Skocz do zawartości

MSI GTX770 -nagłe artefakty i brak możliwości włączenia OS


Recommended Posts

Witajcie,

Grając w ETS2 nagle pojawiły mi się na dwóch podłączonych ekranach do karty niebieskie kwadraciki po czym pojawił się czarny ekran. Po zrestartowaniu nie udało mi się nawet wczytać save i to samo.

Po kolejnym restarcie z dwóch monitorów działał już tylko jeden w zmniejszonej rozdzielczości i z poziomymi paskami na całym ekranie. 

Postanowiłem zaktualizować sterowniki, ale po próbie restartu system nie chciał się załadować. Pojawia się próba naprawy błędów i po kilkunastu sekundach pojawia się komunikat że się nie udało. 

Po wejściu w uefi mam niebieskie poziome paski które znikają w miejscu gdzie najadę na nie myszką.

 

Po podpięciu monitorów po mobo odpięciu gpu i zainstalowaniu sterowników do integry wszystko działa jakby nigdy nic.

 

Czy to oznacza że moja karta zakończyła żywot? Da się coś z tym zrobić?

 

Pełną konfigurację znajdziecie w moim profilu. 

Xfx ts 550W

i5 4460

msi gtx 770

msi b85-g43

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli jak w uefi mam paski to mogę nawet nie podpinać do drugiego komputera żeby wykluczyć kartę?

Zaskoczony jestem bo nie dawała jakichkolwiek objawów.

 

Co teraz warto kupić na miejsce 770? Jeśli chodzi o gry to praktycznie tylko ets2. Z innych wymagań to możliwość podpięcia  2 monitorów i telewizora jednocześnie. Gtx 1050 coś jest wart?

Link to post
Share on other sites

 

 

na zintegrowanej.   

Właśnie przełączyłem się na zintegrowaną i działa bez problemu przynajmniej od 30 minut.

 

Możesz sprawdzić w drugim kompie

Żeby wykluczyć na sto procent podłącze w weekend u brata, ale z tego co piszesz to raczej trzeba się nastawiać na nową.

 

Bierz GTX 1050 Ti, o ile pozwala budżet. Wydajność lepsza od GTX 770.   GTX 1050 bez Ti to wydajność właściwie GTX 770.

770 była wystarczająca aż nadto do moich zastosowań. Mało gram a ets w fhd nie jest jakiś wymagający. Temu szkoda mi że padła, bo by posłużyła jeszcze trochę.  Rozważę 1050ti, ale będę musiał przez najbliższy czas za kumplować się z Integrą bo trochę mi nie po drodze taki wydatek w najbliższym czasie, alę zobaczę jak wyjdzie i ile wytrzymam z grafiką intela....na szczęście mogę podłączyć wszystkie 3 monitory.

Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację

Na pewno zwrócę uwagę na ilość i rodzaj złączy, bo to dość kluczowy dla mnie aspekt.

 

 

Ta, ale wtedy analog może polecieć przez mobo, bo jego płyta takowy posiada.

Da się podłączyć jeden monitor do karty a drugi do płyty tak żeby jednocześnie oba działały? Jeśli tak to oba będą miały grafikę generowaną przez gpu?

 

Jeszcze dopytam czy warto dopłacić do 1050ti względem 1050?

Link to post
Share on other sites

Warto, pytanie powinno jednak brzmieć "ile maksymalnie warto dopłacić do 1050 by dostać ti?" ;)

 

Da się tak zrobić (jeden monitor do płyty, drugi do karty) żeby oba działały, musisz posiadać jednak zintegrowany układ graficzny w procesorze, bo to on steruje wyjściem video na płycie głównej (twój i5 akurat ma).

 

Jeżeli posiadasz Windowsa 10 to da się ogarnąć pewne "triki" by dla monitora podpiętego do płyty głównej obraz generowała karta zewnętrzna (tak np da się uruchomić FreeSync na karcie Geforce).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...