolwiek wydaje mi się, że 6GB RAM/128GB jest wystarczająca)
- Xiaomi Mi Mix 2s (wersja 6GB RAM/128GB lub 8GB RAM/256 GB)
- Xiaomi Mi 8
- iPhone X (mam MacBook'a i korzystałem wcześniej z iPhone i jakoś X w miarę mi się podoba. Xs i Xs MAX odrzucam ze względu na cenę, a XR to jakieś nieporozumienie)
- Huawei P20 Pro
- Huawei Mate 20 Pro

 

Oczywiście jestem też otwarty na inne propozycje :)

Link to post
Share on other sites

Myślę że Note 9 to najlepsza opcja. Z wolnej sprzedaży można dorwać sporo taniej. Wyszedł właśnie mi mix 3 ze sliderem. Ma już też w końcu amoleda. Myślę że warto poczekać na testy.

Na dniach też wychodzi nowy OnePlus. Świetny stosunek jakości do ceny. Też bym rozważył.

Choć jak masz macbooka to iphone też warto rozważyć

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też mi się wydaje, że Note 9.

 

Co do Mi Mix 3, to masz rację, ale mnie trochę czas nagli i chciałbym wymienić telefon na przestrzeni najbliższych 3 tygodni, a nie wydaje mi się aby do tej pory znalazł się w Polsce. OnePlus będę brał pod uwagę pod warunkiem, że będzie posiadał czytnik kart microSD.

 

Co do MacBook'a, to bym tak bardzo nie trzymał się tej myśli, ponieważ niewykluczone, że będę go zmieniał na inny komputer z Windowsem więc, tu akurat Mac nie jest decydujący. Miałem kilka iPhone (począwszy od 5, a na 7 Plus skończywszy) i telefony są ok, ale patrząc jak się rozwijają telefony z Androidem, to stosunek możliwości do ceny jest bardziej na korzyść Androida. Jednak nie przeczę, iPhone X podoba mi się :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie Note to będzie najlepsza opcja choć teraz mi się przypomniało o Huawei Mate 20 i Mate 20 pro. Zerknij na nie. O parametrach nie będe pisał bo wszystko jest w sieci.

Nowa generacja, poważna konkurencja dla Note 9 moim zdaniem. Szkoda że nie mają rysika.

Wersja pro wyglądem przypomina s9+ tyle że z nieszczesnym notchem. Ma też zagięty ekran po bokach natomiast wersja bez pro wygląda dużo lepiej. Malutki notch, bardzo małe ramki chyba najmniejsze jakie wiedziałem szczególnie u dołu ekranu się to rzuca w oczy.

Są już w marketach więc można podejść i pomacać.

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez dawid0032
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tutaj wybór prosty, skoro masz taki budżet to zdecydowanie Note 9 / Mate 20 Pro.

 

No właśnie między nimi mocno rozważam zakup, przy obecności Mate 20 Pro na rynku, P20 Pro jest bezsensowną opcja w moim przypadku. Do Note mam sentyment, a Huawei nigdy nie miałem i nie mam zdania o tej marce. iPhone biorę pod uwagę w przypadku gdy zostanę przy MacBook'u, ale myślę nad jego sprzedażą, lecz to temat na osobny wątek :)

Link to post
Share on other sites

Mate 20 Pro względem note 9 będzie miał lepsze SoTy (chociaż te w note też są bardzo ok) i przede wszystkim aparaty. Zdjęcia nocne w mate to obecnie chyba najlepszy możliwy poziom w telefonie, do tego jeszcze szeroki kąt i zoom daje świetne połączenie, którego w note próżno szukać. Na korzyść note za to obecność Jacka i rysik, kwestia tylko czy będziesz go używać. No i jeszcze pytanie jak ta nowa ładowarka 40W do mate będzie wpływać na baterię w dłuższej perspektywie.

 

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mate 20 Pro względem note 9 będzie miał lepsze SoTy (chociaż te w note też są bardzo ok) i przede wszystkim aparaty. Zdjęcia nocne w mate to obecnie chyba najlepszy możliwy poziom w telefonie, do tego jeszcze szeroki kąt i zoom daje świetne połączenie, którego w note próżno szukać. Na korzyść note za to obecność Jacka i rysik, kwestia tylko czy będziesz go używać. No i jeszcze pytanie jak ta nowa ładowarka 40W do mate będzie wpływać na baterię w dłuższej perspektywie. Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

 

Jak miałem Note 2, 3, a później 4, to korzystałem z rysika, aparat dla mnie jest ważny, zarówno jak i Jack na słuchawki - szczególnie kiedy biegam.

 

A ma ktoś Huawei jako takie i może podzielić się opinią odnośnie telefonów tej marki?

Link to post
Share on other sites

Jako że wskazałeś muzykę na pierwszym miejscu, to może LG V30 lub V40 (będzie dostępny lada chwila) - ma świetny QuadDAC do muzyki i jest chyba jednym z najlepiej grającyhc telefonów na rynków. Przy okazji ten drugi model będzie miał wszystkie najnowsze bebechy, więc 2 lata wytrzyma bez problemu. A, moim subiektywnym zdaniem, wygląda lepiej niż Note9.

Link to post
Share on other sites

Jako że wskazałeś muzykę na pierwszym miejscu, to może LG V30 lub V40 (będzie dostępny lada chwila) - ma świetny QuadDAC do muzyki i jest chyba jednym z najlepiej grającyhc telefonów na rynków. Przy okazji ten drugi model będzie miał wszystkie najnowsze bebechy, więc 2 lata wytrzyma bez problemu. A, moim subiektywnym zdaniem, wygląda lepiej niż Note9.

 

Odnośnie LG, to w ogóle ich nie biorę pod uwagę z konkretnego powodu. W samochodzie mam wbudowany bluetooth przez producenta i nie współpracuje on z LG, to znaczy łączy się z telefonem, ale co chwila zrywa połączenie i łączy na nowo i tak w kółko, co jest uciążliwe jak rozmawia się przez telefon. Testowane na V10 i V20, więc nie chcę ryzykować wydawania pieniędzy na telefon, który będzie nie do końca funkcjonalny dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli interesuje Cię zakup w sklepie to zdecydowalbym sie chyba na mate 20 pro, ceny na polkach sklepowych takie jak note 9 a mimo wszystko pod wieloma wzgledami potrafi wiecej :) no chyba że brak Jacka to dla Ciebie duży minus, w tedy to traci na znaczeniu i bierz telefon z Jackiem.

 

Jeśli rozważasz zakup przez olx to obecnie Note 9 dostaniesz za 3 lub nieco ponad 3 tysiące złotych i to będzie znacząca oszczędność kasy, więc znów jakiś punkt zaczepienia.

 

Tak czy siak jak celujesz w ten budżet to każdy telefon w tej cenie posłuży Ci 2 lata spokojnie więc możesz wybrać sercem :P to co ci się po prostu najbardziej podoba

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez balans
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki za wszystkie opinie, po przeczytaniu wpisów, mocno rozważam Note 9 i Mate 20 Pro, będę w najbliższych dniach jeszcze raz się nimi bawił i "macał" w sklepie w celu podjęcia decyzji :)

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc, temat można zamknąć :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...