Skocz do zawartości

MSI RX 480 8GB Gaming X - brzęczenie?


Recommended Posts

RAM:                    Patriot VIPER LED DDR4 2x8GB, 3600MHz, CL16

PSU:                    SeaSonic Focus Plus Gold 550W 

GPU:                    MSI RX 480 8GB Gaming X
MONITOR:           
AOC AG272FCX 144hz FULLHD
CPU:                  R5 2600
Cooler:              Dark Rock PRO 4
MOBO:               ASROCK X470 TAICHI
 

 

Witam. Mam problem. Moje uszyska zlokalizowały irytujący i niepokojący dźwięk pochodzący z KOMPUTERA. Rozkręciłem boczny panel i prawdopodobnie to karta graficzna "brzęczy" - na cewki piszczące mi to nie wygląda raczej..
Sprawa wygląda tak. Podczas grania pojawia się te "brzęczenie". Obciążałem różne podzespoły osobno i razem w AIDA64 Extreme.. i CISZA - jak? Nie rozumiem tego. Odpalenie gry sprawia, że znów jest te brzęczenie.
Natychmiastowe wyłączenie gry ALT + F4 - brzęczenie ustępuje momentalnie.
Może to coś innego niż GPU. Jakieś pomysły?
 

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites

Undervolting i takie sprawy robiłem od momentu zakupu. Rozkręcałem ostatnio PC i montowałem nowe RAMy. Nic mi nie upadło. Stało się i tyle. Nie przeszkadza jakoś bardzo i nie jest to głośne na szczęście. Po prostu irytuje i "stresuje", że coś tam brzęczy w środku podczas grania :P wybuchnąć raczej nie wybuchnie.. ale czy MSI uzna to? Wątpię. Czytałem, że piszczące cewki mogą same z siebie ustać po prostu - czy to bzdury?


VSYNC i blokada 60 klatek też nie pomaga.
Myślałem też czy to może PSU brzęczy.. a Seasonic cichutko tam sobie pracuje. 
 


Hmmm a może jednak wina zasilacza? https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/5uyzz3/msi_gtx_1070_gaming_x_coil_whine_fix/

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Dobry wieczór. Odświeżam temat. Myślę, że głównym winowajcą jest tutaj mój RX 480. Gram swobodnie bez żadnych jęków i nagle gaśnie klawiatura, freezuje komputer a z głośników wydobywa się przerażający dźwięk. Krótki filmik przedstawiający problem: https://photos.google.com/u/2/direct/AF1QipPVFLPdw0Gzn53MKasRYAWXc3sbdCSW7cAZKldkmYkfcLi4EAEZn4HcwOLBEBXQOQ/photo/AF1QipMH9no7QZE5BL-EHcg0pVFWPrRHrN-jsmV5y8BL

Temperatury GPU i CPU podczas grania są w normie. Robiłem test w COD Modern Warfare i taki sam efekt. Nie wiem od czego zacząć. Reinstallowałem sterowniki + DDU ale dalej to samo. Celuję, że to GPU szwankuje  (niegdyś nękały mnie piszczące cewki) mimo temperatur w normie a Wy? Proszę o jakieś sugestie. 

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites

Ano nie sprawdzałem tego jeszcze, ale to nie jest tak że uruchamiam grę i od razu coś się dzieje niepokojącego. Rozgrywka jest płynna i nagle ścina dźwięk i obraz (jak na filmiku) i jedyne co mogę zrobić to restart PC, a po wejściu do Windowsa pojawia się komunikat RadeonHostApplication (jakoś tak) przestał działać.

 

 

Dodam też, że co jakiś czas można usłyszeć z głośników dźwięk jakby "zwarcia" a zdarza się to w momencie gdy domownicy właczają lub wyłączają światło np. w łazience 


https://www.youtube.com/watch?v=_52UOZHbo34&feature=youtu.be

Dzisiaj znów to samo. Choć efekt dźwiękowy jest nieco inny. Odpiąłem audio i dźwięk ustał. Nie wierzę, żeby przypadkiem to głośniki były tutaj winowajcą..

Edytowane przez adrian0380
Link to post
Share on other sites

Testuj na słuchawkach w takim razie (inne wyście dźwięku), bo możliwe że audio pada. Integra czy dedyk dźwiękowa?

Integra. Testuje sobie na słuchawkach - usb i raz mi się zdarzyło "zwarcie" sekundowe ale bez tego efektu jak na głośnikach. Generalnie od momentu zainstalowania sterowników w starszej wersji pomogło, ale dalej słychać z głośników czasami "zwarcie" sekundowe. Bardziej to moze być audio na mobasie czy gpu?

Link to post
Share on other sites

Demony w postaci dźwięku powróciły. Jakiś czas był spokój. W trakcie freezingu sprawdzałem z którego wyjścia audio na płycie głównej dobiega ten dźwięk i okazuje się, że tylko z wyjścia zielonego (OUT). Chyba to jednak audio na mobo siada co nie?

 

PS. Mam system okrojony, ale może mieć on taki wpływ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...