Skocz do zawartości

Złożenie zestawu do pracy od 10 do 13 tys.


Recommended Posts

Witam,
interesuje mnie złożenie nowego komputera. 

  • Zastosowanie komputera : Architektura(AutoCAD, Nano CAD itp.), Fotografia(Photoshop itp.), Render(Blender, Sketch-up itp.)
  • Maksymalna kwota :przedział to od 10-13 tys. oczywiście im taniej i mocniej tym lepiej  :)
  • Których części potrzebuję :całej jednostki plus mysz, klawiatura, monitor 
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: brak
  • Specjalne wymagania : brak
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : dobrze by było jakby wszystkie części można było nabyć u jednego sprzedawcy, dodatkowym plusem była by też możliwość za żeby sprzęt był złożony choć nie obowiązkowo

 

z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

 


Ktoś coś?


Nikt nie pomorze z złożeniem tego zestawu?
Link to post
Share on other sites

Kiedy zamierasz kupować PCta?

 

Jeśli możesz jeszcze trochę poczekać na 9900k (8 rdzeni 16 wątków) - póki co tylko xkom ma ofertę za 3300 (brak dostępności), ale w momencie jak te procesory będą już dostępne to możliwe. że cena trochę spadnie.

 

Wstępnie coś takiego :

 

 

Jedna z lepszych MOBO na Z370 + zostaje opcja OC,

32 GB ram w dualu 3000mhz - tutaj szybkość nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia, 3000 wystarczy + możliwość dołożenia kolejnych 2 kostek po 16GB

Plextor na system + możesz poszukać wersji MPeY (wersja na PCI)

GTX 1060 GAMING X - taniej np wersja WINDFORCE od Gigabyte lecz przy takim budżecie dopłata 250zł do wersji z lepszym i cichszym układem chłodzenia według mnie bardzo opłacalna + backplate - 1060 w wersji z 6GB pamięci wystarczy do renderu

+

zasilacz seasonica + fractal R6+ Dark Rock Pro4

Razem ok 8600

Do tego potrzebujesz SSD'ka 250/500GB na projekty/scratch czyli 250-500zł (w przypadku np IRDM PRO 240/480GB)

 

 

Zostaje 4 tys na monitor/dwa?, klawiaturę/mysz, Windows?Dodatkowy pakiet ram 2x16?

 

Co do dysków niech jeszcze się wypowie kajtek/3ndurek a po szkło do działu z monitorami.

 

 

 

NLn8kOC.png

Link to post
Share on other sites

Kupno planuję jak dostanę dotację z urzędu pracy na rozpoczęcie nowej działalności.
Więc kupno prawdopodobnie nastąpi po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
Opcjonalnie może nastąpić w przeciągu kolejnego miesiąca albo i opóźnić się jeśli będę musiał czekać na kolejną turę. 

Obecnie potrzebuję sprzętu który muszę wpisać we wniosek potem mogę coś skorygować opcjonalnie wypełnić od nowa przy kolejnym wniosku jeśli ten nie rozstanie pozytywnie rozpatrzony.

Ogólnie zestaw mi się podoba bardzo dziękuję za pomoc.
Ogólnie myślałem jeszcze aby dobrać dodatkowy dysk HDD zwykły na pliki np. gotowe rendery itd. 

 

Jakbym nie miał czasu na czekanie i musiał bym teraz wybrać jakiś procesor zamiast i9 to co byś mi poleciał w takim wypadku?

Edytowane przez rat12
Link to post
Share on other sites

Osobiście gdybym musiał kupić teraz to brałbym 8700k/8700 i nawet za 2/3 miesiące zmiana na 9900k jeśli będziesz miał taka opcje - dużo na tym nie stracisz a różnica miedzy 8700k a 9900k jest całkiem spora.

 

 

Co do HDD - ile byś potrzebował miejsca ? Można tutaj rozważyć kupno jakiegoś SSD'ka 1TB na kostkach TLC, coś pokroju Cruciala MX300 za ~500zł jeśli tyle wystarczy.

Edytowane przez Royal RGB
Link to post
Share on other sites

 

 

Jedna z lepszych MOBO na Z370 + zostaje opcja OC,

Trzeba zrobić update biosu.

 

 

 

Plextor na system + możesz poszukać wersji MPeY (wersja na PCI)

Po co ma dopłacać 1000zł, do czego? za tyle to jest 1TB Samsung 970 Pro .

 

 

 

GTX 1060 GAMING X - taniej np wersja WINDFORCE od Gigabyte lecz przy takim budżecie dopłata 250zł do wersji z lepszym i cichszym układem chłodzenia według mnie bardzo opłacalna + backplate

WF teą ma Backplate, 250zł dopłaty do Gaming X to strata pieniędzy, za 200zł więcej mamy 1070TI Blower.

 

 

 

wystarczy do renderu

Jeszcze trzeba wiedzieć co będzie robione i znać się na rzeczy, do tego mieć pojęcie o silnikach jakie z czego korzystają.

 

 

 

Do tego potrzebujesz SSD'ka 250/500GB na projekty/scratch czyli 250-500zł (w przypadku np IRDM PRO 240/480GB)

Skoro za 519zł jest M8PeG 512GB to po co proponujesz wolniejszy i w tym wypadku nieopłacalny dysk pod projekty i scratch?

 

 

 

Osobiście gdybym musiał kupić teraz to brałbym 8700k/8700 i nawet za 2/3 miesiące zmiana na 9900k jeśli będziesz miał taka opcje - dużo na tym nie stracisz a różnica miedzy 8700k a 9900k jest całkiem spora.

Oj straci, do tego jak jeszcze ceny Intela wrócą do normy.

 

 

 

Co do HDD - ile byś potrzebował miejsca ? Można tutaj rozważyć kupno jakiegoś SSD'ka 1TB na kostkach TLC, coś pokroju Cruciala MX300 za ~500zł jeśli tyle wystarczy.

Na eksport danych nie daje się na SSD, tym bardziej na TLC.

 

Do zainteresowanego, wizualizacje wnętrz 3D, obróbka/kolor w PS i render projektów w Sketchup za pomocą V-ray?

 

Jeżeli renderingu nie będzie tutaj zbyt wiele, a głownie modelowanie, można ciąć na CPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez wizualizacji wnętrz prawdopodobnie, tylko obiekty zewnętrzne modele budynków itd. i tak będzie używany  Sketchup + V-ray opcjonalnie Blender. W PS obróbka zdjęć i autoCAD rysowanie budynków itd.

 

Osobiście myślałem o połączeniu AMD i GeForce podobno dobrze się sprawują przy takiej robocie 


Złożyłem coś takiego jak myślicie nada się? 

https://1drv.ms/u/s!Ai86L67eFOMe5y3e3gmt7hq2GMA0

 

Bo chciałbym dziś temat zamknąć bo jutro lecę z wnioskiem do urzędu.

Edytowane przez rat12
Link to post
Share on other sites

Pamięci zdecydowanie wyżej taktowane. Brak dysku M.2 na NVME MLC w takim budżecie. Tutaj aż się prosi o jakiegoś Plextora M8P czy 970 Pro Samsunga. Normalna cena GTX 1060 to maks 1300 - 1350 zł za dobry model i tutaj już masz kasę na SSD. Zasilacz tańszy o stówę albo i więcej Seasonic Focus i już masz na pamięci. W cenie tego ASUSA masz Taichi od Asrock. No i póki co nie masz chłodzenia w zestawie. 

Link to post
Share on other sites

Jakby kogoś interesowało to skończyłem na takim zestawie:

 

Dysk Western Digital WD Black 2TB (WD2003FZEX) 537,99 zł
Karta graficzna Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5 (192 Bit) DVI-D, 2xHDMI, 2xDP, BOX (DUAL-GTX1060-O6G) 1 312,99 zł
Obudowa PHANTEKS Eclipse P400 Tempered Glass Edition (PH-EC416PTG_WT) 319,00 zł
Pamięć Corsair Vengeance LED DDR4, 2x16GB, 2666MHz, CL16, White (CMU32GX4M2A2666C16) 1 213,21 zł
Płyta główna Asus Prime X399-A (90MB0V80-M0AAY0) 1 422,00 zł
Procesor AMD Ryzen Threadripper 1950X, 3.4GHz, 40MB (YD195XA8AEWOF) 3 399,00 zł
Zasilacz EVGA SuperNOVA G3 750W (220-G3-0750-X1) 639,48 zł
Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1) 359,00 zł
Klawiatura Gembird multimedialna USB, ''chocolate'' slim, US layout, biała 86,35 zł
Mysz Natec Genesis GX57 (NMG-0600) 58,89 zł Chłodzenie CPU Arctic Freezer 33 TR Red 120mm (ACFRE00038A) 199,94 zł

Suma 9 547,85 zł
Edytowane przez rat12
Link to post
Share on other sites

Słabo to wygląda

 

HDD P300 2TB- 200zł oszczędności

GPU - w cenie tego Duala jest Palit JS z cichszym i wydajniejszym układem chłodzenia

W P400 z Threadripperem będzie gorąco, to chłodzenie tez liche pod taki CPU, z lepszym obiegiem powietrza Meshify C / Enthoo Pro M, cooler Noctua D15 lub nawet AIO 360mm.

SSD na TLC, gdzie są potrzebne dwa szybkie dyski na NVMe, przy obecnej cenie Plextora 2 x M8PeG 512GB.

Zasilacz przepłacony, nie wart tych pieniędzy,  Za ~400zł lepszym wyborem jest Seasonic Focus Gold 650W/RM650X.

Za ponad 600zł to chodzą lepsze jakościowo seria Prime Platinum/Titanium.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...